1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Galatasaray Günlük Haberler

1. EFendi

EFendi Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Galatasaray'la ilgili günlük gelişmeleri bu başlık altında toplanması forum düzeni açısından faydalı olacaktır.Sitemizi kullanan Galatasaray'lı üyelerimizin bu başlık altından günlük haberleri takip etmesi daha kolay olacaktır.Bu başlıkta haberleri verirken görsellerle haberleri süslemenizi istiyorum.Haberlerin tarihini belirtirseniz sevinirim.Bu başlık dışına açılan konularınıza kilit gelecektir bilginize ..

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
    ŞOK OPERASYON!
    Teknik direktörümüz Skibbe'nin yardımcıları Davala ve Boekamp görevden alındı.Galatasaray'da Michael Skibbe'nin yardımcıları Ümit Davala ve Edwin Boekamp görevden alındı. Kulübümüzden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Galatasaray futbol takımı antrenörleri Ümit Davala ve Edwin Boekamp ile 10 Ekim 2008 tarihi itibarıyla yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Kendilerine bugüne kadar kulübümüze vermiş oldukları hizmet ve emekleri karşısında teşekkür eder, bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz."
    10.10.2008

skibbeye yol gözüktü derim

2. gncosmnli

gncosmnli Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    yakında director olacak inşallah
    vallaha en hayırlı haber bu cimbom için Ümit DAVALA'dan teknik ekip olmaz.

3. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gayet güzel olur bu uygulama :muck: :buddha:

4. Streetwise

Streetwise Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
  5. EFendi

EFendi Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öğlen 12:00-13:00 arası aktif başlıkları görüntüle diyince sinirim bozuluyor sırf spor aktüel bölümüne açılmış birsürü konu en azından Galatasaray-Fener-Beşiktaş tek başlıkta toplanırsa daha düzenli olur gibime geldi benim

6. Streetwise

Streetwise Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Sen bizim bölümde devam et hacım güzel düşünce ^^

Ps:Ama konuları alt altta koyki karışmasın,öyle sayfa safya aramayalım güncel konuları ^^

7. Redefine

Redefine Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Skibbenin bu sene gidiceğini pek sanmıyorum.Herşey sezon sonunda belli olacaktır.

8. EFendi

EFendi Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Başkan Adnan Polat, Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Skibbe'yle ilgili bir sorunlarını olmadığını söyledi.

Kulübümüzün 103. Kuruluş kutlamaları çerçevesinde Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantı sonrası Başkan Adnan Polat, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Alman çalıştırıcı Michael Skibbe'nin iki yardımcısı Ümit Davala ile Edwin Boekamp görevlerinden alınmasıyla ilgili olarak Polat, "Skibbe'yle ilgili bir sorunumuz yok. Ancak oradaki boşluğu muhakkak dolduracağız. Futbol Şubesi'ndeki arkadaşlarımız ve genel müdürümüz bu konuda çalışmalarını sürdüyorlar. Gelişmelerden sizi haberdar ederiz" dedi.

11.10.2008

Yalan kokusu var havada :mrgreen:

9. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    :>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::<:<:>:<:>:>:>:>:>:>:<:>.>.>:>:>
    "G.Saray'ı layık olduğu yere.."

Galatasaray Kulübü'nün kuruluşunun 103. yılı, bir dizi etkinlikle kutlandı. Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen programa, Galatasaray Başkanı Adnan Polat, yönetim kurulu üyeleri, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, kulüp üyeleri ile çeşitli branşlardan çok sayıda sarı-kırmızılı sporcu katıldı.

Tevfik Fikret Salonu'nda başlayan etkiliklerde önce saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat bir konuşma yaptı. Polat, konuşmasına Galatasaraylılar'ın 103. kuruluş yıldönümünü kutlayarak başlarken, etkinliklere yoğun katılımın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Adnan Polat, Ali Sami Yen ve arkadaşlarının 103 yıl önce kurduğu Galatasaray Kulübü'nün bugün bir dünya markası haline geldiğini ve Türkiye'nin gururu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Kulübümüzü buraya getiren rahmetli kurucumuz başta olmak üzere, kulübümüzün bu uzun yürüyüşünde emeği geçen herkese teker teker teşekkür etmek istiyorum. Ölenlere rahmet diliyorum. Onların dikmiş olduğu fidan bugün 103 yıllık bir çınar. Bu çınarı daha ileriye götürmek için de, ben daha önce seçimlerden sonra geldiğimde söz vermiştim, önünüzde bir kez daha söz vermek istiyorum. Galatasarayımız'ı mali, idari, sportif anlamda olduğu kadar, sosyal, kültürel anlamda da olması gereken yere, layık olduğu yere ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız."

Galatasaray Kulübü'nün geçtiğimiz sezon çeşitli branşlarda kazandığı ve katılımcılara sergilenen kupaların, başarılarının göstergesi olduğunu belirten Polat, tekerlekli sandalye basketbol takımlarının Avrupa şampiyonu olarak kazandığı kupanın farklı bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

Bu arada, etkinliklerden sonra bir basın mensubunun, kulübün eski başkanları Özhan Canaydın ve Faruk Süren'in kutlamalara katılmamasıyla ilgili sorusu üzerine Polat, şunları söyledi:

"Özhan Bey Altınoluk'ta, bu hava şartlarında gelmesi mümkün değil. Faruk Süren başkanımın da muhakkak kendisine göre mazereti vardır. Katılım geçmiş yıllara oranla çok daha fazlaydı. Aşırı yağış vardı ve trafik de yoğundu. O yüzden birçok kişi beni aradı ve ulaşamadığını söyledi. Gördüğünüz gibi 103. kuruluş yıldönümümüzde salon tıklım tıklım doluydu. Bütün Galatasaraylılar'ı, 103. kuruluş yıldönümü nedeniyle kutluyorum."

103. YIL PLAKETİNİ JERFİ FIRATLI ÇAKTI
    Program çerçevesinde, en yaşlı kulüp üyesinin üstlendiği yaş kütüğüne 103. yıl plaketinin çakılması görevini, eski yöneticilerden, 1919 doğumlu Jerfi Fıratlı yaptı.

Ayrıca, kulüp üyeliğinde 50. yılını dolduran 10 üyeye berat ile madalyaları verildi.

KUPALAR MÜZEYE TESLİM EDİLDİ
    Galatasaray Kulübü'nün çeşitli branşlardaki takımları ve sporcularının geride kalan yılda kazandıkları kupa ile ödüller, müzeye teslim edildi.

Programın gerçekleştiği salonda katılımcılara sergilenen kupalar, daha sora Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Mümtaz Tahincioğlu tarafından, Galatasaray Müzesi Müdürü Ali Oraloğlu'na teslim edildi.

Organizasyon, geleneksel Galatasaray pilavının yenilmesiyle sona erdi.

10. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hacım bir üstteki mesajındaki resim i image code larına almayı unutmuşsun :popcorn:

11. EFendi

EFendi Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Koltuğu sallanan Skibbe'nin yerine Galatasaray yönetimi, yeni teknik direktör adayları için gizliden gizliye çalışmalar yapıyor. 'Gelirim' diyerek yeşil ışık yakan Rijkaard ile görüşmeler sürerken, Hollandalı teknik adamın son kararını vermek için süre istediği ifade edildi.

Aslan'da ismi geçen bir diğer isim ise Roberto Mancini. İtalyan 'calciomercato.com' sitesi 'Galatasaray, Mancini'yi istiyor' başlığı ile verdiği haberde İnter'den ayrıldıktan sonra boşta olan İtalyan hocanın, Türkiye'ye gidebileceğini vurguladı.

Sarı-Kırmızılı yönetim ayrıca Beşiktaş'ın da talip olduğu ancak 'Hayır' yanıtı aldığı Lucescu'ya da teklif götürdü.

12.10.2008

Skibbe gidecek gibi duruyor :detective:

12. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Rijkaard da biraz fazla kaçar :roll:

13. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    "Böyle kredi alınmaz"

Galatasaray 2. Başkanı Mehmet Helvacı, Goldman Sachs kredisine şiddetle muhalif. İstifa etmeyi düşünen Mehmet Helvacı’nın bu kararında, Goldman Sachs kredisine muhalif duruşunun etkisi olduğu ortaya çıktı..
    Haldun Üstünel ile birlikte Özhan Canaydın döneminden kalan iki yöneticiden biri olan Mehmet Helvacı’nın istifa etmeyi düşündüğü yönündeki haber, kulislerde şok etkisi yaratmıştı. Sarı-Kırmızılı kulüpte 2. Başkan görevini yürüten Helvacı’nın bu kararında Goldman Sachs ile yapılan 170 milyon Dolar’lık kredi anlaşmasının önemli rol oynadığı ortaya çıktı. Helvacı’nın özellikle faiz oranları nedeniyle bu anlaşmanın iptal edilmesini istediği öğrenildi.

Tartışmalardan sıkldı
    Bu yaklaşımdan rahatsız olan Başkan Adnan Polat’ın ise cemiyet kanadında ve liseliler üzerinde etkisi olan Helvacı’dan üyeleri ikna etmesini talep ettiği, bu isteği kabul edilmeyince Helvacı ile tartıştığı öne sürüldü. Yaşanan gelişmelerden dolayı çok canı sıkılan tecrübeli idarecinin işte bu nedenle istifayı gündemine aldığı belirlendi. Mehmet Helvacı, bu detayları aktarmak için dün Kalamış Tesisleri’nde bir toplantı düzenledi.

Lise kanadı örgütleniyor
    Galatasaray’da liseliler ve cemiyet üyelerinin 170 milyon Dolar’lık Goldman Sachs kredisine soğuk baktığı biliniyordu. Özellikle faiz oranları nedeniyle tedirgin olan üyelerin örgütlenerek 18 Ekim’de yapılacak olağanüstü kongrede borçlanma yetkisine ‘ret’ oyu vermeyi planladıkları öğrenildi. Sarı-Kırmızılı yönetim ise endişeleri yok etmek adına önümüzdeki hafta çarşamba günü Galatasaray Lisesi’nde yapılacak Divan Kurulu toplantısını medyaya kapatıp, kredi hakkında üyeleri bilgilendirme toplantısı haline çevirmeyi hedefliyor.

13.Ekim.2008
    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

"Türkiye farklıymış!"

G.Saray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Galatasaray'da bir çok şeyin Almanya'dakinden farklı olduğunu gördüğünü belirtti ve "2. adamlar önde" dediği Türkiye'de hedeflerin gerçeğe göre yüksek olduğunu kaydetti! Önemli yorumlar yapan Skibbe, kendi durumu hakkında ise yönetimle görüşeceğini belirtti!

Hasan Doğan Akkademi Ligleri Çalıştırıcı Sertifikasyon Programı 2. döneminde bir konuşma yapan Skibbe, bu sezon başlayacak 13-14-15 yaş gruplarını kapsayacak Akademi Ligi'nde görev yapacak antrenörlere hitap etti.

''Galatasaray'daki bir çok şeyin Almanya'dakinden farklı olduğunu gördüm'' diyen Michael Skibbe, ''Her ülkenin kendine özgü özellikleri oluyor. Türkiye'nin de kendi durumuna göre farklı özellikleri bulunuyor. Türkiye'de de futbolun Almanya ve diğer ülkelerde olduğu gibi halk tarafından çok sevildiğini gördüm. Buradaki taraftarlar takımları için çok daha fazla üzülüyorlar ve daha fazla eziyeti göze alıyorlar'' ifadesini kullandı.

Türkiye'de her zaman ikinci adımın, birinci adımdan daha öncelikli olduğunu vurgulayan Alman teknik adam, ''Beklenen ve konulan hedefler gerçeğe göre biraz yüksek oluyor. Genellikle (Biz bir şeye ulaşmak istiyoruz ve hedefliyoruz) denilmiyor. Bunun yerine (Biz bunu yapmak zorundayız) deniliyor. Bu aslında yanlış oluyor'' diye konuştu.

-''TÜRK OYUNCULAR HAKEMLE ÇOK KONUŞUYOR''-
    Skibbe, bir soru üzerine Türk futbolunda en çok değiştirilmesi gereken şeyin, oyuncuların hakemle çok diyaloğa girmesi ve sakatlık anında yerde fazla kalınması olduğunu söyledi.

Bu konuda İngiltere Premier Ligi'nin örnek alınabileceğini anlatan Skibbe, ''Orada hakemler sakatlık anlarında oyunu mümkün olduğu kadar devam ettiriyorlar ve oyuncular yerden çabuk kalkıyor. Oyuncuların hakemle diyaloğu da İngiltere'de az. Bu konudaki eğitime de gençlik aşamasında başlaması gerekir. Bu konuda benim takımımda da sıkıntılar var ve değiştirmemiz gerekiyor'' dedi.

-''EKSİKLERDEN YAKINDI''-
    Türk futbolundaki taktik sıkıntılarla ilgili bir soru üzerine Alman çalıştırıcı, Galatasaray'da yaşadıklarını anlattı.

Skibbe, konuşmasında Türk futbolundaki oyuncu özelliklerinin farklılığını vurgularken, sakatlıklardan da yakınarak, şöyle konuştu:
    ''Galatasaray'da gözlemlediğim kadarıyla, top kaybedildiği zaman oyuncuların kendi sahalarına yerleşmesi biraz fazla uzun sürüyor. Bunun aynısını Galatasaray'ın genç takımlarında da gözlemliyorum. Ofansif ve defansif oyun arasındaki geçişlerin yeteri kadar hızlı olmadığını görüyorum. Ama aynı zamanda defansif oyundan ofansif oyuna geçişin ise iyi olduğunu düşünüyorum. Alman Ligi'nde bu daha dengeli. Bizim bunu değiştirmemiz ve iyileştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Top kaybında anında ofanstan, defansa geçmeyi sağlamalıyız.

Takım içi organizasyonu açısından Galatasaray'da, Bayer Leverkusen'e göre daha fazla sıkıntı yaşadık. Ama her antrenör çalıştığı takımdaki oyunculara göre taktik ve sistem oluşturmalı. O yüzden Bayer Leverkusen'deki aynı taktiği oynatamam. Ama kendi futbol düşüncemi Galatasaray'da oynatmak ve en iyi sonucu almak da benim görevim. Kendi takımım açısından da en çok beni üzen; defansif bölgede çok oyuncumuzun eksik olması. Linderoth, Barış, Emre Güngör, Mehmet Topal gibi çok önemli oyuncuların sakat olması nedeniyle defansta iyi bir istikrar yakalamamız pek mümkün olmuyor. Bu defans bölgesindeki kaybı kapatması için diğer bölgelerdeki oyuncuların çok daha disiplinli olması gerekiyor ve onların işleri zorlaşıyor.''

-''TÜRK OYUNCULAR DAHA TEKNİK''-
    Skibbe, Türkiye'de genç oyuncuların, Alman genç futbolculara göre daha teknik olduğunu söyledi.

Teknik direktörlerin işlerini ne kadar iyi yaparsa, oyuncuların da gelişiminin o kadar iyi olacağını vurgulayan Alman çalıştırıcı, şöyle devam etti:
    ''Bu teknik adamlar için büyük bir sorumluluk. Genç Türk oyuncuları hareketlerde ve oyun tekniğinde çok iyiler. Genç Alman oyuncular ise fiziksel ve atletik bakımdan iyiler, ancak teknik açıdan Türk oyunculardan biraz daha zayıf olabilirler. Belki Türkiye'de biraz daha değişik bir sistem uygulanmalı. Alman sistemini birebir aynen Türkiye'de uygulamak doğru olmayabilir'' dedi.

Skibbe, Almanya'da 10 sene önce alt yapıya gereken önemin verilmeye başlandığını kaydederek, ''Son 10 senede Almanya'da gençlik gelişimi için çok önemli bir para ayrıldı. Çünkü, gençlik gelişiminde Hollanda ve Fransa'nın bizden daha ileri olduğunu gördük. Bu program sonrasında eskiden Alman milli takımına 25 yaşında gelen futbolcular, şimdi çok daha genç yaşta geliyorlar'' ifadesini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun gençlere önem vermesinin çok iyi olduğunu kaydeden genç teknik adam, Türk futbolunun bundan ileride büyük kar sağlayacağını dile getirdi.

-''MESUT ÖZİL İYİ EĞİTİM ALDIĞI İÇİN OYNUYOR''-
    Skibbe, Almanya'da bu sezon yıldızı parlayan genç oyuncu Mesut Özil'in, alt yapıda iyi eğitim aldığı için Werder Bremen'de banko forma giyebildiğini söyledi.

Mesut Özil'in bu kadar iyi olmasının nedenin, teknik direktörü Thomas Schaaf'ın iyi antrenör olması olduğunu düşünmediğini ileri süren Skibbe,''Bunun nedeni O'nun genç oyuncuları oynatma güveni duymasıdır. Bu güveni duymasının sebebi de Mesut'un daha önceden iyi bir eğitim aldığını bilmesidir'' diye konuştu.

-''UZAKTAKİ OYUNCULARA TOLERANS GÖSTERİLMELİ''-
    Skibbe, yaptığı konuşmada, sezon başında Türkiye'ye tatilden geç gelen Lincoln gibi oyunculara tolerans gösterilmesi gerektiğini ima etti.

Güney Amerika'dan gelen oyuncuların ülkelerinden uzakta oldukları için vatan hasreti yaşayabildiğine dikkat çeken Alman teknik adam, ''Bu tip oyuncular, bazen evine 5-6 oyuncu çağırdığı zaman problem olabiliyor. Halbuki kendi ülkesinden arkadaşları çağrıldığı zaman o kişi vatanını hatırlayabiliyor. Lincoln ile bunu konuştuk. Örneğin Brezilya'lı oyuncuların tatillerden dönüşü Almanya'da da Türkiye'de de sorun oluyor. Kış ve yaz tatillerini birkaç gün uzatmaya çalışıyorlar. Gerçekten bu oyuncuların evlerinde olduğu tek dönem bütün yıl boyunca tatiller. Örneğin Marcelinho ülkesine gittiğinde 10 gün içinde bütün arkadaşlarını göremiyor ve ülkesinde daha fazla kalmayı istiyor'' ifadesini kullandı.

-SKIBBE, KENDİ DURUMU İLE İLGİLİ KONUŞMADI-
    Skibbe, toplantıda yaptığı konuşma sonrasında basın mensuplarının kendisinin Galatasaray'daki geleceği ile ilgili sorularını yanıtlamadı.

Ülkesinden yeni dönen Skibbe, bu konuda bir şey söylemek istemediğini, yönetimle konuştuktan sonra, duruma göre bir basın toplantısı yapabileceğini ifade etti.

-2. DÖNEM CUMA GÜNÜ BİTİYOR-
    Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Merkezi tarafından ''Türkiye Futbolu Kucaklıyor'' projesi kapsamında yapılan Hasan Doğan Akademi Ligleri Çalıştırıcı Sertifikasyon Programı 2. dönemine 127 kursiyer katılıyor.

17 Ekim Cuma günü sona erecek eğitim programı sonunda kursiyerler Hasan Doğan Akademi Ligi çalıştırıcısı sertifikası almaya hak kazanacak.

13.Ekim.2008

14. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Daum'dan mesaj!
    Köln'ün çalıştırıcısı, Galatasaray'ın hocasına zaman tanınması gerektiğini söyledi, Aragones'in de, sakatlıklar nedeniyle zorlandığını, bu konuda da sabırlı olunmasını belirtti..
    Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Christoph Daum, Galatasaray çalıştırıcısı Michael Skibbe’ye zaman tanınması gerektiğini söyledi.

Köln Havalimanı’nda Türkiye’den gelen gazetecilerin sorularını yanıtlayan Alman hoca, Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones’in de takımdaki sakatlıklarla ilgili sabırlı olması gerektiğini belirtti. Daum, kendisine Fenerbahçe ya da Beşiktaş’tan teklif gelip gelmediği yönündeki soruya, “Çok önemli görevlerim var. Dolayısıyla bu tarz tekliflerin olup olmadığını tartışmak çok anlamlı değil” diye yanıt verdi

Daum, şöyle devam etti:

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın ligdeki performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Şu anda Fenerbahçe çok zor durumda olduğu için bu konuda hiçbir yorum yapmak istemiyorum, çünkü söyleyeceğim her söz olumsuz olabilir ve bununla yargılanmak istemem. Aynı şey Beşiktaş için de geçerli. Ertuğrul’un (Sağlam) istifasından sonra onlar da kritik bir durum içinde. Yıldırım Demirören’in yerinde olsanız herhalde medya aracılığıyla akıl almak istemezsiniz.

Beşiktaş’ta, Mustafa Denizli’nin göreve gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
    Bunu, Yıldırım Demirören’e sormak lazım.

Aragones’in başarısızlığını neye bağlıyorsunuz ?
    Sakat oyuncular var önemli oranda. Dolayısıyla bu sakatlık sorununu hiçbir kulüp çözememiştir. Her halde biraz sabırlı olup, bu sakatlıkların geçmesini beklemesi gerekiyor.

Skibbe’nin Galatasaray’daki durumu tartışılıyor. Bunu nasıl yorumluyorsunuz?
    Her hoca için gittiği lige alışma, adaptasyon süreci vardır. Buradan, Türkiye Ligi’ne gittiğinizde de, oradan buraya geldiğinizde de bu adaptasyon süreci vardır. O yüzden biraz zaman tanınmalı.

Galatasaray’ın UEFA’daki şansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
    En zor gruplardan birine düştü. Bu grupta her şey olabilir. Galatasaray’ın potansiyeli yüksek. O günkü, o karşılaşmadaki performans da önemlidir. O gün iyi bir gününde olur kazanır, belki de çok kötü oynar sonuncu olur.

15.Ekim.2008

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ümit Davala bombaladı!
    Skibbe’nin yardımcılığı görevinden geçtiğimiz Cuma günü beklenmedik şekilde alınan Ümit Davala, Radyospor’a kısa ama çok çarpıcı bir açıklama yaptı. "Galatasaraylı yöneticiler açıklamalarıyla komik duruma düştü"..

Görevden alınma nedeni hakkında kendisinin de net bir bilgisi olmadığını söyleyen Ümit Davala, “Bende görevden alınma nedenini gazetelerden öğrendim. Sözde yetersizmişim. Bu açıklamalarla Galatasaraylı yöneticiler komik duruma düştüler. Cuma günü saat 15.00’da TSYD’nin İstanbul şubesinde bir basın toplantısı düzenleyip yaşananlar ve görevden alınma nedenlerim hakkında gerekli açıklamayı yapacağım” dedi.

15.Ekim.2008

15. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    UEFA'dan Baros'lu tanıtım!

UEFA resmi İnternet sitesi, önümüzdeki hafta başlayacak olan UEFA Kupası maçları öncesi yaptığı tanıtım haberinde Galatasaray'ın Çek yıldızı Milan Baros'un fotoğrafını kullandı.

UEFA Kupası'nda heyecan 23 Ekim'de Avrupa Kıtasının farklı bir çok şehrinde oynanacak karşılaşmalarla başlayacak. Avrupa'nın önde gelen birçok takımı uzun ve zorlu mücadelede gruptan çıkma mücadelesi verecek. UEFA'nın resmi İnternet sitesi uefa.com da UEFA Kupası maçları öncesi ziyaretçilerine bir değerlendirme haberi sundu. Haberde, 'Grup maçlarının heyecanı başlıyor' denilirken, haberin manşetten verilmesi ve tanıtım fotoğrafı olarak da Galatasaray'ın Çek golcüsü Milan Baros'un fotoğrafının kullanılması dikkat çekti.

Gruplarla ilgili bilgilerin yer aldığı haberde, temsilcimiz Galatasaray'ın da bulunduğu B Grubu'ndan Şampiyonların buluşması diye bahsedildi. Sarı-kırmızılıların 1999/2000 sezonunda UEFA Kupası'nı almasına vurgu yapılarak, ilk maçın Yunanistan Şampiyonu Olimpiyakos'la yapılacak olmasına dikkat çekildi. Ayrıca Galatasaray-Olimpiyakos karşılaşmasından 'yüksek gerilimli maç' diye bahsedilmesi de dikkat çekti.

17.Ekim.2008

16. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    G.Saray gol olup yağıyor!

Turkcell Süper Lig'de puan cetvelinde istediği yerde bulunmayan G.Saray, gol yollarında sıkıntı çekmiyor! Kadrosunda birden çok yıldızı bulunan sarı-kırmızılı ekip de bu sezon ligde 7. hafta sonunda en çok gol atan takım unvanına sahip.

Kadrosunda Milan Baros, Shabani Nonda ve Ümit Karan gibi golcüleri bulunan, ayrıca Cassio Lincoln, Harry Kewel ile Arda gibi gol becerileri yüksek orta saha oyuncularına sahip olan ''Cim bom'', bu sezon ligde 7. hafta sonunda en çok gol atan takım unvanına sahip.

Ligde 7 maçta rakip filelere toplam 17 gol gönderen sarı-kırmızılılar, 2.42'lik bir ortalama yakaladı. Lider Beşiktaş'ın 2 gol ortalamasını, 4. sırada olmasına rağmen geçen Galatasaray, puan cetvelinde üstünde bulunan Trabzonspor (11 gol 1.57 ortalama) ve Bursaspor'u (12 gol 1.71 ortalama) da geride bıraktı.

-ARTI 11 AVERAJI VAR-
    Galatasaray, bu sezon attığı 17 gole karşın kalesinde 6 gol görüp elde ettiği artı 11'lik averajla ligin en iyi takımı unvanına da sahip.

Lider Beşiktaş'ın ligde artı 9 averajı bulunurken, 2. sıradaki Trabzonspor (11-8) ve 3. sıradaki Bursaspor'un (12-9) ise sadece artı 3 averajları var.

Galatasaray ligde, yediği gol açısından da sadece Kayserispor (4) ve Beşiktaş'a (5) geçildi. Ligde Sivasspor da Galatasaray gibi kalesinde 6 gol gördü.

-GALATASARAY'IN GOLCÜLERİ-
    Galatasaray'ı 7. hafta sonunda ligin en golcü takımı yapan golleri atan futbolcular şöyle:

Maç: Goller:

Denizlispor Kewell, Hakan Balta, Barış, Lincoln
    Antalyaspor Nonda
    Kocaelispor Baros (2), Nonda, Kewell
    Konyaspor Baros (2), Lincoln, Kevell
    Bursaspor Arda
    Trabzonspor Arda, Servet, Lincoln

20.Ekim.2008

17. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Hasan Şaş 5-6 ay yok!

Galatasaray'ın tecrübeli futbolcularından Hasan Şaş, Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde sağ dizinden başarılı bir operasyon geçirdi..

Prof. Dr. Ömer Taşer tarafından, sağ diz ön çapraz bağından ameliyat edilen Hasan Şaş'ın ortalama 5-6 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Sağlık durumu gayet iyi olan Hasan Şaş'ın, hafta sonuna kadar Acıbadem Hastanesi'nde istirahat ettikten sonra taburcu olacağı kaydedildi.

Öte yandan, sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yayınlanan mesajda, ''Hasan Şaş'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve en kısa zamanda sahalara dönmesini diliyoruz'' denildi

22.Ekim.2008

18. Rhea

Rhea Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    güzel her gün yenilemen ayrı bir güzel

19. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Aslan 12. kez "farklı" avlandı!

Turkcell Süper Lig'in 8. haftasında Eskişehirspor'a 4-2 yenilen Galatasaray, lig tarihinde 12. kez, bir maçta 4 gol birden yedi..

Sarı-kırmızılı futbol takımı, 51. sezonunu yaşayan lig tarihinde, bir maçta kalesinde 4 ve daha yukarı sayıda golü ise 17 karşılaşmada gördü.

''Cim Bom''un, lig tarihinde, bir maçta 4 ve daha fazla gol yediği maçlar şöyle:

Sezon Tarih Maç Sonuç
    1959 14.06.1959 Fenerbahçe-Galatasaray 4 - 0
    1963-64 11.04.1964 Galatasaray-Ankaragücü 2 - 4
    1988-89 18.12.1988 Galatasaray-Beşiktaş 1 - 4
    1989-90 15.04.1990 Fenerbahçe-Galatasaray 5 - 1
    1991-92 22.04.1992 Fenerbahçe-Galatasaray 5 - 2
    1991-92 09.05.1992 Beşiktaş-Galatasaray 4 - 3
    1993-94 17.10.1993 Galatasaray-Kocaelispor 5 - 4
    1995-96 01.10.1995 Trabzonspor-Galatasaray 4 - 1
    1995-96 04.05.1996 Galatasaray-Kocaelispor 0 - 4
    1996-97 08.09.1996 Galatasaray-Fenerbahçe 0 - 4
    1997-98 16.11.1997 Altay-Galatasaray 4 - 5
    1998-99 15.11.1998 Galatasaray-Trabzonspor 3 - 5
    2000-01 08.04.2001 Y.Yozgatspor-Galatasaray 4 - 2
    2001-02 02.11.2001 Bursaspor-Galatasaray 5 - 0
    2002-03 06.11.2002 Fenerbahçe-Galatasaray 6 - 0
    2005-06 22.04.2006 Fenerbahçe-Galatasaray 4 - 0
    2008-09 26.10.2008 Eskişehirspor-Galatasaray 4 - 2

27.Ekim.2008

20. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Galatasaray ikizlere talip!

Bergama'da yaşayan hem atlet hem de futbolcu olan ikizlere Galatasaray talip! Barış ve Kerem Alıcı kardeşler için Bucaspor'da devrede! Ailesi ise gelecek seneyi bekliyor..

Bergama Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Bedriye Alıcı ile Yenikent İlköğretim okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Halit Alıcı'nın atlet ve futbolcu ikiz çocukları Barış ve Kerem Alıcı kardeşleri, Galatasaray ve Bucaspor'un istediği bildirildi.

Halit Alıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bergama Nuri Ersezgin İlköğretim Okulu son sınıfında okuyan çocukları Barış ve Kerim Alıcı'nın futbolculuklarının yanı sıra çok iyi birer atlet olduklarını belirtti.

Halit Alıcı, Galatasaray ve Bucaspor'un altyapı sorumlularının ikizleri yetiştirmek için teklifte bulunduğunu, eğitimlerine devam etmeleri için bu yıl izin vermediğini, gelecek yıl eşi ile İstanbul'a tayin isteyeceğini, spor kulüpleriyle de o zaman masaya oturacağını söyledi.

28.Ekim.2008