Galatasaray'da Harry Kewell, futbol oynamaktan zevk aldığını ve futbolu çok sevdiğini söyledi.

Sabah'ın haberine göre, Sahaya forvet çıkan, ilk golü hazırlayan ve galibiyeti getiren golü atan Kewell, "Solda, sağda, ortada farketmez. Ben fubol oynamayı çok seviyorum" dedi Sahaya forvet çıkan, ilk golü hazırlayan ve galibiyeti getiren golü atan Kewell, "Solda, sağda, ortada farketmez. Ben fubol oynamayı çok seviyorum" dedi

Galatasaray ligde 16. haftanın açılışında Antalyaspor'u 3-2 yendi ve maç fazlasıyla liderliğe oturdu. Cimbom adına dünün kahramanı Harry Kewell idi. Keita ile gelen ilk golü hazırlayan Avustralyalı yıldız, galibiyeti getiren golü de atarak Cimbom'a adeta hayat verdi. Sahaya en ileri uçta çıkan Kewell, maçın ardından, "Birçok kişinin forvet oynayamayacağımı söylemesi çok garip.

En büyük patlamayı gösterdiğim iki sezonda Leeds'te forvettim. Bu pozisyonun gereklerini hep yerine getirmeyi başardım" dedi. "Futbola aşığım" diyen Kewell, "Ben top oynamayı seviyorum, keyif alıyorum. Solda, sağda, ortada farketmez. Günümüz futbolcusu, 3-4 farklı pozisyonda görev yapabilmeli" diye konuştu.

YÖNETİME 'UZATMA' ÇAĞRISI

31 yaşındaki yıldız, son olarak Galatasaray'daki geleceğine değindi ve "Sözleşmemin bitmesine daha altı ay var. Şimdi ne desek boş. Buna sadece ben değil; yöneticiler de karar verecek" diyerek yönetimden teklif beklediğini gösterdi.

BAROS'U ARATMADI!

Galatasaray'da Baros'un sakatlığı sonrası sorumluluk almaktan kaçınmayan Kewell, Antalyaspor önünde ligdeki 8. golüne imza attı ve Aslan'ın ligdeki en golcü oyuncusu oldu. Rakip kaleye toplam 10 şut çeken Cimbom'da, Avustralyalı yıldız 3'ü isabetli 5 şutla kaleci Ömer Çatkıç'ı en zorlayan isimdi.

Kewell 1-2 sene daha bizde olabilir. Çünkü ;Kewell GS de çok mutlu ve yönetimde ondan memnun.Yönetim sözleşmeyi uzatırsa oda seve seve kabul eder.

Yukarı Alt