-Eee...Ööö... Düt!!! Maç başladı... (Bülent Karpat)

Hocam sicak giriyor (Sansal Büyüka - Yeni yaptirdigi dislerinden agzini kapayamayan erman torogluna)

Cok güzel bir hakem yasadik (Fanatik yazari Metin Tukenmez Lyon-Denizli macini yorumluyor)

Milli takimimiza resmen büyüsüz bir degnek degmis durumda (Murat Kosova)

Girerse basket olacak (Murat Kosova)

Top kaleye girince gol oldugunu anladim(Ilhan Mansiz)

Almanlar iyi bir Galatasarayli, cok iyi bir Galatasarayli (Abdurrahim Albayrak)

En sevdigim futbolcu su Panço denilen oglan, Pançu mu o ? (Ömer Çavusoglu)

Ibrahimi bosaltmaya calisiyoruz (Murat Kosova)

Faul, faul!! Yok ya faul degilmis sanirim ben gaza gelmisim (Murat Kosova)

Bugun baktim gazetelere kimse yazmamis, bende yazmamisim (Hasmet Babaoglu)

Deja Vu oldum zannettim (Murat Kosova)

96'li yillar ne guzeldi (Vedat Okyar)

Oguz'u birak nadasa,bir yil gozukmesin (Ahmet Cakar)

Ugur cek ordan benim seyimi!! (Sansal Büyüka - ekrandaki kucuk
goruntusunden bahsediyor..)

Yuregim kan agliyor, ya da aglamiyor (Fenerbahceli Yusuf)

Dokunusu vurusu sut orta karisimi vurus sutu (Sansal Büyüka)

Bu aksam degerli konuklarimizin yaninda cok daha degerli iki konugumuz var.. (Ilker Yasin)

Süper ligde ilk alti takimda alti takim var (Ridvan Dilmen)

O uclugu yemeseydik Amerika'yi yenerdik dimi Batur abi? (Murat Kosova)

Özellikle yukaridan yagmur yaginca (Bir lig tv muhabiri - Fb-BJK
macindan önce yagmurun yukardan yagdiginin üstüne basiyor..)

Efendim.. eeeee... Hakan'in seyi yok.. (Hincal Uluç)

Bizi izleyenler kitlesel insanlar (Ziya Sengul)

Ömer Üründül : Vay, vay vay vay vay..
Spiker Yalçin Çetin : Hemde ne vay ! (Bjk-Gencler macindan)

Besiktas bu aksam bir golu üc puanla aldi! (Ercan Taner Besiktas üc puani bir golle aldi demek istiyor..)

Sana birsey sölümmü? (Erman Toroglu - Sansal'a.. )

Mustafa Hoca hangi kanalda karsima cikmak istiyorsa, BBC, Rai uno, Rai tre.. (Ahmet Çakar)

Bu saç modeliyle annemin elmali pastasini andiriyor (Murat Kosova - Nba'de siyahi bir basketciyi birseylere benzetmeye calisiyor)

Bir ver-kaç, verdi!.. Kaçamadi.. (Öztürk Pekin - Gs-Denizli macindan)

Oguz artik mumkunu olmayan, irreversible, cok zor bir yola girmistir (Ahmet Cakar)

Ayuso adinin animsattigi seyi animsatan davranislar yapiyor (Murat Kosova)

Pazar Keyfinin ardindan Lig Mazariyla ekrana gelecez (Sansal Büyüka)

Bu macin önemi de önemli (Ercan Taner)

You.. Without ball, shut up!! (I.Fatih Terim rakip futbolculardan
birine sesleniyor)

Lukunku mu Kukunku mu o da nerden çikti? (Turgay Sener)

Cok zor bir deplasmandi, kazandigimiz icin mutluyuz (Hakan Ünsal - Ali Samiyen deki Malatyaspor macindan sonra..)

Fatih Terim arkasini bos birakmasin, doldururlar (Ömer Çavusoglu)

Bu pozisyon, pozisyon icabi bir pozisyon (Erman Toroglu)

Sayin Sengül, lütfen cetrefilli cetrefilli konusmayin (Ahmet Çakar -
Ziya Sengül'e)

Ziya Sengul ve Ahmet Çakar Telegol programinda feci kapisirlar, Ahmet Çakar Ziya Sengül'e bir daha 'agabey' sifatini kullanmayacigini iddia eder,
bir hafta sonra :
Ziya agabey, sozunu balla kesiyorum (Ahmet Çakar)

Guntekin Onay : hocam peki burda faul var mi?
Ahmet Cakar : Tabi bu sabaha kadar kirmizi kart!!

-Golle galip olursak ayri bir mutlu oluruz (Arif Erdem)

Aziz Yildirim'la gorusmemde kendisine de zaten bu konuda sitemkar ettim (Kazim Kanat)

Ben futbolcu olmasaydim erkek olurdum (Ümit Karan) (Yakışıırrr )

Agzinla kus tutsan.. Ne kusu!? Ejderha tutsan bunlara yaranamazsin (Ahmet Çakar)

Esim Isil ve ben, Ibrahim Tatlises seven bir yapiya sahibiz (Rüstü)

Degisik biryerden gireyim sana (Erman Toroglu - Sansal Büyüka'ya)

Ve Michael Jordan bugün futbolu birakti!! (Skyturk spor haberleri
sunucusu)

2) “İyi püskürtmüş!..”

Şansal Büyüka (Hakeme tüküren oyuncu için)

3) “İkinci gol de Boer’un ayağının şeyinden oldu, üçüncü gol gene de Boer’un şeyinden oldu…”

Turgay Şeren

4) “Yav Letonya’nın defansı kalas gibi, kessen iki oturma takımı bir masa
yaparsın…”
Erman Toroğlu

5) Muhabir kız: (2 dakika röportaj yaptıktan sonra) Peki Rıza, ama kısa
bir aramız var, ben seni bırakmıyorum…
Rıza Çalımbay: Bırakma

6) “Zagnun kel kafasından kayan top hız kazanıyor…”

Show Radyo spikeri (Gençlerbirliği-Beşiktaş maçında)

7) “Gooool!!! Durum 2-1 hatta 3-1…”

Juventus - Udinese maçında Tv8 spikeri (Juventus’un 3. golünü aktarıyor)

25.07.2001 tarihinde oynanan Galatasaray-Vllaznia Sampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçı. Maç Kanal D’den yayınlanıyor ve İlker Yasin şakıyor:
-Ah Arif… orda döndün mü vuracaksın taaak… Ümit Karan, boyu 1.81 olmasına rağmen taymingi iyi, iyi vuruşuyor toplarla…

9) “Yediğimiz golü önceden çalışmıştık!..”

Samsunspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca (Galatasaray maçı sonrasında)

10) “Şu anda bas bas bağıran bir Sabri var, çok fena basmışlar, inşallah
önemli bir şeyi yoktur…”

Fatih Terim (Olympiakos maçı sonrasında)

11) Erman Toroğlu: Çeldi…
Şansal Büyüka: Çaldı…
Erman Toroğlu: Çeldi…
Şansal Büyüka: Çaldı…
Erman Toroğlu: Çeldi, çaldı işte… (Erman Toroğlu ile Şansal Büyüka’nın muhteşem pozisyon yorumu - Lig Pazarı)

12) “Tenceren dibin kara, seninki senden kara…”

Tanju Çolak

13) “Futbolda uğur yoktur. Akıllıysan, güçlüysen, kuvvetliysen, en önemlisi zekiysen bir adım öne çıkarsın. Uğur mu? Var. Show TV’de Maraton programında. Olan bir şeyi ileri geri oynatırsın…”

Erman Toroğlu (Gazete yazısında)

14) “Alırız!”

Elazığspor Başkanı Baki Aydın (”Elazığspor’un kondisyonu yok” diyen muhabire yanıtı)

15) “Baba, ama Noel Baba gibi her lafa giriyorsun!..”

Ziya Şengül (Ahmet Çakar’a)

16) “Bakın mesele laf sokmaksa benden iyi kimse iyi laf sokamaz.
Başlayayım mı laf sokmaya?”

Ahmet Çakar (Programın başından beri kendisine laf sokan Ziya Şengül’e)

17) Ahmet Çakar: Bugüne kadar Fatih Terim’in yönetimi sırasında 20'ye yakın yabancı alınmış…
Güntekin Onay: Tam sayısı 22…
Ahmet Çakar: Global konuşuyorum ben.

1 Erman Toroğlu: Şimdi hocam yan hakem n’apıyo, Tommiks falan mı okuyor?
Şansal Büyüka: Aman hocam ya, ben de okuyorum!

19) Ahmed Hassan saklıyor topu, saklambaç oynuyor, toplu saklambaç!..”

Sabri Ugan

20) Erman Toroğlu: Türkiye’de 3 büyük takım var: 1)Beşiktaş, 2)Galatasaray, 3)Beşiktaş… Anladın mı Şansal?

Şansal Büyüka: Tamam hocam da pozisyona bi göz atsaydık hiç olmazsa..

21) “Hasan Şaş şöyle eliyle ‘Allah belanı versin hocam’ gibilerinden bir
hareket yaptı…”

Süper Fm’de Galatasaray-Fenerbahçe maçı spikeri

22) “Hiçbir Beşiktaşlı yönetici maymun değildir, Beşiktaş başkanı da hayvan terbiyecisi değildir, Beşiktaş yönetim kurulu da hayvanat bahçesi değildir!..”

Ahmet Çakar (İstifa eden Beşiktaşlı yöneticinin “Yönetim kurulunda maymun gibiydik!” sözünü değerlendiriyor)

23) “Karpuz yata yata büyür, futbolcu oynaya oynaya oynar…”

Erman Toroğlu

24) “Dünden bugüne bir günde gelinmez…”

Hıncal Uluç (Beşiktaş’ın değişen oyun tekniği ile ilgili muhteşem yorumu)

25) “İlhan’ın henüz iki 45 dakika yani bir 90 dakika çıkaracak gücü yok…”

Ahmet Çakar

26) ” Ronaldo ile İ.Toraman bu takımın emniyet sibobu..”

Kazım Kanat

27) -Gollerimizi Hagi ile Arif attı sayın seyirciler. Bu tablo bana büyük Türk bestecisi Hacı Arif Bey’i hatırlatıyor nedense.

Ümit Aktan, Grasshopers-Galatasaray maçında

2 Rangers-Fenerbahçe maçında Fener’in kaçırdığı bir pozisyondan sonra Ziya Şengül:
-Bu… Bu… Bu gol katliami başka bir şey değil…

29) -Tugay, vurursa gol olur, vuruyoooor, aut…
Bülent Karpat

30) Can Bartu, ATV’de Besiktaş maçını yorumlarken:
-Walsh ikinci yarı çok etkisiz, kendisini oyunda hiç göremiyorum…
(Walsh devre arasında oyundan çıkmıştır)

31) Manchester Utd-Galatasaray maçında Cantona Stumpf’a yaptığı faulden sonra özür dilerken:
-Bir Fransız bir Almandan, bir Türk ve bir İngiliz takımlarının maçında özür diliyor.

Ümit Aktan

32) -Eee tabi sevgi olayı Ercan…
(Italyan hakem Collina oyundan çıkan Hagi’nin elini sikinca Tanju’nun Ercan Taner’e ettigi laf)

33) Abidin Aydogdu Danimarka-Fransa maçını anlatırken, Zidane koşarken topa basar ve düşer:

-Evet Zidan’dan fantastik hareketler…

34) Yanlış karar veren hakemi seyirciler protesto eder:
-Bu dünyadaki en yalnız insanlar hakemlerdir sevgili seyirciler, bu dünyanın
her yerinde böyledir.

Ümit Aktan

35) 8-0 lık İngiltere maçında 5. yada 6. golden sonra spiker:
-Evet sayın seyirciler İngilizlerin bir atağını daha gol yiyerek savuşturduk.
8. golden sonra:
-Maç bitti hala gol yiyoruz. Olacak iş değil

-Bir ver-kaç, verdi!.. Kaçamadı... (Galatasaray-Denizli maçı, Öztürk Pekin)

-Hayırlı vilayetler... (Ziya Şengül, İstanbul Valisi ile konuşurken)

-Tafferel degajı yaptı şöööle uzunca bir vuruş. Bu bana eski maçları hatırlattı, böyle topu havalara dikmek bayağı önemliydi... Tabi o zamanlar böyle çim sahalar yoktu, sahalar çamur deryasına dönerdi... Bu arada Saffet ve gol. (Galatasaray - İstanbulspor maçı, Orhan Ayhan)

-Oğuz artık mümkünü olmayan, irreversible, çok zor bir yola girmiştir... (Ahmet Çakar)
-
Bu akşam oynanacak olan Beşiktaş - Galatasaray derbisinin sonucu henüz belli değil... (Zeynep Kasımlıoğlu)
-
Ahmet Çakar: Yahu Fatih bırak şu takımı istifa et, ben yapayım, Ziya Abi'm yapsın, Turgay Abi'm yapsın...
Turgay Şeren: Aaaaa Ahmet bilmiyorum ki yapabilir miyim? Ayağım da sakat ama, yaparım herhalde, sen ne diyosun Ziya, yapar mıyım? (Telegol)
-Kaka bu şakası yok. (Ertem Şener)

-Fenerli futbolcular gol yemeyerek inanırlarsa turu geçeriz bu akşam. (Fenerbahçe - AZ Alkmaar maçı, İlker Yasin)

-Ayuso adının anımsattığı şeyi anımsatan davranışlar yapıyor... (Murat Kosova)

Anlatılmaz yaşanır!

-Çok güzel bir hakem yaşadık... (Metin Tükenmez, Lyon-Denizli maçını yorumluyor)
-Pazar Keyfi'nin ardından Lig Mazarı'yla ekrana gelecez... (Şansal Büyüka)
-Bu maçın önemi de önemli... (Ercan Taner)

-Eğer Ali Aydın, 'ben o ikinci sarı kartı Victoria'ya değil de yandan geçen Koray'a gösterdim' deseydi, bütün Türkiye ona enteresan yerleriyle gülerdi. (Ahmet Çakar - Telegol)

-Boks maçında genç kadın hangi raundda olunduğunu gösteren tabelayı taşır, Orhan Ayhan susmaz: Evet, sayın seyirciler, Amerika'da normalde bu kızları güzellerden seçiyorlar, ama bu biraz çarpık bacaklı....

-Lukunku mu, kukunku mu o da nerden çıktı?.. (Turgay Şeren)

-Dejavu oldum zannettim. (Murat Kosova)

-Engin Verel: Yarınki Letonya maçında Hakan Şükür ilk 11'de sahaya çıkacak...
Osman Tanburacı: Çocuktan al haberi!
Engin Verel: Sayın Tanburacı, ben 48 yaşındayım. Laflarınıza dikkat edin! (3.Devre)

-Coly, top diye Hasan'a vurdu. Ama Hasan'ın kafası da top gibi baksana. Vurabilir insan. (Ömer Üründül)

-Evet sayın seyirciler, bizim futbolcularımız Roma'da polis dövüyorlar... Yapmayın çocuklar... Lima Türkiye'nin Gaziantep'in çok ekmeğini yedi, yakışmıyor ona... (Roma-Galatasaray maçından sonra çıkan olaylar sırasında Güntekin Onay)

-Özhan Canaydın: Bir yayın kuruluşu da iki tane tüyü yeni bitmiş köpek yavrusunun görüntülerini ''Olimpiyat Stadı'nı kurtlar bastı'' diye göstermişti.
Serhat Ulueren: O görüntüleri biz yayınlamıştık. (Star TV)

En büyük Aybaba!

-Ben olsam ortada Koray'la İbrahim Toraman'ı oynatırım. Sağda Ali Tandoğan'ı, solda da İbrahim Üzülmez'i oynatırım. Ama ben teknik direktör olsam, Beşiktaş'ı şampiyon yaparım. (Adnan Aybaba - Telegol, Star)

-Necati kafayı sıyırtabilse gol olacak! (Cüneyt Tanman)

-Lucescu bizim gibi yukarıdan maça kuşbaşı olarak bakamıyor. (Deniz Gökçe)
-Ziya Şengül: Galiba ben Türkçe anlamıyorum, özürlüyüm bu konuda.
Turgay Şeren: Eeee, o zaman İngilizce anlat.
Ziya Şengül: İtalyanca çalışıyorum. (Telegol, Star TV)

-Kelimenin bittiği yerde Kaka başlıyor. (Ertem Şener)

-Bülent Karpat: Uğur, sağdan orta geldi vurdun gol oldu, gol nasıl oldu?
Uğur Tütüneker: Aynen öyle oldu abi!

-Yapma be Nielsen yapma! Sen hakemsen, ben de Boğaz Köprüsü'nü yapan mühendisim!!! (Galatasaray - Juventus maçı, Ümit Aktan)

-Alpay arka ayağını burktu. (Türkiye - Brezilya maçını anlatan spiker)

-Fenerbahçe'nin teknik direktörü bence İtalyan olacak: Scolari! (Herkesi İtalyan sanan Burcu Esmersoy)

-Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaavvv (Drogba'nın attığı golün güzelliğini golün tekrarında anlayabilen Ömer Üründül)

Messi de Plüton!

-Ronaldinho çöldeki bir vaha ise Rooney kutup yıldızı. (Manchester United - Milan maçı, Ertem Şener)

-Eveet Adanademirspor sahaya yaklaşık 11 kişi çıktı. (Adana'nın özel kanallarının birindeki spiker)

-Bülent Karpat: Eveeet Rıza, bugün çok güzel oynadın, sağ taraftan Ulvi'nin ortasına ayağının içiyle dokunup gol yaptın, nasıl oldu gol?
Rıza Çalımbay: Eee hımmmm...
Bülent Karpat: Evet teşekkürler Rıza, top sende sevgili Ümit Aktan...

-Vee penaltı sayın dinleyiciler. Kim atıyor göremiyorum, ama sanırım Ünal. Yo yok! Hami geldi topun başına, aaa Ünal mı? Bi saniye, haa bu arada gol oldu. Evet Hami atmış. (Orhan Ayhan)

-Valla çok küfür yiyeceğiz ha! (Newcastle - Fenerbahçe maçının devre arasında Melih Gümüşbıçak)

-Ahmet Çakar: Galatasaray - Bursa maçındaki skorun baş sorumlusu kimdir ? A- Aslan Kuddusi B- Aslan Mustafa C- Hiçbiri, ben yanlış konuşuyorum o zaman
Gürcan Bilgiç: D- Hepsi. (Santra - ATV)

-Oğuz Tongsir: Şimdi Galatasaray'da Volkan diye bir futbolcu var. Orta sahada topu aldığı zaman yana, sağa, sola değil, direk "dikine" oynayabilen bir futbolcu...
Ali Sami Alkış (mırıldanarak): Başına "s" koysan da olur, öyle oynuyor çünkü..

-Reha Muhtar: Yahu bu Olimpiyat Stadı çok kötü, maç başlıyor yarım saat sonra insanlar geliyor. Hani eskiden 2 film birden vardı, girerdin filmin ortasında sinemaya...

Turgay Şeren: Hatta üç üüüç!.. (Telegol - Star)

-Milan - Schalke maçı 3-2 berabere devam ediyor. (PSV Eindhoven - Fenerbahçe maçı, Sabri Ugan)

-Yahu bu Sven Goran Eriksson mudur, Motorola mıdır nedir, o kim ki konuşuyor? İngilizlerin paralı bir adamı, biz onların baldır bacak gezen İsveçli kızlarına bi şey diyor muyuz? (Osman Tanburacı)

-Hakan, önünde kocaman bir kale, bir plase yapsan yetecek gole... (Şair İlker Yasin, Euro96 grup eleme İsviçre - Türkiye maçı, Hakan Sükür bir gol pozisyonunu kaçırdıktan sonra)

-Prekazi geliyooooor vuruyoooooor, ohhhhha be Prekazi bu ne beee! (Orhan Ayhan)

-Şampiyonlar ligi kurası öncesi, Telegol:

Güntekin Onay: Hocam, 1. gruptan hangi takımı istersiniz? Kim geçiyor aklınızdan?
Ahmet Çakar: Valla açıkçası Valencia'yı istiyorum.
Turgay Şeren: Ya Ahmet ben de, hatta onun şarkısı da var: Vaağlan si yaağ diye...

-Bizim yakaladığımız pozisyonları Beşiktaş yakalasaydı fark olurdu!.. (Elazığspor Başkanı, 5-1'lik Beşiktaş maçından sonraki açıklaması)

-Bülent Karpat: Nedir Metin?

Metin Tekin: Ne nedir Abi?
Bülent Karpat: Top diyorum, gol, nasıl oldu?

-Topa son dokunamayan Carew... (Beşiktaş - Galatasaray maçı, Show Radyo spikeri)

-İki takım da iyice durdu, sanki sahura kalkacaklar. O da ne! Hasan kalktı, ama durdu. (Galatasaray - Akçaabat Sebatspor maçı, Orhan Ayhan)

-Maçın bitmesine 20 dakika kalmasına 10 dakika var. ( İlker Yasin, bir Beşiktaş maçı)

-Matematik profesörü der ki:
Şampiyonluk şansı dersen bence %90 Fenerbahçe, %70 Beşiktaş, %50 Galatasaray şampiyon olur... (Engin Verel)

-Gökmen Özdenak: Sergenciğim, sen Alex'in yanında Ferrari'sin.

Sergen Yalçın: Teşekkür ederim Abi! (Telegol - Star)
04 Nisan 2004, Telegol:

-Güntekin Onay: Sayın seyirciler şu an aldığımız bir habere göre Konyaspor'un teknik direktörü Tevfik Lav geçirdiği trafik kazası neticesinde hayatını kaybetmiş.
Turgay Şeren: Ya bunu bırakın şimdi de, Gassaray güzel oynadı ama di mii?

-Ersin ben senin geometri hocan olsam, sana sıfır veririm. (Kazım Kanat - Santra, ATV)

-Top az daha Fenerbahçe golü olarak PSV fileleriyle buluşuyordu... (PSV Eindhoven - Fenerbahçe maçı, Sabri Ugan)

-Sayın seyirciler, size İsviçreli futbolcular hakkında da bilgi vermek istiyorum, ama... Boşverin... (Türkiye-İsviçre maçını anlatan spiker)

-Evet sayın dinleyenler, Kayseri Atatürk Stadı'nda golü kimse görmedi, kaleci Ivankov görmedi, 25 bin taraftar görmedi, ben bile görmedim... Diyebilirim ki; Ümit Karan kaleye şut atmadı, adeta tabancayla mermi attı, kurşun attı. Hey maşallah!.. (Kayserispor - Galatasaray maçı, Ümit Karan'ın golüyle gaza gelen Radyo 7 spikeri)

-Ailton yan hakemi sözlü olarak uyardı. (Beşiktaş - Vaduz maçını anlatan spiker)

-Evet sayın seyirciler, hakem Ukraynalı oyuncuyu maçtan sonra evlat edinecekmiş gibi davranıyor. (Ukrayna - Türkiye maçı, Ümit Aktan)

-Evet sayın seyirciler maç başladı. Bu arada İsviçreli hakem aynı Tarzan'a benziyor... Gençliğimizde Tarzan'ın filmlerinde başrol oynayan artistin aynı gençliği... Vallahi çok yakışıklı... (Orhan Ayhan)

-Galatasaray - Lazio maçı:

Güntekin Onay: Inzaghi vuruyoooorr...
Turgay Şeren: Bu Inzaghi'nin kardeşi mi?
Güntekin Onay: Evet.
Turgay Şeren: Kardeşi di mi?
Güntekin Onay: Evet Sayın Şeren.
Turgay Şeren: Belli, zaten suratı da benziyo bak.

-Başka matematikçi de şöyle der:
Beşiktaş'ın şampiyonluğu matematiksel olarak değilse bile geometrik olarak bitti. (İlker Ateş)

-Aurelio'nun devam edip edemeyeceği az sonra belli olacak! (PSV Eindhoven - Fenerbahçe maçı, Sabri Ugan)

-Ukrayna oyuncu değiştiriyor. Husin girdi oyuna. Top onda... Karşısında Hüseyin var. Bizimkisi daha Hüseyin tabii. (Ukrayna - Türkiye maçı, Ümit Aktan)

-Hamit evet... Hamit topu çok tutma ayağında... Bravo... Ama oraya değil... Ah!.. Hamit tekrar kazandı... Aferin!.. Hemen pas ver... Verdi... Okan... Okan koşsana oraya... Şimdi hemen defansa dönün... Aferin Volkan, aferin!.. Hemen çıkar topu elinden... Hakan sola koş... Bravo!.. Aferin!.. (Türkiye - Danimarka maçı, İlker Yasin)

-İndirecekseniz indirin artık. (Kosta Rika - Türkiye maçında Levent Özdilek)

-İki ucu zorlu değnek. (Türkiye - Yunanistan maçı, Mehmet Baturalp)

-Yüzlerinde 'maç sonrası sevineceğiz, şimdi bekliyoruz, tedirgin bir bekleyiş içindeyiz' ifadesi var. (Japonya-Türkiye maçını anlatan spikerin tribünlerde maçı seyreden Federasyon yetkililerinin yüzlerindeki ifadeyle ilgili müthiş analizi)

- O topu gol yapmak için hiçbir şey yapmaya gerek yok. Orada ağaç olsa, gelip top çarpsa gol olur.

- Dedeler yarışında derece alamamış bir dede bile tekerlekli sandalyeyle o golü atardı. (Kasım 2002 Fenerbahçe-Bursaspor maçını Radyo D'den anlatan ve Washington'un kaçırdığı her gol sonrası sinirlenen Ümit Aktan)

-Karlı bir gün, spiker Ümit Aktan: Sahadaki karların tamamı temizlenememiş, buradan bakıldığında saha yoğurtlu ıspanak gibi görünüyor.

Cin olmadan peri olma!.. (Gökmen Özdenak, zamanın FB kalecisi Recep'e sesleniyor)
-Kosecki , Kosecki, Kosecki, Kosecki topu sürüyor, Kosecki bir çalım, Kosecki Kosecki bir çalım daha, Kosecki ceza alanına yöneliyor, Kosecki Kosecki rakibini yatırdı. Kosecki gole gidiyor, Kosecki Kosecki şuuuut ve gooooooooooool!!! Hayvansın Koseckiiii!!! (Orhan Ayhan)

-Erman Toroğlu: Bak şimdi Sevgili Şansal...

Şansal Büyüka: Bakıyorum Hocam!...

-Ahmet Çakar: Reha, şimdi biri senin için yaptığı bir haber için şu kadar para aldı derse, iftira atarsa ne yaparsın?

Reha Muhtar: Ortalığı ateşe veririm, yıkarım, dağıtırım, oyarım adamı!.. (Telegol)

-10 Nisan 2005, NTV:

Kemal Dinçer: Fransızların bir atasözü vardır: "Sen çalışırsan Allah da sana yardım eder" derler. Şimdi Fenerbahçe çalışıyor. Şans da onlara yardım ediyor.
Turgay Şeren: İyi de Anelka sonradan Müslüman oldu. Bakalım Allah ona da yardım edecek mi?
Kemal Dinçer: Eder abi, niye etmesin?
Turgay Şeren: Bence de etmesi lazım. Etmelidir. Eder de zaten...

-Hakem Okan'ın çıkmasını işaret ediyor, biz de anlamamış gibi yapıyoruz sayın seyirciler. (Ukrayna - Türkiye maçı, 90. dakika civarı Türkiye'nin 1-0 önde olduğu durumda Ümit Aktan)

-Sadık İlhan: Ahmet Bey bi şey sorabilir miyim?

Ahmet Çakar: Buyur hayatım!.. (Telegol)

-Evet sayın seyirciler, Samsun 6 gol yedi ama oyun disiplininden hala kopmuş değil... (Kayserispor - Samsunspor maçı, Süper FM spikeri)

Futbol şöleni=Basketbol, tenis...
Bu programda sadece futbol yok. Basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi de konuşuluyor. Yani anlayacağınız tam bir futbol şöleni!!! (Turgay Şeren - Telegol)

-FC Sion'un adı bugünden sonra depre-sion olacak sayın seyirciler. (FC Sion - Galatasaray Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı sonu, Ümit Aktan)

-Artık karşılaşmanın son anları... Heyecan dorukta... Bayraklarınız hazır mı? Arabalarınız kapıda mı? (İlker Yasin)

-Adamların orta sahasında bi Arap var, nasıl bir İngiliz anlamadım ben vallahi... (Turgay Şeren)

-Evet golü atan futbolcu Letchkov... Evet, notlarıma bakıyorum Letchkov Almanya'nın Hamburger takımında top koşturuyor... Evet, yanlış mı baktım notlarıma diye bir daha bakıyorum... Evet, gerçekten Hamburger takımında oynuyor... (ABD 1994 Almanya - Bulgaristan çeyrek final maçı - Ümit Aktan)

-19 Eylül 2001, PSV Eindhoven - Galatasaray maçı, yağmur yağmış, saha ıslak ve ağırdır, spiker Sabri Ugan: Dileriz bu yağmur, Cimbom'un gol çiçeklerini sulamak için yağıyordur.

-Ercan Taner, 4-1'lik Galatasaray - Real Mallorca maçını Cine5'te anlatmaktadır. Okan Buruk'un attığı 4. gol esnası ve sonrası Taner coşar ve neler demez ki: Arif süratli, bir çalım Arif'ten, rüzgar gibi Arif, Arif döndü, Arif şimdi bir pas, Okan aldı... Okan.... Gooolll gooolll gooollllll.... Üç yetmedi dört oldu, üç yetmedi dört oldu, dört de yetmesin beş olsun, altı olsun... Harikasınız çocuklar, muhteşem. Dört oldu dört dört dört. Dört oldu, bu ne şov, bu ne oyun, bu ne goller, bravo çocuklar bravo, bravo. İşte Okan, işte kaleci. Kaleci çimleri yoluyor çimleri, Okan'ın golü, dört oldu dörtt...

Pırtlak top!
-Kaleci topu pırtlattı sayın seyirciler! (4 Mart 2003 Galatasaray - Malatya Kupa maçı, Ümit Aktan)

-Evet orda bir faul var galiba sevgili dinleyenler... Şu anda tam olarak göremiyorum. Yani sevgili dinleyenler, bize de bu statlarda anlatım için o kadar kötü yerler veriyorlar ki, kıyıda köşede... Biz de burada görevimizi yapıyoruz. Mesela şu anda karşımda oldukça heybetli bir bayan var, yani sahayı tam olarak görmem mümkün değil... (Beşiktaş-Antalyaspor maçı, Orhan Ayhan)

-Pete Williams chessburgerdeki peynir gibi iki oyuncu arasından kayarak smaç yaptı. (İsmet Badem)

-4 Eylül 2004 Türkiye - Gürcistan maçında Radyo D spikerinin (Ümit Aktan olması muhtemel) incileri:

- Kaşınıyoruz, adeta kaybetmek için oynuyoruz.
- Para versek yapmazlar bunu, çizgiden kendi ayağıyla çıkardı. (Gürcistan'ın ilk yarıda kaçırdığı net pozisyondan sonra)
- Bu hakemin lisansını carrrttt diye yırtıp atmak lazım. (Türkiye'nin iptal edilen golünden sonra)
- Allah kahretsinden başka diyecek sözüm yok. (Hakem için...)
- Sayın Şenes Erzik siz ne iş yaparsınız. (Şenes Erzik'in de maçı izlediğini söyledikten sonra)
- Gürcistan maçı kazanırsa hakemi sırtına alıp İspanya'ya kadar götürmesi gerekiyor.
- Ot seçiyor, 'buranın çimleri daha iyi' dedi" (Kaleci atışını yapmak istemeyen kaleci için...)
- Haydi Kahveci, söyle kahveyi bitir maçı (Nihat frikik kulanırken...)
- Hakem bitirme düdüğünü çaldı, hakem hem çaldı, hem oynadı bu akşam...
Murat Ünlü radyoda Beşiktaş - Denizlispor maçını anlatmaya çalışmaktadır: ----İki takım arasında bu sahada oynanan son iki maç ikibiniki ikibinbirde... ikibiriki ikibin iki-iki... ikibir... ikibin ikibinbirde iki-iki, ikibinbir ikibirikide... iki... ikibinikide bir-bir bitti. Yani bir başka deyişle, ikilerin ve birlerin çok olduğu skorlar elde etti iki takım demek daha doğru olur... Bu arada vuruuuş, aut... (Demek istediği şudur: "İki takım arasında bu sahada oynanan son iki maç 2000-2001'de 2-2, 2001-2002'de 1-1 bitti.")

-Ali Sami Alkış, Telegol'de Galatasaray maçının hakeminin son anda değiştirildiğinden bahseder, "nereden biliyorsun?" diye sorulur:

Ali Sami Alkış: Bazı şeyleri bilirsin ama nereden bildiğini bilmezsin... Farz-ı mahal dünya yuvarlak, bunu bilirsin ama nereden bildiğini bilmezsin...
Turgay Şeren: Niye canım, Robinson Crusoe gitti ya gemiyle, ordan biliyoruz işte yuvarlak olduğunu...

Alıntıdır

Yukarı Alt