FUHUŞA ZORLAYAN EBEYE 3 YIL 4 AY HAPİS

Samsun’da evden kaçan genç kadına tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan 2 kişi, 5’şer yıl, fuhşa zorladıkları ileri sürülen 1’i hemşire 2 kişi de 3 yıl 4’er ay hapse mahkum edildi.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, yaklaşık 14 ay önce evden kaçan evli 17 yaşındaki T.B’ye alıkoyduğu evde tecavüz ettiği iddia edilen Erkan Kertis ve Yılmaz Tekin ile söz konusu kadını fuhşa zorladıkları öne sürülen hemşire Ayşe Didem Gül ve Orhan Özyurt’un yargılanmalarına devam edildi.

Duruşmaya, tutuklu sanıklardan Yılmaz Tekin ile tutuksuz sanıklardan Erkan Kestis katıldı. Diğer sanıklar katılmadı.

Tutuklu sanık Tekin, ifadesinde suçsuz olduğunu belirterek, "Mağdurla herhangi bir ilişkim olmadı. Suçsuzum. Beraatımı istiyorum" diye kendini savundu.

Erkan Kertis ise, mağdur ile olay günü arkadaşının evinde karşılaştıklarını ve zorla bir şey yapmadığını öne sürerek, "Zaman zaman arkadaşım olan Orhan Özyurt’un evine giderdim. Olay günü de mağdurla orada karşılaştık. Kendisine zorla bir şey yapmadım. Kendi rızasıyla ilişkiye girdik.

Kimseyi de fuhşa zorlamadım" dedi.

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Yılmaz Tekin ve Erkan Kertis’i tecavüz suçundan 5’er yıl hapis, bin 500’er TL para cezasına, diğer sanıklar Ayşe Didem Gül ve Orhan Özkurt’u ise fuhşa zorlamak suçundan 3 yıl 4’er ay hapis ve biner TL para cezasına mahkum etti.

Heyet, Yılmaz Tekin’in tutukluk süresi ile Yargıtay aşamasını göz önüne alarak tahliyesine karar verdi.

Yukarı Alt