1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Fringe //Lost'un Yapımcısından//

1. Winterspring

Winterspring Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Fringe Science (Sınır Bilimi) Nedir?

Sınır-bilim (Fringe Science), yerleşmiş bir disiplinde, ana-arter (genel kabul edilen) veya geleneksel olarak kabul edilegelmiş (ortodoks) teorilerden ciddi biçimde ayrılan bilimsel araştırmalardır. Bunlar, güvenilir olağan akademik disiplinlerin “sınırları” olarak sınıflandırılırlar. Sınır kavramlar genellikle yüksek oranda spekülatiftirler veya bilim adamlarının geneli tarafından zayıf bir şekilde tasdik edilirler. Sınır-bilim tabiri zaman zaman sözdebilim dallarını ve araştırma konularını kastetmekte kullanılır.

Geleneksel olarak “sınır-bilim” tabiri yerleşmiş bilimsel prensipte kendisine yer bulan fakat olağandışı ve acayip bilimsel model ve teori keşiflerini tanımlamakta kullanılır. Bu tip teoriler (veya modeller) genel akademik kitle tarafından tanınan veya onaylanan bir bilim adamı tarafından iddia edilebileceği gibi, bunun tersi de söz konusudur.

Fringe dizisindeki Fringe Science(Sınır Bilimi) kavramları ise görünmezlik, zihinsel kontrol, ışınlanma, genetik mutasyon, yeniden dirilme, ölüyle zihinsel olarak konuşma…v.b. şeylerdir.

Kadro:

Joshua Jackson - Peter Bishop
    Anna Torv - Ajan Olivia Dunham
    Mark Valley - Ajan John Scott
    Lance Reddick - Ajan Philip Broyles
    John Noble - Dr. Walter Bishop
    Kirk Acevedo - Charlie Francis

Not: Fringe’ın pilot bölümü 10.000.000$’a çekilmişti.[/i]

IMDB Sayfası >>> http://www.imdb.com/title/tt1119644/

İngilizce Resmi İnternet Sayfası >>> http://www.fox.com/fringe/

Türkçe İnternet sayfası >>>http://www.fringetr.com/

Şimdiye kadar yayınlanmış bölümler

1x01 Pilot
    1x02 The Same Old Story
    1x03 The Ghost Network
    1x04 The Arrival
    1x05 Power Hungry
    1x06 The Cure
    1x07 In Which We Meet Mr. Jones
    1x08 The Equation
    1x09 The Dreamscape
    1x10 Safe
    1x11 Bound
    1x12 The No-Brainer
    1x13 The Transformation
    1x14 Ability

14 .Bölümden sonra sezon arası verildi.

1x15 - Inner Child (07 Nisan 2009 'da yayınlanacak)

Gerçekten muhteşem bir dizi.Aksiyon dolu , ayrıca küçümsenmeyecek korku&vahşet öğeleride var.Şiddetle tavsiye ediyorum.

2. HastaInsan

HastaInsan Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    IMDB notunu bekliyorum. :P

3. El Verano

El Verano Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birkac arkadasimin yorumu oldukca iyi,bir ara izlemek lazim.

4. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    nedir ne değildir bu ?

5. Winterspring

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lost ve Alias'ın yapımcısı Abrams'dan x-files tarzı , bilim kurgu ve aksiyon severlerin kaçırmaması gereken harikulede bir dizi.Doğa üstü olaylar ve gizem bir arada.Güven tutumunun hatasının her bölümde gözümüze çarptığı , ABD hükümetinin gizli politikalarına değinen güzel bir yapım.Yıllar önce Einstein'ın halifi olarak kabul edilen bir doktorun devlet adına çalışırken muhteşem keşiflerde bulunması üzerine tehlikeli görülüp deli olduğu iddaa edilerek hastaneye kapatılmasıyla ve o doktorun ortağının yıllar sonra doktorun çalışmalarını yeniden ele almasıyla başlıyor ve tipik insanlığın kendi kendini yok edişi senaryosuna doğru ilerliyor.

6. Winterspring

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün 11. bölümü izledim.Bu bölümden sonra kesin bir sonuca vardım ; hayatımda izlediğim en iyi 5 diziden biri^^

7. Winterspring

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yukarı.Dizi süper arkadaşlar , son 10 yılın en iyi 10 dizisinden biri bana göre^^

8. meLankoLiq

meLankoLiq Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Üniversiteyi kazanırsam izleyeceğim dizilerden. :buddha:

9. Absence

Absence   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Ben izliyorum çokta güzel dizi başta biraz arka sokaklar (kanald) dizisini andırıyor her bölümde yakalıyorlar falan ama sonra olaylar bütüne bağlanıyor

10. ordeaL

ordeaL Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilim kurgu olarak izlenilcek dizilerden severek izliyorum ama hiç cevapları doğru düzgün alamıyorum:)

11. Avenger

Avenger Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Diziyi yeni izlemeye başladım ve çok önemli bir sorum var internette araştırdım ama tam olarak bulamadım

1.sezonda olivia'nın ortağı charlie ölüyordu ancak 2.sezon 10.bölümde birden ortaya çıktı bunun 2 açıklaması var bana göre ;

1)bölümler arası kopukluk (böyle çok izleyicisi olan bir dizide bunun olması mantıksız geliyor ayrıca 2.madde bunu biraz çürütüyor)

2)diziyi izleyenler bilir ne anlatmak istediğimi bunu imbd de s2e11 in açıklamasında gördüğüm cümleye göre söylüyorum "And here's another mystery: is it an unaired episode from Season One, or is it from an alternate universe?" alternatif evrende oluşan bir olayı burda görüyorsakta bunun belirtilmesi gerekliydi bölüm başlangıcında yada içerisinde ama öyle birşeyede rastlamadım.

nedenini açıklayabilecek biri varsa memnun olurum.. :detective:

12. HeartLess*X

HeartLess*X Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Charlie'nin ortaya çıkması sadece daha önce çekilen ama yayınlanmayan bölümden kaynaklanıyor o hafta dizi ekrana gelmemişti boşluk olmasın diye yayınladılar yeni bölümü yayınlamayığ yani hiç bir alakası yok 2.sezonla kafan karışmasın :thumbsup:
    Bölümler arası kopukluğu tam anlamadım ne demek istediğini ama her bölüm farklı bir konuyu ele alıyorlar bende hep dizinin sonunda diğer bölümde devam ederler diyorum ama her zaman yeni bir macera oluyor:)
    3.Sezon Eylülde başlıyor güzel dizi tavsiye ederim izlemek isteyenlere :thumbsup:

13. Avenger

Avenger Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    kopuklukla anlatmak istediğim tamamlanmamış bir konuyu öne atlatmasıydı ama sen konuyu açıklamışsın zaten teşekkürler :beer: