1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

FreeWare;C++ Tutorials(Video'lu Anlatımlar)

1. MrT3chn0

MrT3chn0 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ...
    İlk öncelikle size küçük bilgiler vereyim.Seçeceğiniz programlama dili çok önemli bu işlerde.Mesela C serisinden bahsedelim...Evet C,C++ ve C# son derece geniş dillerdir.Birçok dilin atası C'dir o kadar güçlü bir dildirki şu an da kullandığım TV Kumandalarının programlamasında kullanılır.
    -Eğer siz geniş sınır olmayan bir programcı olmak istiyorsanız bu dillerden birini seçin...Fakat ben Windows üzerinde masum masum çalışırım diyorsanız Vb. derim Delphi'de olabilir...
    -Eğer siz yapay zeka programcısı olmak istiyorsanız Prolog'u öneririm.Bu dilde sınırı olmayan bir dildir.Nerdeyse her dil C veya C++ ile yazılmıştır...

PS;
    Eğer yazdığım açıklamalarda hata varsa profesyonellerin uyarmasını isteğiyle konuyu başlatıyorum...

Ders 1(C++ Derleyicisini Seçelim);
    Şimdi vereceğim linkten Dev-C++ 4.9.9.2 Derleyicsini indirelim...
    http://sourceforge.net/project/downloading.php?groupname=dev-cpp&filename=devcpp-4.9.9.2_setup.exe&use_mirror=surfnet

Derleyici nedir diye soracaksınız.

Derleyici;
    Kodlarınızı derleyip,toplayıp çalıştırmanızı sağlayıp, hatalarınızı tespit edip size bildirir.Hatanız yok,düzgün bir proje is MS-Dos Ekranında projeniz derlenmiş bir halde gösterir...

Ardından Dev-C++'ı kurduktan sonra Yeni bir Konsol Uygulaması ile başlayalım...

2. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :wink1: hayırlı olsun. Böylece hem sen öğrenirsin, hemde başkalarına öğretirken sende alıştırma yaparsın ^^

3. MrT3chn0

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim planım aynen senin anlatmış olduğun gibi ama kitaplarım bir gelsin Yarın veya Salı günü içerisinde %100 elimde ...Ardından Süppo olucak :) . Ama birtürlü Ubuntu için güzel bir Derleyici bulamadım :( ....

4. MrT3chn0

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabitlenirse çok sevinirim çünkü güncel...