Counter Strike 1.6 versiyonuna kadar geçerli olan bu yöntem ile sissiz alanlarda fps nizi 100 yapıcak yöntemi anlatacağım.Ancak anlatım nvidia chipsetler içindir.Ati kullanıcıları da bulurlarsa nasıl yapacaklarını diğerlerine yardımcı olabilirler.

Fps;saniyede görünen kare sayısıdır.Yani ne kadar yüksekse o kadar çok kara,o kadar rahat oyun demektir.

Öncelikle masaüstünde boş bir alana sağ tıklayarak "Nvidia Kontrol Paneli" ne tıklayın.

- Resim Silinmiş.

Ardından Kontrol paneli karşımıza gelince eğer değiştirmediysek standart görünümdedir.View(görünüm) kısmından Advenced(Gelişmiş) kısmına tıklayın.Ve Soldaki sekmeden 3D settings kısmının altındaki Manage 3d settings sekmesine tıklıyoruz.

- Resim Silinmiş.

Select program kısmından CS 1.6 yı bulup ekliyoruz.Yoksa add diyip kendiniz ekleyin.

- Resim Silinmiş.

CS yi seçtikten sonra en altta Vertycal sync eğer türkçe nvidiaysa Dikey senk. yazar.Sizbunu "force off" diyerek kapatın.Çıkarken de evet deyin.
- Resim Silinmiş.

Son olarak oyunda konsola

Kod:
fps_max 100
yazın.100 fpsnin keyfine varın.

Sorularınızı konuya yazabilirsiniz...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Saol vallah ynei öğrendim sayende daha zevkli oldu Cs oynamak :)

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Besiktas
cok güzel paylaşım net framework yüklensın yapıcam^^

CheckPoint_ demiş ki:
fps yüksek olunca ne işe yarıyor benim ki 59-60 arasında değişiyor.
fps nin 100 olması idealdir bazı maplerde ufak ve cok playerde fps konuşur çünkü ufak serverdır çok sayıda oyuncu vardır fps 10-20 yi görürsün düşük perfomanslı pc de buda senın cs de standart ping in 30-40 sa fps 10 veya civarı olduğunda ping inin 1000-2000 olması demektir. yani fps cs de muhakkak önemlidir :)

Yukarı Alt