1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Fortis Türkiye Kupası Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Kupada eşleşmeler belli oldu
    Fortis Türkiye Kupası yarı finalinde Gençlerbirliği-Galatasaray ve Çaykur Rizespor-Kayserispor eşleşti.
    Fortis Türkiye Kupası'nda yarı final kura çekimi yapıldı.
    Kura çekimi sonucu Gençlerbirliği ile Galatasaray eşleşirken, Çaykur Rizespor ile Kayserispor da birbirlerine rakip oldular.
    Kupanın yarı finalinde Çaykur Rizespor ile Kayserispor 18 Mart Salı, Gençlerbirliği ile Galatasaray ise 19 Mart Çarşamba günü karşı karşıya gelecekler.
    Yarı final rövanş maçları ise 16 Nisan'da oynanacak.
    Yarı final kura çekimine kulüpler adına Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Çaykur Rizespor Kulübü Asbaşkanı Hasan Morgül, Kayserispor'un menajeri Süleyman Hurma ve Gençlerbirliği İstanbul Temsilcisi Orhan Üstündağ katıldı.
    Kura çekimi sonrası birbirlerine başarılar dileyen kulüp temsilcileri daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
    SEZGİN: KUPAYI KAZANMAK İSTİYORUZ
    Adnan Sezgin, yarı finalde eşleştikleri Gençlerbirliği'nin güçlü bir takım olduğunu belirterek, ''Kolay olmayacak. İlk maçın deplasmanda olması avantaj. Bunu iyi kullanmak istiyoruz. Sezon başında da söylemiştik. Fortis Türkiye Kupası hedeflerimizden biri. Rakip ne kadar güçlü olursa olsun bu turu da atlayıp sonuna kadar gidip kupayı müzemize götürmek istiyoruz'' dedi.
    ''FENERBAHÇE'Yİ KUTLUYORUM''
    Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla'yı eleyerek çeyrek finale çıktığının hatırlatılması üzerine Sezgin, ''Fenerbahçe'yi kutluyorum. Türk takımlarının Avrupa'da oynadıkları müsabakalar milli maç niteliğinde. Sadece kulüp açısından değil, ülke açısından da çok önemli. Kazanılan puanlar umarım ileriki dönemlerde Avrupa kupalarına katılacak takımlar için avantaj olur. Yaptıkları katkıdan dolayı kendilerini kutluyorum'' diye konuştu.
    Gençlerbirliği Kulübü İstanbul Temsilcisi Orhan Üstündağ ise, ''Gençlerbirliği olarak 5. kez finali oynayıp 3. kez kupayı almak istiyoruz. Galatasaray güçlü bir takım. Ama bizim hedefimiz iki maçı da kazanmak'' dedi.
    ÇAYKUR RİZESPOR VE KAYSERİSPOR CEPHESİ
    Çaykur Rizespor Kulübü Asbaşkanı Hasan Morgül, yarı finalde Kayserispor ile yapacakları maçların zorlu geçeceğini belirterek, ''Hedefimiz final. Eğer oynarsak bizim için ilk olacak. Centilmenlik ve dostluk içinde bir maç diliyorum. İki takımın kentine yakışır müsabakalar oynanacağına inanıyorum'' diye konuştu.
    Kayserispor Menajeri Süleyman Hurma da yarı finalin ilk maçını deplasmanda oynamak istediklerini, bunun da gerçekleştiğini ifade ederek, ''Sezon başında hedefimiz kupada şampiyonluktu. Kupayı kazanmak için sadece iyi olmak yetmiyor. Şansa da ihtiyaç var. Kupayı kazanıp ülkemizi Avrupa'da temsil etmek istiyoruz. Yeni sezonda stadımız da açılacak. O statta bir Avrupa takımını ağırlamak istiyoruz. Ama önümüzde Beşiktaş'ı eleyen güçlü bir takım var. Biz elimizden geleni yapacağız ve turu geçmeye çalışacağız'' dedi.

2. MoonLife

MoonLife Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oy oyyy 6s dua etsin kayseri cıkmadı kayseri 6s yi hem içerde hem dısarda eze eze gecerdi turu 6s halay ceksin bu kuraya :mrgreen:

3. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    walla bilmiyorumda GS nin Kayseri'ye şansı tutuyor.
    ama Final GS-Kayserispor Arasında olursa inanıyorumki Finali alacaktır Kayseri oyüzden kupa bize yakın duruyor headbang2ft9