beyler çok gzl format attım herşey gzl gidiyodu fakat sonra adslyi yükliyim derken çat pc res attı daha sonra windows loadingi çktığın an tekrar res attı ve bu böle kısır döngü halinde devam etti :mrgreen: netse tekrar formatlıyım dedim bu seferde pcnizde herhangi bir sabit disc bulunmuyo yazdı çözümünü bilen var mı acaba :roll:

format cd sini tak, ve bekle.
Taaki karşına simsiyah bir ekran ıkana kadar.

Oraya chkdsk c: yaz
d: varsa chkdsk d: dada yaz.

şimdi.

metalmilitia nın dedikleri yardımcı olabilir. Öncelikle d sürücüsüne NTFS olarak format atmayı denedinmi? Denediysen ve olmadıysa metal militianın dediklerini yap:

Bilgisayarı açma tuuna basınca sürekli olarak F8 tuşuna bas.

karşına mavi/beyaz/siyah bir ekran gelecektir. Bu Bios ayarlarıdır.

oradan öncelikle master /slave bölümü var oraya gir.

oradan automatic yazan yeri manuel yap (eğer anlamıyorsan ne yaptığını yapma xD) Sonra birdaha düzeltemeyebilisin. Herneyse orayı manuel yaptıktan sonra her bilgisayar açılımında karşına bir adet ekran gelecektir:

1)boot from harddrive
2)boot from CD
3)boot from diskett (XP veya Vistada gelirmi bilmem)
4)boot from other...

sen 1. seçeneği seçeceksin. Bilgisayarın açılacaktır (umarım)

açılmazsa bilgisayarın fişini çek, içini aç, anakartın üstünde bir adet pil olacak, anakarta zarar vermeksizin onu çıkart. Çıktığı zamanda 10 a kadar say, geri tak, herşeyi geri yerleştir, vidaları tak, bilgisayarı başlat.

Çalıacaktır.

@metalmilita yardımların için sağolda:

girişi ayarlaması mecbur değil, giriş yanlış olsaydı siyah bir ekranda takılır oradada ''please select a driver to boot'' yazardı.

master slave olayını bilmeyen bir arkadaşın bunu kendi isteğiyle değiştirmesi garip olurdu kanımca...

ama bak orda f8 diye değil bi f9 a basabiliyom bide deleteye delete setup demek f9 da xp recovery demek eskiden f8 e blam pc ye şifre koyunca kırmak için yrları yapıyodum fakat artık windwos sahtecilik kurbanı olabilrsiniz yazıyo ve o yazı çıktığından beri f8 e basılmıyo f8 boot menu hatta ayrıca gorew yoneticiside açılmıyo yani sizin dediklerinizin hiç birini istesemde yapamıyrum f9 tuşu pcnin ekndine has harddisc silme kısmı ordada harddisk bulunamdığı için açmıyo ayni yapabildiğim tekşey deletey basıp orda setup yapmak ama dediğin o harddisc olayını denicem

tmm abi çok saol bişi yaptım ama ne yaptığımı anlamadım pc nin tahiri 10 kasım cuma 2006 18:42:06 tarihine attı şimdi tekrar format çekecem çok saol DROTALİON abi :D

hdd kablolarından biri yanmış olabilir hdd gözükmüyo diyosa yada tak çıakr düzelmesse baştaki dediğim gibi olmuştur :)

Yukarı Alt