1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

format atacam yarım lütfen

1. zonezone

zonezone Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar cd yi takıyorum , pc reset atıyorum , biraz sonra altta cd yi okuması için herhangi bir tuşa basın diyor basıyorum gerisini bilmiyorum , ntfs fat 16,32 felan ne yapmalıyım

2. Jigsaw

Jigsaw Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    NTFS seçmeni öneririm, güvenlik ve HDD ömrü açısından. Yönergeleri dikkatli bir şekilde takip edersen çözersin. Yine de tek PC'in varsa telimi pm attım yardımcı olurum sana format işlemi sırasında.

3. X-Hacker

X-Hacker Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilsiayar Tamir bakım!
    pc ni cd ile başlamaya al cd başlaın formatı başlat harddık bölümü gelıcek istedıgın büyüklükte ayır sonra c ye windows kur ntfs hızlı bunu önerırım sonrası kolay :D

4. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    NTFS ve FAT32 Arasındaki Farklar!
    NTFS nin genel özelliklerine baktıktan sonra fat32 ile kıyaslama yaparsak eğer:

* NTFS harddiskteki dağınıklıktan etkilenmez.yani disk birleştirme işlemine daha az ihtiyaç duyarsınız.FAT32 de ise durum bunun tam tersidir.sık sık disk defrag yapmazsanız aşırı derecede yavaşlama olur.

*FAT32 de tek bir dosya için desteklenen max bir boyut vardır fakat NTFS de tek bir dosya ne kadar büyük olursa olsun açılış hızında fazla bir değişiklik yaşanmaz.

* Disk birleştirme yaptığınızda eğer büyük bir harddiskiniz varsa kesinlikle daha hızlı defrag olur.(NTFS)

*NTFS de dediğim gibi log tutulduğu için ve veriler 1kb alana yazıldığı için elektrik kesintisi,sistemin yanlış kapanması gibi durumlarda otomatik olarak diski kararlı hale getirmeye çalışır FAT32 de ise scandisk yada chkdisk yapılması zorunludur.

*Cluster alanları küçük olduğu için açılıştaki hız çok daha fazladır.NTFS dosya sistemi kullanılan os'lerde açılışta okunmasıgereken veri FAT32 ye göre çok düşük olur ve sistem daha hızlı açılır.

*Yine bu verilerin 1KB lık girişler halinde loglanması sebebiyle büyük dosyalarda istenilen bölüme ulaşma daha hızlı gerçekleşir. FAT32 de ise HDD daha dağınık olduğu için bir divx açarken büyük boyutlu bir klasör açarken daha yavaş açılmaktadır.

5. zonezone

zonezone Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşk arkadaşlar yardımınız için .Bende fat32 seçiyim diyordum çok saol kardeş bilğilendirdiğin için...

6. melih93

melih93 Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok saol kardeş bağzılarını bilmiyordum. Peki, sen neyi tercih ederdin ?