Evet arkadaşlar çok kişinin force kullanması forceye duyulan hayranlık ve bunun yanında daha da fazla olan bilgisizlik üzerine çaba sarfettiğimi herkes görüp duymuştur.Okulum sebebiyle çok fazla bakamayabilirim konuya, ama sorduğunuz soru kesinlikle cevapsız kalmayacaktır ve tecrübe etmiş kişilerce cevaplanacaktır buna inanıyorum. 8)
Öyle çok şatafatlı görseller falan hazırlayacak kadar PS bilgim olmadığı için bu konuda gönüllü arkadaşlar arıyorum.Belki bi gün bizimde logomuz olur ve kullanmaya gerek duymadığım avatar ve imzama koyabilirim :mrgreen:
Evet katılmak isteyenler konu başlığı altında belirtirse adlarını ekleyebilirim.
Pacific - TiMSaH (still farming >.<) Force Glavier FTW !

Force Kullanıcılarımız:
1) _BowAttacK_

Burda bu topice burda bakan olmaz.Burası SRO üzerine kurulmuş bi site sonunda ve ben bu topicleri post kasmak için atmıyorum.O yüzden bu topicin bi farkı var.Bir yeoha da sen dik, yok angelina yok jennifer gibi şeyler değil yani.Eğer taşınmayacaksa silin bu konuyu boşuna yer kaplamasın yok post sayısı düşüyor derseniz bi tane asdf kasarsınız bende 2 tane asdf mesajı yazarım dengelemiş oluruz.Ya da konun adını değiştirip taşıyalım Force Yardım ve Destek Merkezi falan düşündüm ama en uygun başlık bu olmuş.(bence)
Gereğinin yapılmasını Extraloob Yönetim'inden arz ederim.
Sniker

Sniker demiş ki:
Burda bu topice burda bakan olmaz.Burası SRO üzerine kurulmuş bi site sonunda ve ben bu topicleri post kasmak için atmıyorum.O yüzden bu topicin bi farkı var.Bir yeoha da sen dik, yok angelina yok jennifer gibi şeyler değil yani.Eğer taşınmayacaksa silin bu konuyu boşuna yer kaplamasın yok post sayısı düşüyor derseniz bi tane asdf kasarsınız bende 2 tane asdf mesajı yazarım dengelemiş oluruz.Ya da konun adını değiştirip taşıyalım Force Yardım ve Destek Merkezi falan düşündüm ama en uygun başlık bu olmuş.(bence)
Gereğinin yapılmasını Extraloob Yönetim'inden arz ederim.
Sniker

>Başlık sahibinin istediği üzerine chinese kısmına taşındı..

_BowAttacK_ demiş ki:
>Başlık sahibinin istediği üzerine chinese kısmına taşındı..
Tşk ederim tam bu anda İsteklere de konu açmıştım ne kadar hızlı bi site 8)
Evet burada bu topic gerçek amacına ulaşacak ve chinese charların hem ölümcül hem de yardımsever yönlerinin su yüzüne çıktığı bu mastery i daha rahat, kolay ve hızlı bi şekilde tanıyabilme imkanı doğacak.
Hepinize tekrar teşekkürler. :buddha:

Evet şimdi force skillerini nasıl daha verimli kullanabileceğinizi size açıklayacağım.Böylelikle gerek kullanırken gerekse ilk başlarda zorluk çekmessiniz umarım.
İlk olarak cure skillerinden başlamak istiyorum.
Cure skillerinden ilki yani 2. sırada olanları kullanmanız için öncelikle kendi charınızın üstüne tıklamanız gerekmektedir bu büyük bi dezavantaj olarak görülüyor ve çoğu kişice 3. sırada bulunan vure skilleri açılıyor.Bu skillin getirisi charı seçmek zorunda kalmayışınız ve belli bi alanda bulunan 8 parti üyesini curelemesidir.Ama bunların arasında zaman farkı 2 saniye gibi bi süre ki bence çok uzun.İlk başlarda charınıza tıklamakta zorluk çekebilirsiniz ama doğru kısayol kullanımıyla bu sorunu en kısa zamanda aşarsınız.
Bu yüzden size 2. sırada bulunan cure skillini tavsiye ediyorum.
Vital spot kullanımda ise çok dikkatli olmamız gerekiyor malum her oyuncu yaninda special pillerden bulunduruyor artık.Malum herkesin bilmediği forceyi ilk olarak şu şekilde kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Öncelikle rakibe decay+weaken atın.Ne olduğundan şaşıran rakip pill e sarılırsa işiniz kolay, impotent ve divisionla işini bitirebilirsiniz.
Daha tecrübeli oyuncular ise impotent ve divisionun ne kadar öldürücü olduğunu acı tecrübelerinden :mrgreen: bildiklerinden bu numarayı yutmayabilirler.Ama cure piller de 20 saniyede 1 basıldığından bi şansımız daha var.bakıyoruz, adamı kesecek gibiysek ve fazla damage alıyorsak ilk baş divisionu atıp adamı panikletiyoruz,sonra impotenti yapıştırıp işimizi görüyoruz.Yok pvp genelde uzun sürer diyorsanız psikolojik baskı yönteminizi uygulayın.Öncelikle impotent atın, zaten uzun süren pvp bitmez bi hal alacaktır.Adam bunun böyle gitmeyeceğini anlar,artık sabrı son haddine geldiği için büyük bi hata yapar ve pill kullanır.Artık 20 saniye içinde divisionla adamı kesmek size kalmış.genelde pill kullanma işinde tereddüt olarak geçen 10 saniye ise sizin çok işinize yarayacaktır çünkü adamı 10 saniye gibi bi süre divi+impotent statusunde tutabilirsiniz.
3. bi durum:protector glaviersiniz,hybrid spear size doğru geliyor.Normal şartlar altında yatırmanız imkansız.Ama force sayesinde mümküm.Genelde tecrübeli olduklarından impotent e pill basmazlar,siz bu durumda decay+weaken kullanın hybrid charların defancesi dengelenmiş olduğundan decay+weaken ile gerçekten mükemmel bi damage artışı yakaladığınızı farkedersiniz :wink1:
Bugünlük paylaşacaklarım bu kadar ama bakıyorum ki sitemizde çok miktarda tecrübeli force kullanıcısı yok.Genelde herkes klasik takılıyor.
Aklınıza şöyle bişey de gelmiştir mutlaka, "ya sniker, ipini koparan force açtı kardeşim, hiç mi sıkılmıyorsun" gibisinden.Onlarında çözümleri var,mutlaka var ama öncelikle pvp de zaman kazanmayı bilmeli ve 1 2 3 tuşlarına basmakla pvp yapmayı karıştırmamalısınız. :muck:
Bu 2si arasındaki ayrımı yapabilen çok az kişi gerçekten pvp de kazanılan 1 saniyenin hem size +atack hem de hp&mp doldurma süresi verdiğini görebiliyor 8)

su anda 85 lvl olan full int force charimla 90 lvl olmayi bekliyorum:)
90 lvl olunca videolarimi buraya koyarim.
cold light force 90
fire 30 yapilandirmam.

lucky1905 demiş ki:
cold light force 90
fire 30 yapilandirmam.
silah skillsiz chardan bişi beklmee benden sölmesi bu arlar fireda ii intlerde ben olsam 90 silahs skilli 90 fire 60 light 60 cold yada 90 silah skilli 90 light 90 cold 30 fire :thumbsup:

TheKinq demiş ki:
lucky1905 demiş ki:
cold light force 90
fire 30 yapilandirmam.
silah skillsiz chardan bişi beklmee benden sölmesi bu arlar fireda ii intlerde ben olsam 90 silahs skilli 90 fire 60 light 60 cold yada 90 silah skilli 90 light 90 cold 30 fire :thumbsup:
cık cık cık. Silah skilline gerek yok. weaken+division skilleri var ya sen heuksal pacheon ve bicheon hepsini aç üstüne birde light cold aç yine yıkamassın bu adamı.sana bi şekilde divisionu yedirir, 10k meteoru kafana yiyince görürsün.Ama tabii ki kendini temizleyebilen charlar karşısında çok zayıf kalacaktır, örneğin cleric yan mastery açan eular ve force cure açan çinliler.Ben de videolarımı hem bu topicten hem de yapılandırmam üzerinden koyacağım.şuan 89 lv 220k sp var. 20k daha spye ihtiyacım kaldı.Sınavalrım olmasa şimdiye bitmişti belki ama nasip.Belki böyle sun düşürürüz :wink1:
Ayrıca force charlar 90 ff olmadan verim vermez.Bu sizi yanıltmasın :wink1:

her yapılandırma gibi bununda zayıf kaldıgı build cleric malesef %100 koruma sağlıyor debufflara karsı.Ama Gözümlede +5 FB FF bladenin 26k Gibi Tek nuke yediğinide Gördükten sonra ölsemde gam yemem :D

Buyur Sana Chınese Bı char ! Kusursz Intler +4 +5 Set +6 2tane takı %119 balance ! Full farmed olmaması tek - yönü

- Resim Silinmiş.

Nick: CengizhaN__
Server:Troy
Stats:Full Int Nuker ! 90Force 90Fıre 80 Cold 40LıghT
Items:+4 +5 +6 Set Pro Arm Karısık Dızılım Gdf.Suıt..Int yonunden Kusursuz..xD :popcorn:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Nick : Yalnizgezen
Guild : BirZamanlar
Server : Rome
Stats : Fire force heuksal 90 cold 30
Set : pro +5+6+7 FB
Silah : 85+9 FB

Küçük bir tanıtımda sonra bir soruyla başlayalım. Neden Force?

Buna verilecek en basit cevaplardan birisi herhalde daha sıradışı olduğu içindir. Bu oyunu benim gibi pvp yapmak ve servarda kesmedik adam bırakmamak için oynayanların sadece 2 seçeneği vardır. Ya üzerinizi full sun item yapıp konumunuzu garantiye almak (ki bunun için sabancının oğlu falan olmanız gerekiyor) yada yapabileceğiniz en sağlam itemleri yapıp force yapılandırmasıyla aklın mı yoksa paranın mı daha güçlü olduğunu ıspatlamak. Force glavier yapılandırmasında cold 30 vazgeçilmezdir. Bu öyle bir dengedir ki ataklarıyla ölümcül olan çarımız aynı zamanda bir blader kadar dayanıklı hale gelir. Force dan gelen +3 k mp ile %23 snow mühkemmel bir uyum içersindedir ve mp niz asla sıfırlanmaz(sun silahlı karakterlerle pvp yaparken bile). 2. si bir çok Force kullanıcılarının gözden kaçırdığı yada daha uygun bir ifade ile ihmal ettiği vital spot atak serisinin ilk 2 kitabı. Bu iki kitap ın (parry ve atak rating azaltan) süresi 10 sn olmasına rağmen tutma ihtimali % 100 dür ve hiç bir şartla sekmez(celric warior farketmez) bu sayede rakibin parisi ( bilindiği gibi force yapılandırmalarda light kapalıdır) sizin seviyenize iner ve damageleriniz 1-2 k arası artar.Bu küçük ayrıntılara dikkat ederek pvp lerde size dalmaya kimse cesaret edemez(Yalnız bu yönü biraz sıkıcı yani kimsenin sizle pvp yapmak istememesi :D )

Son söz olarak oyuna yeniden başlasam yine force glavier olurdum :D
Not: Force yapılandırmasında uzman biri olarak soracağınız her soruya severek cevap verebilirim.

Ama warrior+cleric veya rogue clericler çok zorluyor.Warrior clericlerden korkmak gerek force charlarda :wink1:

bu kısmı okuyunca kafam bulnadı :D full farm 89 lvl nuker charım var 90 a kasıyorum şimdi lightningi 30 a düşürüp force mu açsam acaba diye kendi kendime cebelleşmeye başladım :think:

force str çarlarda daha iyi olur.çünkü pasif skilli mpyi 102 artırıyor

Yukarı Alt