Beatraax demiş ki:
Güvenlik düzeyi çok iyiydi.
- İlkokul ve liseler için evet ama ya üniversiteler için aynı şeyi diyebilir misiniz? Hayır. Çünkü üniversitelerde ses (kolaylıkla konuşma imkanı) - göz ucuyla kopya - telefon kesinlikle vardı.
Cevap anahtarı sadece söylediğimiz günde ösym'nin sitesinden açıklanacak.
- Açıklanmadan birgün önce internette vardı ve ösym'nin kendi cevap anahtarıydı, indirdim netlerimi kontrol ettim.

Şimdi bu açıklamayı ösym yaptı ve cevapları ben verdim. Sizce hala bu açıklamanın bir anlamı var mı? "En güvenli sınav bu sınav oldu" açıklaması artık ne kadar doğru?
Üniversitelerde bakma olayı her zaman oluyor.Daha doğrusu bakmak özel bir çaba gerektirmiyor çünkü sıralar genelde buna çok müsait oluyor.

Daha da garibini ekliyiyeyim hatta.Geçen yıl sınava girdiğim İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesinde bu da size hediyemiz olsun diye sıraya öğrenciler tarafından kazınmış bir not ve 2-3 trigonometri formülü vardı :)

- Ciddi güvenlik önlemi alındı.
- Kişiye özel kitapçık basıldı.
- Sorular çok uzun, kazık ve (matematik) zordu..

Bir lise öğrencisini geç profesör için beklenmeyecek performans 160 dk da 160 uzun ve kazık soru..
Eğer sınav tekrarlanmassa bu ülkede işler rayından çıkmış demektir bence..

Ya yok böle bi düzen kardeşim dünyanın neresinde görülmüş böle bi saçmalık insanların beyinlerini 1 yıl bu sınavla oyalamaktan başka bişi deil üniversiteyi kazandıktan sonra ne olucak peki bu girdigi sınavlar cok mu işine yarıyacak hayır belki birince sene mat felan ondan sonra hep meslegin üzerine dersler görüyorsun tani teorikte ne kadar anlayabilirsen iş hayatına cıktıgın zaman pratikte bir şey bilmiyorsan sadece bir hiçsin bu düzen komple kalkar inşallah ama biz o günleri görürmüyüz bilemiyorum

HeartBeat demiş ki:
kpss 'ye girdim kopya sıkandalı çıktı. Ygs 'ye girdim yine aynı . Ya bende birşey var yada bu sınavı yapan adamlarda :P
kendi adamlarına kıyak belki daha önce sbslerdede yaptılar kim bilir? sonucta hayatının akışı bu sınava göre açıklanacak adamların.

GNR

rank8
Bence her zaman işin içinde hile - dolan vardı ve sistem kusursuz işliyordu taki gecen yıl abartılana kdr şimdi de sınav normal bile gecse herkes altında birşeyler arıyor ve sonuna kadar da haklı bir kere guveni kaybettim mi gayet normal şahsen OSYM hicbir zaman şeffaf olduguna inanmıyordum hala oyle zaten soruları hazırlayan ve secen osym mudur ve yard. karı - koca ozel dershanesi olmasıda sadece bir rastlantı :D ve dershanenin kazandırma oranın yuksek olmasıda bir digeri :D memleketi s..n s...ne

memleketi soydun soydun diyesim geliyor yani bilmiyorum 160dk hayatına eşit olduğu sürece büyükbaşlar torpil yaptıracaktır tabi sınavda olmasa kayıtta olur ikisindede olmasa eğitim sürecinde olur bu böyledir böyle olucak yani

her yıl yapılan her sınavda bi hile düzenbazlık var parayı pasan sınavı geciyor sorulara bakdım harbiden bi sifre söz konusu kücükden büyüge sıkları sıraladınızda alt alta gelen aynı sık cevap oluyor ! sifreyi bilen devlet kapısına giriyor

sınavın şaibesi olabilir olmayada bilirde benim baska bişe dikkatimi çekiyor son zamanlarda toplumumuza sunu yaydılar umursamazlık ve surekli olumlu gorme havası bundan oncede vardı işte bu hukumete yuklenilsindie yapılıyor ?? butip bi felsefenin adı nedir halkımız karsı cıkma ytenegini yitirdi herseyi kuzu gibi karsılamayın sopanın bi ucu size denk gelir. bariz bu adamlar iyice TC dusmanı oldugunu belli etti ! nasıl insanların özel olan neyi varsa bilinmeyen kişiler tarafından gözlemlenip ismini vermiyeceğim garip kanallarda bilinmeyen bişekilde full speed yayın lanıyorsa? 4yılda bi adama sucu okunamıyor savunması takip edilemiyorsa,kanıtlar tutuklamalardan 1 ay sonra (3-4 kere aranan yerlerden ) aaa burdaymıs die cıkı veriyorsa. sizin sınaw dada birilerinin bişeleri gelir senin okadar eşşekliğini cektiğin hakkını elinden alır..ne de olsa demokrasi ve durusluk te diğer bi çok sey gibi amaç deil araç bunlar için..
sonrada gidip kurulmuyacak dediği,ama kurulsun ve ıraktaki cocuklar daha cok tecavuze ugrasın die meclise getirdiği (kendi visdanlı m.vekilerinin oyvermediği) ama geciremediği tezkerenin sahibini ziyaret ediyor battal gazi gibi ?bu adamlar mı Musliman durust ahlaklı... BU ADAMMI KAHRAMANINIZ ? Bu adammı bizim kurtaracakkk? bunalarmı adaleti koruyacak? yokkkk kardesimm bi bAkın ya sunlara bi bakın siyasi gorusunuzu bir kenara bırakınn vatan hainleri hırsızlar tabiki sınawada saibe sokarlar..bide siz neden okuyosunuz yakın bi akrabanız tanıdığınız yoksa bedava seneleri yemeyin :D hiç bişe yapamassınız. kps niz olmas iş acarsınız yurumezz yurumez işte ne yapsanız olmaz önce AK olummidenizi kuvvetlendirin nediyor Reco durmak yokkk. soymaya devamm :D

GNR

rank8
ALiCE demiş ki:
sınavın şaibesi olabilir olmayada bilirde benim baska bişe dikkatimi çekiyor son zamanlarda toplumumuza sunu yaydılar umursamazlık ve surekli olumlu gorme havası bundan oncede vardı işte bu hukumete yuklenilsindie yapılıyor ?? butip bi felsefenin adı nedir halkımız karsı cıkma ytenegini yitirdi herseyi kuzu gibi karsılamayın sopanın bi ucu size denk gelir. bariz bu adamlar iyice TC dusmanı oldugunu belli etti ! nasıl insanların özel olan neyi varsa bilinmeyen kişiler tarafından gözlemlenip ismini vermiyeceğim garip kanallarda bilinmeyen bişekilde full speed yayın lanıyorsa? 4yılda bi adama sucu okunamıyor savunması takip edilemiyorsa,kanıtlar tutuklamalardan 1 ay sonra (3-4 kere aranan yerlerden ) aaa burdaymıs die cıkı veriyorsa. sizin sınaw dada birilerinin bişeleri gelir senin okadar eşşekliğini cektiğin hakkını elinden alır..ne de olsa demokrasi ve durusluk te diğer bi çok sey gibi amaç deil araç bunlar için..
sonrada gidip kurulmuyacak dediği,ama kurulsun ve ıraktaki cocuklar daha cok tecavuze ugrasın die meclise getirdiği (kendi visdanlı m.vekilerinin oyvermediği) ama geciremediği tezkerenin sahibini ziyaret ediyor battal gazi gibi ?bu adamlar mı Musliman durust ahlaklı... BU ADAMMI KAHRAMANINIZ ? Bu adammı bizim kurtaracakkk? bunalarmı adaleti koruyacak? yokkkk kardesimm bi bAkın ya sunlara bi bakın siyasi gorusunuzu bir kenara bırakınn vatan hainleri hırsızlar tabiki sınawada saibe sokarlar..bide siz neden okuyosunuz yakın bi akrabanız tanıdığınız yoksa bedava seneleri yemeyin :D hiç bişe yapamassınız. kps niz olmas iş acarsınız yurumezz yurumez işte ne yapsanız olmaz önce AK olummidenizi kuvvetlendirin nediyor Reco durmak yokkk. soymaya devamm :D
:muck: :muck: + 42%

Adriana.Lima demiş ki:
HeartBeat demiş ki:
kpss 'ye girdim kopya sıkandalı çıktı. Ygs 'ye girdim yine aynı . Ya bende birşey var yada bu sınavı yapan adamlarda :P
Yönetimde var kuzum yönetimde.
haklı bu yönetim böle oldugu sürece bunlar hep yaşanacak bu senede gelecek senede ondan sonraki senede

Yukarı Alt