Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener'in, 'Samet Aybaba ile prensipte anlaşmaya vardık' şeklinde açıklama yapmasının ardından sıcak saatler yaşandı. Camianın önde gelen isimlerinin yönetim kurulunun bu kararına tepki göstermesi üzerine Samet Aybaba'dan vazgeçen yönetim, sürpriz bir karar daha alarak olağanüstü kongreye gitme kararı aldı. Kongreye gitme kararı almalarının detaylarını DHA'ya açıklayan Başkan Sadri Şener, "Ben bu işi bırakıyorum" dedi.

Şener, önümüzdeki günlerde bir olağanüstü kongre gerçekleştireceklerini de belirterek, "Tekrar aday olmayı düşünmüyorum. Kongre yapılana kadar görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Kongre kararımızı aldık ama bunu imzalamadık. 'Biz Samet Aybaba ile prensipte anlaştık' dedik. Resmi anlaşma yoktu. Ama herkes ayaklandı. Benim kendi yöneticim bile cep telefonuma mesaj atarak, 'Biz ikinci sınıf hocalarla çalışmak istemiyoruz' dedi. Böyle bir ortamda daha sağlıklı kararlar çıkabileceğini düşünmüyorum" dedi.

Şener, camiada bu işi kendilerinden daha iyi yapabileceklerin çıkması durumunda aday olması gerektiğini de belirterek, "Kongre kararımızı resmileştirdiğimizde bu çok konuşanlar çıkıp adaylığını açıklasınlar. Benim cep telefonuma o mesajı atan yönetici, bir gün önce ben futbolculara 1 Milyon 850 bin TL ödeme yaparken, 'Bu parayı nereden buldun' diye bana arayıp teşekkür etmezken, bana bu mesajı geçiyor. Artık yoruldum. Trabzonspor'u en iyi yerlere getirmek için çalıştık. Umarım bundan sonra hayırlısı olur. Hoca konusunda bu kadar duyarlı olanlar belediye konusunda niye duyarlı olmadı anlamıyorum" diye konuştu.

Şener, kongreye kadar hoca konusu netleştireceklerini de belirterek, "İki İspanyol hoca ile konuşuyoruz. Bu konuda en kısa zamanda karar vereceğiz" dedi.

Öte yandan, Bordo - mavili takımın Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ise, Samet Aybaba ile hiçbir bağlayıcı imzalarının bulunmadığını belirterek, "Camianın beklentileri doğrultusunda, bu aşamadan sonra yabancı bir teknik adamı takımın başına getirmek için çalışmalar yürüteceğiz. Yerli hoca almayacağız. Yabancı ve kaliteli bir ismi takımın başına getirme düşüncesindeyiz. Bunda, camiamızın beklentileri önemli rol oynadı" dedi.

Yukarı Alt