- Resim Silinmiş.

WASHİ tayfununun etkisi altında olan Filipinler’de felaketin bilançosu hızla ağırlaşıyor. Daha önce 440 olarak açıklanan ölü sayısı 652’yi, kayıplar ise 808’i aştı.

Filipin ordusu, önceki sabah Mindanao Adası, Cagayan de Oro Limanı’nda önemli kısmı çocuk olan 95 kişinin cesedine ulaştı. Saatte hızı saatte 90 kilometreyi aşan rüzgarın arama kurtarma çalışmalarını güçleştirdiğini söyleyen Filipinler Kızılhaçı Genel Sekreteri Gwen Pang, bürolarının kayıp çocukları, aileleri ve yakınlarının bulunması için yardım çağrısında bulunan yüzlerce kişinin akınına uğradığını açıkladı. Gwen Pang, hükümet, ordu, polis ve diğer yardım kuruluşlarıyla eşgüdüm içinde aramaları sürdürdüklerini vurgularken, afetin en çok ülkenin güneyi ve orta kesimlerinde yıkıcı hasara yol açtığını kaydetti. Öte yandan yetkililer ölenlerin çoğunluğunun kadın ve çocuklar olduğunu vurguladı.

Kaynak : http://www.stargazete.com/dunya/filipinler-in-uzerine-coken-felaketin-bilancosu-artti-haber-407128.htm

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
WaTCHMaN demiş ki:
Redd demiş ki:
ALLAH yardımcıları olsun :(
Allahtan biz böyle okyonus kenarında falan bir ülke değiliz şu halde bile diken üstündeyiz :S

ALLAH onlara akıl fikir versin ne zordur :( son depremde neler yaşandı neler cekildi hatta hala cekiliyor iyiki böyle birşey de bizde olmadı

Yukarı Alt