Temel Ankara'dan İstanbul'a gitmek için woswos marka arabasıyla yola koyulur. Otobanda giderken kısa bir süre sonra arabası bozulur. Ordan geçmekte olan arabalardan yardım istemeye başlar. Şansına ferrari marka bir araç durur, derdini anlatır. Aracının bozulduğunu ve onu 10 km ilerisindeki tamirciye çekmesini rica eder, adam kabul eder fakat temel derki ben sürati sevmem eğer sen süratlenirsen ben sana korna çalıp sellektör yaparak işaret ederim sende yavaşlarsın o zaman demiş. Adamda kabul etmiş yola düşmüşler. Kısa bir süre sonra yanlarından son sürat bir mercedes geçmiş, ferrari sahibi bunu kendisine yedirememiş ve arkasından oda basmış gaza. Süratlari 230 civarı olmuş ve radara yakalanmışlar. Radardaki polis ileride çevirmeyi bekleyen komiserine heyecanli bir şekilde durumu bildirir. Komiserim der burdan 230 km. süratle bir mercedes bir ferrari geçti. Komiseri ise tamam evladım gayet normal bu araçlar hızlıdır plakalarını ver çevirelim der, polis ise komiserim yalnız garip olan arkalarından gelen bir woswos marka araç korna çalıp sellektör yaparak yol istiyor der.
Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğrencilere, önce kâğıt ve kalemlerini hazırlamalarını söyledi, sonra da sandalyesini kaldırıp masanın üzerine koydu.
Sonra:
"Sınav sorumu soruyorum" dedi. "Bu sandalyenin var olmadığını
kanıtlayınız."
Sıfırcı felsefe öğretmeni, sınav kâğıtlarını okuduktan sonra, bu konudaki ününe gölge düşüreceğini bilmesine rağmen, hayatında ilk kez bir öğrencisine yüz üzerinden yüz vermek zorunda kaldı.
Öğrencinin sınav kâğıdında yalnızca şu iki sözcük yer alıyordu:
- Hangi sandalyenin?
"Evet, esim."
"Ama bayan 25 yaslarinda...">
"Tamam iste, esim o. Niye sasirdiniz, baba olamaz miyim yani?"
"Yoo, aklima benim dedem geldi de."
"Nesi varmis dedenizin?"
"Kendisi av meraklisi idi. sürekli ava çikardi. Ancak yaslaninca
zorlanmaya basladi. Bir gün ava çikacakken kendisini uyardik,
aman yapma dedecim, sen yaslandin, ava gidemezsin diye.
Kendisi Israr etti ve hazirlandi. E, tabi yaslilik, çikarken tüfek yerine baston aldi
eline Ben de kendisiyle gittim. Ormanda bayagi yol yürüdükten sonra
bir geyik gördük.Dedim ya, dedem yasli. Bastonu omzuna koydu, dogrulttu
ve geyige bastonla ates etti. Geyik o anda vurulup yere düstü..."
"Olur mu, baskasi vurmustur onu."
"Ben de onu demeye çalisiyorum iste."
- tamam demiş ve önce girmiş ve bi kaç saat sora çıkmış.
Temel hemen sormuş
- nasıldı diye
dursun
- valla benim karıdan iyiydi demiş. Sıra Temele gelmiş Temel de işinin görüp çıktıktan sora
Dursun sormuş
- nasıldı diye
Temel:
- Valla haklısın dursun senin karıdan iyiydi.

Yukarı Alt