FIFA, Aragones’in istediği 4 milyon 200 bin euroluk tazminat talebini reddetti, sadece 2 milyon euro kovulma bedeli verilmesini hükmetti. Sakatlığı nedeniyle ülkesine gönderilen Josico da geçici lisans alamayınca, Las Palmas’a transferini gerçekleştiremedi

Teknik Direktör Luis Aragones ve eski futbolcusu Josico ile FIFA’lık olan Fenerbahçe, buradaki ilk raundu kazandı. Uyuşmazlık Komitesi, İspanyol çalıştırıcının istediği 4 milyon 200 bin euroluk talebini reddetti, sadece 2 milyon euro almasına hükmetti. Ayrıca Las Palmas ile anlaşan ve FIFA’dan geçici lisans bekleyen Josico’ya da olumsuz haber geldi.
Sarı-lacivertli kulübün Aragones’in işine son vermesinin ardından İspanyol hoca, FIFA nezdinde dava açmış, çalıştırmadığı bir yıl için de tazminat talebinde bulunmuştu. İspanyol çalıştırıcı, sarı-lacivertlilerden 4 milyon 200 bin euro istemişti. Durumu inceleyen Uyuşmazlık Komitesi, İspanya kanadının talebini haksız bularak, Aragones cephesine sadece 2 milyon euro kovulma tazminatı ödenmesini istedi.
Fenerbahçe ile sözleşmesinin feshedilmesini isteyen, bu talebi kabul edilmeyince, parasını alamadığı iddiasıyla FIFA’ya giden Josico’ya da kötü haber geldi. Las Palmas’ta oynayabilmek için ilk etapta geçici lisans talep eden futbolcuya olumsuz yanıt verildi.
Sakatlığı yüzünden uzun süre forma giyemeyen Josico, Marca gazetesine bir açıklama yaparak, Fenerbahçe’nin gücünün Las Palmas gibi küçük kulüplere yettiğini ifade etti. İspanyol oyuncu, “Şayet Real Madid veya Barcelona’ya transfer olsaydım bu davayı Türkler kazanamazdı” dedi. Hem Aragones, hem de Josico cephesinin hukuksal girişimleri devam ettirecekleri öğrenildi.

Spa

rank8
Avenger demiş ki:
Spa demiş ki:
Bende Güiza ile Daum'u yolluyorlar zannettim :P
:mrgreen: :mrgreen:
okadar parayı bana verseler amatörde geçirdiğim zamanda attığım goller kadar atabilirdim 6 pastan kaleye gol atamayan bir futbolcu karşı karşıya dün akşam 2 tane kaçırdı yine. Hoca'da Akıl olsaydı Özer Hurmacı gibi futbolcuyu 11 de başlatırdı zaten direk semih ile başlardı ama akıl işte olmadığı zaman bişey yapamıyorsun 8)

Prada

Şekip Mosturoğlu harik bi hukukçu zaten Federasyondada hukuksal anlamda görev yapmış birisi. O yüzden bu tarz davalarda profesyonel. Aziz Yıldırım tum hukuksal durumlarda konuyu ona bıraktığı için o da bu işin uzmanı biri olduğu için bu kadar rahat davrandı Fenerbahçe 8)

Spa

rank8
Prada demiş ki:
Şekip Mosturoğlu harika bi hukukçu zaten Federasyondada hukuksal anlamda görev yapmış birisi. O yüzden bu tarz davalarda profesyonel. Aziz Yıldırım tum hukuksal durumlarda konuyu ona bıraktığı için o da bu işin uzmanı biri olduğu için bu kadar rahat davrandı Fenerbahçe 8)
Müdür'den açıklama geldi bu konu için daha fazla yorum yapmam ben :P :dance:

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Spa demiş ki:
Avenger demiş ki:
Spa demiş ki:
Bende Güiza ile Daum'u yolluyorlar zannettim :P
:mrgreen: :mrgreen:
okadar parayı bana verseler amatörde geçirdiğim zamanda attığım goller kadar atabilirdim 6 pastan kaleye gol atamayan bir futbolcu karşı karşıya dün akşam 2 tane kaçırdı yine. Hoca'da Akıl olsaydı Özer Hurmacı gibi futbolcuyu 11 de başlatırdı zaten direk semih ile başlardı ama akıl işte olmadığı zaman bişey yapamıyorsun 8)
Hacım Güiza konusunda katılmıyorum.Her takımında çift forvet oynamış bir adam eğer Daum kalması istiyotsa onu çift forvet oynatacak. :rolleyes1:

Spa

rank8
Hacım Güiza konusunda katılmıyorum.Her takımında çift forvet oynamış bir adam eğer Daum kalması istiyotsa onu çift forvet oynatacak. :rolleyes1:[/quote]

bilmem hacım bilek yok o adamda Sürükleyici forvet lazım bize çalım atabilen 1 e 1 de adam eksiltebilecek futbolcu.Mesela Güiza yı Manisada Simpson yanlış hatırlamıyorsam öyleydi adı o adamla takas ederim tek forvet koyar hertürlüde verim alırım bilek var kabiliyet var 8)

Özer 6s maçında oynaması lazım temennimiz o süper bir oyuncu mehmet özer emre takıma can vericek oyuncular 3 nü bir arada oynatırlarsa süper olur en azından cristian ı dandik maçlarda yedek tutup mehmet topuzu alırsa yerine özeride bir yere sıkıştırırsa 10 numara takım olur tadından yenmez

Yukarı Alt