Fenerbahçe'nin gücünü ve uluslararası arenadaki marka değerini daha da yükseltmek isteyen sarı-lacivertli yönetim, bu yolda çok önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

F.Bahçe yönetimi, Henry ile bir taşla birkaç kuş birden vurmayı planlıyor.
1- Rekor sayıda forma ve kombine satmak
2- Golcü sıkıntısını çözmek
3- Kulübün uluslararası marka değerini artırmak

İddiaya göre, sportif direktör Aykut Kocaman'ın yürüttüğü operasyonun hedefinde Barcelona'nın dünyaca ünlü golcüsü Thierry Henry yer alıyor. Daha önce yapılan temaslarda Henry'den olumlu sinyaller alan Aykut Kocaman'ın, bir süredir Barcelona kulübüyle gizlice görüşmelere başladığı ve bu transferi bitirmek için büyük çaba harcadığı belirtildi.

Hatta bazı çevreler, Henry transferinin bitme aşamasına geldiğini bile ifade ediyor. Ancak bu bilginin doğruluğunu henüz teyid edilmedi.

Fenerbahçe'nin 33 yaşındaki Fransız'ın peşine düşmesinin ise birkaç nedeni var. Roberto Carlos'tan bu yana forma satışında istediği rakamlara ulaşamayan yönetim, Henry ile hem rekor sayıda forma satmayı hem kombine satışlarında patlama gerçekleştirmeyi hem de Fenerbahçe'nin sahadaki gücünü artırmayı, toplamda ise kulübün marka değerini yükseltmeyi hedefliyor.

'Büyük profesyonel'

Henry için bu yakıştırmayı ben yapmıyorum, takım arkadaşı Andres İniesta'ya ait bu sözler. Aynen şöyle diyor: "Bu kadar kariyerli bir yıldızın takımdaki herkesten fazla çalışması saygı duyulacak bir davranış..." Ama Guardiola bu çalışmaya rağmen Henry'yi defterden silmiş gibi görünüyor. Özellikle sezonun 2. yarısında Fransız'ın formasını Pedro'ya teslim etti ve en kritik süreçte bile şans vermedi. Tüm sabrına rağmen Henry'nin Barcelona serüvenini bitirmesi an meselesi. Şimdi onun için iki yol var: Ya futbolu bırakmak istediği ve her zaman kapısını açık bulacağı Arsenal'e dönecek ya da son transferinde banka hesabını kabartmak için tıpkı Roberto Carlos gibi parayı seçecek.

Kimsenin uçtuğu falan yok böyle yıldızlar konusunda roberto carlos'u getirdilerse ben her yıldızın geliceğine inanırım yalan olsa bile :P

Yukarı Alt