1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Fenerbahçeli olmak? [Herkes Bakmalı]

1. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

bundan 100 yıl kadar önce daha yeni kurulduğu zamanlarda ileriki yıllarda ezeli rakibi olacak bir kulüpten 6-7 gol yediği maçlar söz konusu olduğunda başını öne eğmez Fenerbahçeli. o söz konusu diğer ekibin kurtuluş savaşında hangi tarafı desteklediği sorulduğunda eğdiği gibi. sayısındaki artış sadece başarılı olup kupalar aldığı belli bir zaman aralığında değildir. sonradan Fenerbahçeli olanların sayısı diğer kulüplere göre çok daha düşüktür. Fenerbahçeli doğar o milyonlarla ifade edilen kitle. tıpkı babalarının da yaptığı gibi.

avrupada ya da başka bir yerde kötü sonuç alındığında diğer taraftardan çok daha fazla üzüntü duyar. sıradan bir gençlerbirliği beraberliği Fenerbahçeliyi çılgına çevirebilir rahatlıkla. ya da 3 farklı yenilgiden gelip kazanılan bir maçın üzerinden yıllar geçmesine ve hem canlı şahit olup hem binlerce kez video görüntülerini izlemesine rağmen her hatırlayışında tüyleri diken diken olabilir Fenerbahçelinin.
    Fenerbahçelilik size tebessümle gözyaşını aynı anda yaşatabilir. bunun diğer taraftarların alay konusu olmasını da anlayışla karşılar Fenerbahçeli. çünkü duyduğu sevgi ve bağlılığın onlar tarafından anlaşılmasını beklemez.

Fenerbahçelilik sözlükte ansiklopedide anlatılamaz. daha maç başlamamış takımınız sahaya çıkmamışken onbinlerce birbirini tanımayan insanın çalan tek bir şarkıda kenetlenip tek bir vücut olması tanımlanamayacak bir olaydır. sokakta görseniz ayıplarsınız belki koskoca adamın elinde atkısıyla "bir şarkısın sen.." derken ağlamasını. ama o kişilerce mabet diye tanımlanan ligde sonuncu da olsanız avrupada sıfır da çekseniz girebilmek için saatler öncesinden kuyruğa girmeniz gereken o büyülü mekanda böyle bir şeye karşılaştığınızda kendi gözleriniz dolar.
    bütün stadın sadece meşale ve çakmaklarla aydınlatıldığı bir ortamda* çıldırmışçasına "yaşa Fenerbahçe" diye bağırırken yırtılan boğazınız acı veremez bir Fenerbahçeliye.
    o artık klasikleşmiş "yenilsen de yensen de taraftarın senle" tezahüratının geçerli olduğu tek yerdir. "hep destek tam destek" in yaratıcısıdır Fenerbahçeli.

Fenerbahçelide mantık yoktur. oyuncuları sevgisine layık olamadığı zamanlar deliye dönüp onlara zarar verişlerinin sebebi duydukları kızgınlıktan çok duydukları sevgidir. Fenerbahçelide mantık yoktur. maç kazanıp kupa alamadığında yalnız bırakmaz sevgilisini ve hissettiklerinde bir azalma değil inadına bir artış olur. sanıldığı gibi perşembe sabahları okuluna işyerine başı eğik değil boynunda avrupayı değil "kalbini fetheden renklerden yapılmış atkısıyla gururla gider her şeye rağmen. kendi takımını başarıları için, kalbiyle değil de mantığıyla seven diğerleri ancak alay edebilir bu durumla.
    Fenerbahçeli takımını küçük düşürmeye çalışanlarla bilinçsizce tartışıp kavga edebilir tıpkı sevgilisine karısına laf eden birine saldırır gibi. bu yüzden ezik kompleksli yada bunun benzeri sıfatlar yakıştırılmasını da göze alarak. ama asıl ezik ve komplekslinin, fenerbahçenin başarısızlığından duydukları hazzın kendi başarılarından duydukları hazdan daha çok olanlar olduğunu da bilir.

fenerbahçelinin öyküsü bir aşk hikayesine benzer gözyaşlarının eksik olmadığı. mutluluktan da ağlarsınız üzüntüden de.. ama her damlası, duyduğunuz sevgiyi biraz daha artırır. ve her fener bayrağına sarılı tabutu görüşümde anlıyorumki fenerbahçeli ölürken bile terk etmez aşkını.

fenerbahçeli olunmaz,doğulur denir ya,doğrudur.ancak doğuştan gelen özelliklerle fenerli olunur.sonradan sempati göstermek çok zordur.çünkü bir kere dışında kalırsan,çemberin içine girmek güçleşir.çemberin dışı içeriye,içi de dışarıya sevecen bakmaz.dış görünüşüyle yargılanmak en çok fenerin kaderidir.kendi ülkesinde dışarıdan bu kadar itici görünen bir başka takım yoktur.oysa içeriden bakanlar yani sevdalılar için herşey toz pembedir.fenerden öteye hayat yoktur.hatta başka bir takımı insan neden tutar, bu bile merak konusudur.zaten içgüdüsel,gözü kapalı sevmek karasevdalılarla fenerbahçelilere yakışır.feneri sevmenin de sevmemeninde binbir zorluğu vardır.fenerbahçeden daha renkli bir takım yoktur..şaşaası,cümbüşü eksik olmaz.taraftarı sevinirken dozunu kaçıracak,zevkten bayılacak kadar abartır.gole doymaz.ama fenerbahçe ağlatır da.büyükler içinde ,en çok cefayı fener seyircisi çeker.lig tarihinin en başarılı takımıdır en çok galibiyet alan,ezeli rakiplerini en çok yenen takımdır.bir fenerli için herşey,hatta tek önemli şey olan şampiyonluk için rakipleri bazen yıllarca beklese de(galatasaray 16 sene beklemiştir,beşiktaş 7 yıldır hala beklemelerdedir) fenerlinin gönlü 5 yıldan fazlasını kaldırmaz.
    düşünüyorum da,içki olsa viski olur fenerbahçe:sek içilen,çabuk çarpan,havalı,2 tekten fazlası zararlı..en son da rakı olur..rakı sabır ister,usul ister,meze ister..oysa sabır pek bulunmaz fenerlide..
    yemek olsa türlü olurdu fenerbahçe,hatta binbir türlüyedi düvelden adam oynatır,çeşit çeşit taraftarı vardır.ders olsa matematik,üniversite olsa istanbul üniversitesi,meslek olsa tüccar olurdu fenerbahçe.sıradan rakamlarda en zor denklemler üreten ama iki kere iki nin herzaman 4 etmediği hesaba kitaba sığmayan bir matematik,derlenip toplanamayacak kadar büyük,bir o kadar köklü,eskiyi ve yeniyi birarada barındıran bir üniversite ve para harcamasını seven cin bir tüccar.
    deniz olsa akdeniz,dağ olsa ağrı olurdu fenerbahçe.anlık öfkenin ve sevincin sel gibi aktığı bir memlekette en çok akdenizli fener tribününde yer alır.zirveden fiilen uzaklaşılsada yürekler hep zirve yapar.ağrılı sızılı bir sevgiye de ağrı dağı yakışır.futbol taraftarlığı,baba ile özdeşimin en temel taşlarından biri..ve bir erkek çocuk için baba ile özdeşim,ilk toplumsallaşma aşamasının,beş yaşlarının meselesi.yani fenerbahçeli olmak,baba gibi erkek olmakla ilgili sanki..

her şeye değen duygudur fenerbahçeli olmak tüm dünya karşınızda olsa bile o iki renkten başka hiç bir şeye inanmamaktır.Acıyla mutluluğu yanyana yaşamaktır.Tıpkı sarıyla,larciverti yanyana yaşamak gibi...

fenerbahçelinin öyküsü bir aşk hikayesine benzer gözyaşlarının eksik olmadığı. mutluluktan da ağlarsınız üzüntüden de.. ama her damlası, duyduğunuz sevgiyi biraz daha artırır. ve her fener bayrağına sarılı tabutu görüşümde anlıyorumki fenerbahçeli ölürken bile terk etmez aşkını.

Gecenin bir yarisi issiz, karanlik sokaklarda yururken "Fenerbahcem benim, biricik sevgilim.." diye mirildanmaktir eve gidene kadar...

Yagmurlu bir Kasim gunu elinde kalan son paraya bakip yapman gereken diger islere lazim olmasina ragmen "Ben maca gidiyorum." diyerek evden cikmak ve 6-0'lik galibiyet ile mutlu bir sekilde eve donmektir...

O'nu hatirlatan en ufak ayrintida bile "Iyi ki Fenerbahceliyim!" demektir, gururlanmaktir...

Stadda "Fenerbahce sen cok yasa, canim feda olsun sana!" diye bagirdikca tuylerinin diken diken olmasidir...

Seni uzdugu zamanlar da uzuntunu icine atip daha once yuzlerce, binlerce kez yasattigi sevinclerin bitmeyecegini yine guzel gunlerin gelecegini bilmektir.

Kucuklugune dair hatirladigin en eski olayin, o essiz cubuklu sari-lacivert formayi giyip sevincle disari kostugun gun olmasi ve o gunden bugune kadar giderek artan dunyanin en guzel duygusudur...

"Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür.
    Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte,adı konamaz!"

Yıl 3 mayıs 1918. Ulu Önder Atatürk Kurtuluş Savaşı sırasında Anadoluya silah kaçırarak vatanın bağımsızlığını kazanmasında büyük rol oynayan bir kulübü ziyaret ediyor. Ve o ziyareti sırasında bütün camiaya çok teşekkür ediyor..O ziyaret ve o gün o kulübün tarihinde çok önemli bir gün olarak yerini alıp, kulübün kuruluş günü olarak kabul ediliyor.. (3 mayıs kuruluş günü tarihi ise 1907) Kurtuluş Savaşı sırasında mekteb i sultaninin (Galatasaray Lisesi) Fransız mandası yönetimine sempatik bakması ve Fransa işgal Orduları Kumandanı Jean pierre dumouli'yi istanbul'da ağırlaması , Bereke (Beşiktaş) Jimnastik Kulübünün ise saltanat yanlısı tutumları tarihin tozlu sayfalarındaki yerini almıştır. Fenerbahçe ve Fenerbahçeli futbolcular Anadoluya silah kaçırmışlar ve her cephede savaşarak şehit düşmüşlerdir, kulüp 1920'lerin başında futbolcularının şehit olmasını nedeniyle kapanma noktasına gelmiştir..

Bugün ise 15 Mayıs 2006. Fenerbahçe Spor Kulübünün 100. yılını yaşadığı günlerin başındayız.. Ve kulüp tarihindeki belki de en sancılı dönemi yaşamakta... Şampiyonluk ve kupada yüzüp yüzüp kuyruğuna gelen Fenerbahçem her iki kupayı da ezeli rakiplerine kaptırmış bulunmakta.. Peki bu neyi değiştirir..? Benim Fenerbahçeli olmamı mı? Ona duyduğum aşkın sona ermesini mi? Her maç öncesi formamı giyerken amblemini öpmememi mi? Yoksa kedime koyduğum Alex ismini değiştirmemi mi? Hayır hayır hiçbir şeyi değiştirmez. Ben bu takımı bana zaferler yaşattığı için sevmiyorum ki sadece? Beni üzdüğü için de seviyorum... Siz aşık olduğunuz kişiyi, ya da ailenizi ya da sevdikleriniz sizi üzdüklerinde bırakıp gidenlerden misiniz? Bu kadar vefasız mısınız? Galatasaray maçlarını bu sene 10 bin kişiye oynarken takımı protesto edenler dün şampiyonluk sevinci yaşarken hiç utanmadılar mı acaba.. Beşiktaşlılar Florya da Galatasaray'ı Beliktaş bayraklarıyla karşılarken hiç sıkılmadılar mı? Ben şahsen utanmadım şampiyonluk gittiği için... Çünkü benim tarihinde bu kadar riyakar olaylar mevcut değil. Nedeni de çok açık. Çünkü ben Fenerbahçeliyim.. Ve benim Fenerbahçelilerden başka dostum yok hayatta... Ve kulübümün her şeyden öte 100 koca yıllık bir geçmişi var. Ne 17 niz yeter bizi yıkmaya ne de kendi çapında orgazm olduğunuz salak saçması sözleriniz... Aynı kadrolalarla lig seneye oynansa soruyorum size kim şampiyon olur? Şimdi her şeyi boşverin ve edebinizle naftalin kokan formalarını giyin ve güve yemiş bayraklarınızla şampiyonluğunuzu kutlayın.. Çünkü bir daha buna izin vermeyeceğiz...
    Her şeye rağmen 100. yılımızın hem Türk futboluna hem de Fenerbahçe camiasına hayırlı olmasını dilerim. Umutlarımızın ve hayallerimizin sarı-lacivert olması dileğiyle.

Atatürk aslında her şeyi özetlemiş. Takdirlerimi ve tebriklerimi buraya kayd ile mübahiyim; Takdirlerimi buraya yazmaktan ötürü kendimle kıvanç duyarım.

Hiçbir aşk bu kadar büyük olmadı..

ortaokuldaydım dersten yeni çıkmıştık, soluğu fanatik fenerbahçeli bir arkadaşımın yanında aldım. derse girmemiş ve yukarıda,radyodan maçımızı dinlemişti.
    -kaç kaç?, dedim... cevap vermedi.inanamadım.
    "fenerbahçe" nedir, bilemiyorum. çokça düşündüm oysa... tuncay mıydı, hayır. rıdvan mıydı? aziz baba mıydı? imparator oğuz muydu?
    bazen aşık olma ihtiyacı hissedince insan, maşuğunu kendisi yaratır. ve zihnindeki hayalinden başka bir şey değildir, aşık olduğu... bir kavramdır belki, belirsiz bir silüet. ve onu gerçekten gördüğü anda, hilleli fuzuli mehmet efendi'nin "leyla vü mecnûn"unda Kays'a söylettiği gibi: "ger ben ben isem nesin sen ey yar / ger sen sen isen neyim ben-i zar" şaşkınlığına evrilir ruh hali.
    herkes kendi fenerbahcesidir, deyişim bundan.
    orta 1demiydim, 2de mi.. .bilemiyorum. koşar adım çıktım merdivenleri, ders bitene kadar zor sabretmiştim. sınıfın kapısını açar açmaz gözgöze geldik.
    -kaç kaç?, dedim... inanamadım. pendikspor'la oynuyorduk ve fark atmalıydık. ne hissettim tam hatırlayamıyorum, ama şimdi düşününce o günü; anlayabildiğim önemli bir gerçek var: o güne kadar fenerbahçe'liydim ben; o an, "fenerbahçe"nin bizzat kendine dönüştüm.
    galibiyetlerin, zaferlerin beni sana bağılıyordu evet, ama mağlubiyetlerin kadar değil.
    sevdigin uzmedikce seni asik oldugundan emin olmazsin; dememiş miydim...
    ben 12 yaşındayım, ve senin en kötü dönemini yaşadım senle beraber.
    sen güldüğünde ben de mutlu oluyordum, ve sen ağlattığında daha çok sevmem gerektiğini gördüm, daha çok "fenerbahçe" olmam gerektiğini...
    kimileri "aşk" diyorlar adına, "fenerbahçelilik bir sevdadır" diyorlar. bense bilemiyorum inan, sen misin sevdiğim, sen'im mi?
    ama bildiğim ve emin olduğum bir şey var:
    her neyse asik oldugum her gun daha da cok seviyorum

"Black Stockings ile başlayan başkaldırının, mücadele ve özverinin evlatlarıyız.. Çoğumuza hasbelkader bağışlanmış bir büyük onurun bekçileri, sönmez bir bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin fani emanetçileriyiz..

Birlik ve beraberliğin cana gelmiş doğruluk neferleri, inanç ve kudretin temsilcileriyiz Vazgeçmek, pes etmek, teslim olmak, vefasızlık gibi kavramların kıyılarına yanaşmadığı bir büyük okyanusuz biz, içinde sadakat, cesaret ve onurun özgürce nefes aldığı.. Kavganın, hasetin, husumetin barınamadığı bir ormanız biz, içinde kardeşlik, doğruluk ve dürüstlük çiçeklerinin binbir renkte can bulduğu..

Bir asırlık bir çınarız biz..

Gökyüzüne uzanan sonsuz yolculuğunda dimdik duran.. Köklerinde nice destanlarla, gölgesinde bir ulusun geçmiş zaman destanlarını sarıp saklayan, her yeni dalında geleceğe umut dağıtan bir ulu çınar..

Fenerbahçeli !

"Farkında olmak" diye özetlediğin bilinçle sahip çık..

Bu vatanın her karışında verdiğin mücadele, ceddinin döktüğü kanı ile kazandığın bağımsızlığa, namusuna ve şerefine sahip çık..

Dürüstlük ve adalet ile, hukukun hüküm sürdüğü sahalarda döktüğün alın terine sahip çık..

Bir garip çukur içine çekilmek istenen "spor"a ve onun temsil ettiği değerlere sahip çık..

"Medya" denen ilüzyonda kalem sallayıp asil bedenine leke çalmaya çalışan korkaklara, kendisi tepeden tırnağa çamura bulanmış leş kargalarına karşı, tek vücut ve tek yürek mukaddesatına sahip çık..

Bu çamur çukurunda hala direnmeye çalışan ve sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen, beyazın ete bürünmüş direnişçilerine sahip çık..

Bizi birbirimize düşman edip te dünya malından pay kapmaya çalışanlara karşı rakibine sahip çık; rekabetin ezeli, dostluğun ebedi olduğu görüşüne, bir başka renge gönül veren dostuna, kardeşine, hiç tanımadığın diğer sporsevere sahip çık..

Sen sahip çık ki, soysuzların kanını emmeye çalıştıkları güzellikler yok olmasın..
    Dünya nimeti için hükmetmeye çalışan eşkıyaya karşı, o güzelim yeşil çimende süzülen "yuvarlak" topun kendi iradesine sahip çık; yenmek kadar yenilmenin de var olduğu o meydanda asıl olanın "kimsenin hakkına göz koymadan elinden geleni yapabilmek" içgüdüsüne sahip çık..

Sahip çık küçükken sokak aralarında koşturduğun ya da bir çemberin içinden geçirmeye uğraştığın plastik topa, sahip çık ki çocukluğunu unutmuş suratsız amcalar kesmesinler senin hatıralarını da topunla birlikte..

Bu renkler altında buluşma sebebimizi hatırla, ortak ülkünün "Fenerbahçe" olduğunu unutma ve renklerine sahip çık.. Kişi ya da kurumlara çıkar sağlama peşinde olanların oyununa gelme, her yolun "Fenerbahçemiz"e çıkması gerektiğini hatırla, başka yola sapanlara karşı gözünü dört aç ve kendine sahip çık..

Menfaat peşinde seni kullananlara aldanma, bir aşksa duyduğun o formaya, formana sahip çık..

Önceliğin bu vatan olduğunu bil, önce bu vatana, sonra kulübüne sahip çık..

Geçmişin sensin unutma, doğrusu ve yanlışıyla tarihini bilmek vazifen; oku ve öğren, yanlışından ders al, doğrularına sahip çık..

Bir şaka, bir nükteyle güzelleştirmek rekabeti zenginliktir; ama alay etmek, küçümsemek rakibi kendini de küçümsemek, küçültmektir..

Kendi onurun kadar rakibinin de onuruna, şahsiyetine, tarihine sahip çık.. Bizi bize kırdırmaya çalışanlara karşı, "biz"e sahip çık..

Bir karanlık tüneldesin Fenerbahçeli.. En yakınındakinin elini tut, güvendiğin ve inandığın bir liderin varsa, doğruya sahip çık.. içindeki sese kulak ver..

Sen değil misin onca güzelliği yeşerten.. "Hep Destek, Tam Destek", "Sevgi Eylem Gerektirir" diyen.. Sen değil misin statlar, salonlar küfür ile dolup taşar, koltuklar yakılır ve canlar alınır iken her şeye inat bugün "mabed"inde kardeş türküler söyleyen..

Sen değil misin yıllarca kuytularda gözyaşları döküp güzel günler için umutsuz dualar eden. Ve şimdi zamanı gelmedi mi adakların kurban edilmesi için..

Kurban et gerekirse kendini be Fenerbahçeli.. Sadece Fenerbahçen için değil, bu vatan için gerekirse kurban et..

Elinden geleni ardına koyma Fenerbahçeli.!

Ben Fenerbahçeliyim,

-Sizin gibi hakem takımıma kaçıncı dakikada nasıl yardım edecek diye düşünmem çünkü ben takımım hangi dakika hakemin hangi oyunuyla nasıl başa çıkacak diye düşünürüm.

-Gazete alırsam elime haberlere baktığımda ne olursa olsun olumsuz bişeyler yazıldığını görürüm Fenerbahçe'mle ilgili. Sizin gibi medyanın aldığı oyuncularla oynamaz benim takımım ligde. Benim aşkım ligde aldığım formanın biletin kombinenin geliri ile aldığı oyuncularla oynar ligde.

-Herkesin tek,yalnız gördüğü o Fenerbahçeliler varya ben onlardanım. Ama sizin bilmediğiniz birşey var. Biz olmadığımız zaman sizin zaten hiç bi anlamınız yok. Tokmak olmadan davulun sesi çıkmaz unutmayın bunu.

-Benim takımım penaltı kullanmadan da lider olur. Ofsayttan golü verilmez aslında net gol olsa da. Gol yer ofsayttan ya sabır çeker Fenerbahçe aşıkları...

-Senin için bir futbol kulubüdür sevdiğin renkler ama benim için aşktır Fenerbahçe,asilliğin en somut örneğidir,umuttur,keyifti r. Senin için rezillik olur desteklediğin takım benim Aşkımın karşısına çıktıgı zaman.

-Ben Fenerbahçeliyim hic gelemedigim Mabed'i evimde bir oda sayarım öyle izlerim macları. Hoş sen stadınıza gitsen napacaksın ki ölüm tehlikesi var sizin barakada, yer var mı acaba o stada benzeyen kümesinizde maclarina gitsen?

-Güldürme beni hangi rekabetten söz ediyorsun sen,rekabet teke tek olur. 17ye teke ne denir ki... Ben Fenerbahçeliyim...

-Yalnız olan sizsiniz biz değil. Tanrı hep iyilerin yanında çünkü.

-Ben masallarda yaşamam geçmişle avunmam. Geçmişim tesellim değil gururumdur. Yıllar önce aldığım kupaya temcit pilavı muamelesi yapmam. Geleceğe bakarım ben, saate bakmam illaki zamanı öğreneceksemde 6kasıma kaç gün var diye hesaplarım.

-Ben yenildiği zaman daha çok severim takımımı...Düşmanlarım görsün diye aşkımı sahiplenişimi. Siz kelle kesin her kargaşanızda, parasızlıktan yeni TDler getiremeyin.

-Gelecegin oyuncularını transfer edin siz daha kacmazlarsa tabi. Ben Fenerbahçeliyim izlediğim oyuncuların hepsi yıldız zaten. Ben sahada bir samanyolu izliyorum. Ya siz?

-Aragorn Gandalf Frodoyuz Legolasız biz, Sauron ve Sarumanlar sonunuzu sizde biliyorsunuz...

Kime anlatıyorum ki ben anlamazsınız siz...

çünkü Fenerbahçeli olan biziz...

fenerbahçeli olmak 24 yıllık türkiye kupası hasretine rağmen bir tutkudur...
    fenerbahçeli olmak galatasarayı yendiği sezon şampiyon olmasa bile şampiyon olmuşcasına sevinmektir...
    fenerbahçeli olmak stadına gittiğinde mevsim kış olsa bile montsuz maç seyredebilmektir...
    fenerbahçeli olmak dünya starlarına en büyük fenerbahçe dedirtebilmektir...
    fenerbahçeli olmak sadece fenerbahçeli olanların hissedebileceği duygudur...
    fenerbahçeli olmak bir ayrıcalıktır...

2. V.I.P

V.I.P Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    of of of ya ne denmeli başlıkta açıklıyor zaten bütün fenerlililer okusun

3. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dünya döndükçe sürecek
    Kalpleri hep titretecek
    Dillerden hiç düşmeyecek
    Fe-ner-bah-ce
    Birgun gırsek bız mezara
    Gözümüz kalmaz arkada
    Evladıma MİRAS bu sevda

4. Schweppes

Schweppes Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    teşekkürler çok güzel olmuş.

5. AnatoliaFire1

AnatoliaFire1 Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
    Ben Fenerbahçeliyim!!

6. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sen Şampiyon olmasanda
    100 Yıl kupa almasanda
    Avrupa'da olmasanda
    Seviyoruz işte var mı diyeceğin ???

Fenerbahçeli olmaktan gurur duyuyoruz , anlamanızı beklemiyoruz !

7. Poker Face

Poker Face Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0