addIcFb

Aileden
''Hataları beklemiyorduk!''

2-2'lik Eskişehirspor maçının ardından konuşan Luis Aragones, futbolda hataların yeri olduğunu ancak bunları beklemediğini belirtti. İspanyol teknik adam ayrıca sakatlanan Alex ve kaçırdığı gollerle eleştiri alan Güiza hakkında da konuştu.

aragones_elibasinda.jpg

Luis Aragones'in Ajansspor tarafından derlenen açıklamaları şu şekilde :

"Özellikle ilk yarı iyi başladığımızı söyleyebiliriz. 1-0 oldu ondan sonra beraberlik geldi. Tekrar 2-1'i de bulduk ama yine gol yedik. 2.yarı dengeyi bozmak için saldırdık. Ama bu maçtan beraberlik çıktı.

Tabii ki de hiç beklemediğimiz şeylerdi ancak futbolun içinde hatalar da var. Ancak futbolun içinde hatalara yer olmasaydı goller de olmazdı.

Alex'in durumu hakkında şu ana kadar konuşmuş değiliz. Önemli bir sakatlığı olduğunu düşünmüyorum. İnşallah Arsenal maçında oynayabilir.

Bireysel anlamda oyuncuları hiç bir zaman eleştirmedim. Bunlar Basın mensuplarının uzmanlık konuları. Ben hiçbir zaman oyuncularımı basın karşısında bireysel olarak eleştirmedim. Hata varsa hepimiz hata yaptık.

Şu an için belli olan hiç bir şey yoktur. Her maçımızda olduğu gibi Arsenal maçına da kazanmak için çıkacağız. Amacımız elimizden geldiğince maçları kazanmak."

BASIN TOPLANTISI
Bugün herşeyi yapan bizdik. Oynayan da pozisyonları bulan da golleri yiyen de. Girdiğimiz pozisyonlardan yararlansaydık çok daha farklı bir maç olabilirdi. Kendimiz attık kendimiz yedik.

Yakaladığımız pozisyonları atabilseydik şu anda çok farklı konuşuyor olacaktık. Futbol adeta kaprisli bir çocuk gibidir. İstemezse ne yaparsanız olmazz. Bugün de top bizi sevmedi.

Hiçbir antrenör hiçbir maçta böyle bir sonuç almak istemez. Her zaman galibiyet almak ister. Bugün ilk yarıda hakimiyeti kurduğumuza inanıyorum. Attığımız goller var ancak kendi hatalarımızdan dolayı yediğimiz goller de var. Malesef gol yeyince istemediğiniz sonuçlar ortaya çıkıyor.

Benim oturduğum yerden pozisyonu göremediğim için yorum yapamayacağım ama bizim de bu tarz pozisyonlarımız verilmeyebilir. Futbolun içinde böyle pozisyonlar olabilir.

Ben o anda maçın heyecanıyla Alex'le konuştum ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Tamamen takımın yararına bir konuşma yaptım. Bugün ataklarımız vardı ve girdiğimiz pozisyonları değerlendiremediğimiz için kazanamadık ama atabilseydik çok daha farklı bir maç olabilirdi. Oyuncularımla aramızda iletişim kopukluğu yok.

Ben transfer konusunu konuşmak istemiyorum. Bu konuyu biz kendi içimizde hallederiz. Bizim benchte oturan arkadaşlarımız da en az oynayanlar kadar kaliteli oyuncular ve ellerinden gelen mücadeleyi sergiliyorlar.

Eskişehirspor için iyi bir ekip diyebiliriz. İyi mücadele ediyorlar. Kendileri gibi oynadıklarında tehlikeli oluyorlar ancak bugün biz kendi girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilseydik kazanacaktık"

BASIN TOPLANTISI
Aragones, maçın ardından yaptığı açıklamada, bugün özellikle topun ve pozisyonlar hakimiyetinin kendilerinde olduğunu belirterek, futbol adına herşeyi Fenerbahçe'nin yaptığını kaydetti.

Golleri hatalarından dolayı yediklerine işaret eden Aragones, şöyle konuştu:
''Maçta daha fazla topla oynayan ve hakimiyeti kuran Fenerbahçe'ydi. Yakaladığımız pozisyonları gole çevirseydik, şu anda çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık. İki, üç pozisyondaki hatalarla gelen goller var. Futbol, kaprisli bir çocuk gibidir. Top girmek istemezse, girmiyor maalesef. Bu sonucu almak istemezdik. Bazı hatalar yapınca, skor bu noktaya geldi.''

Aragones, oyuncular ile iletişim bozukluğu olup olmadığını soran bir gazeteciye, ''Oyuncularımla aramda iletişim eksikliği söz konusu değildir'' diye yanıt verdi.

Bir gazetecinin, ''Eskişehirspor'u nasıl buldunuz?'' sorusuna Aragones, ''Eskişehirspor iyi bir ekip mücadelesi gösterdi. Evlerinde oynadıklarında tehlikeli olduklarını, iyi oynadıklarını gördük. Fenerbahçe'nin gerekli pozisyonları bulduğunu, ama değerlendiremediğini düşünüyorum'' şeklinde karşılık verdi.

2.Kasım.2008

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

addIcFb

Aileden
Arsenal mesaisi başladı!

Turkcell Süper Lig'de Eskişehirspor ile deplasmanda 2-2 berabere kalan Fenerbahçe, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 5 Kasım Çarşamba günü deplasmanda İngiltere'nin Arsenal takımıyla yapacağı maçın hazırlıklarına ara vermeden başladı.

aragones_idman03.jpg

Samandıra Tesisleri'nde yapılan antrenmanda, teknik direktör Luis Aragnes sahada oyuncularıyla bir toplantı yaptı. Toplantının ardından dünkü maçta forma giyen oyunculardan Lugano, Edu, Maldonado, Selçuk ve Uğur, yenileme idmanı yaparken, dün oynayan diğer futbolcuların ise tesislerde çalıştığı bildirildi.

Eskişehirspor maçında ilk 11'de forma giymeyen oyuncular ise istasyon çalışmasının ardından top çalma ve dar alan çift kale maç yaptı.

Tedavisi süren Önder, kondisyoner Dolu Arslan ile birlikte takımdan ayrı çalıştı.

Fenerbahçe, yarın sabah yapacağı antrenmanla Arsenal maçının hazırlıklarını sürdürecek.

3.Kasım.2008

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Emre takımla çalıştı!

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda deplasmanda Arsenal ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken, 5 futbolcunun katılmadığı idmanda; sakatlığı geçen Emre yer aldı..

emrebelozoglu_idman01.jpg

Sarı-lacivertliler, Samandıra Kamp Merkezi'nde ilk 15 dakikası basına açık tutulan bir çalışma gerçekleştirirken, futbolcular bu bölümde teknik direktör Aragones'in yardımcıları Cascallana ve Mendiendo yönetiminde ısınma ve koordinasyon çalışmaları yaptı.
Sakatlığı geçen Emre takımla çalışmalara başlarken, Önder koordinasyon çalışmalarının ardından fizyoterapist eşliğinde takımdan ayrı çalıştı.

Sakatlıkları nedeniyle tedavileri süren Alex ve Tümer'in yanı sıra hafif problemleri olduğu bildirilen Uğur, Guiza ve Gökhan antrenmana katılmadı. Bu futbolcuların tesislerde tedavi oldukları bildirildi. Fenerbahçe, Arsenal maçı için yarın sabah 10.00'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan hareket edecek özel bir uçakla Londra'ya gidecek.

11 Aralık 2008
Aragones tarihe geçti!
İspanya Milli Takımı'nın başında Avrupa şampiyonluğu yaşayan Luis Aragones, Fenerbahçe ile Şampiyonlar Ligi'ne erken veda etti. Aragones, Mustafa Denizli ve Rainer Hollmann'ın ardından Şampiyonlar Ligi'nde en az puanı toplayan teknik adam oldu.

İspanyol teknik adam Luis Aragones yönetimindeki Fenerbahçe, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde son yılların en kötü performansını sergiledi.
İspanya Milli Takımı'nın başında Avrupa şampiyonluğu yaşayan Aragones, geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynayan Fenerbahçe'nin başında ise tam anlamıyla düş kırıklığı yaşattı.
G Grubu'nda yaptığı 6 maçta 2 beraberlik, 4 yenilgi sonrası sadece 2 puan toplayabilen sarı-lacivertli ekip, Türk takımları içinde Şampiyonlar Ligi'nde 2001-02 sezonunda Mustafa Denizli ile 6 maçta ''sıfır'' çeken Fenerbahçe'nin ardından en başarısız dönemi yaşattı.
1993-94 sezonundan itibaren Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Türk takımları, ilk sezonunda Galatasaray'ın başındaki Rainer Hollmann ile yine 6 maçta 2 beraberlik ve 4 yenilgiyle 2 puan toplamıştı.
Aragonesli Fenerbahçe, Mustafa Denizli'nin ''sıfır'' çektiği sezonun ardından, Hollmann ile birlikte, Türk takımlarının başında Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde en kötü performansı sergileyen takımın teknik direktörü oldu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE TÜRK TAKIMLARI

Futbolda Avrupa'nın kulüpler bazında en büyük organizasyonu olan Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, Türk takımlarının performans tablosu şöyle:
- Resim Silinmiş.​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt