UEFA Avrupa Ligi'nde deplasmanda Romanya temsilcisi Steaua Bükreş'i 1-0 yenerek grupta liderliğe yükselen Fenerbahçe, sabah yaptığı antrenmanla Pazar günü Galatasaray ile oynayacağı ezeli derbinin hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Can Bartu Kamp Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi teknik direktör Christoph Daum futbolcularıyla mini bir toplantı yaptı. Daum, toplantıda "Dün aldığımız galibiyetin ardından oluşan olumlu havayı Pazar gününe taşıyalım. Alacağımız her puan altın değerinde, bunun bilincinde olun" fadelerini kullandı.

Steaua Bükreş maçının adamı seçilen Brezilyalı yıldız Roberto Carlos antrenörler Roland Koch ve Ayhan Tumani'nin kucağında taşındı. Ardından dün 30 yaşına giren Deivid'in doğum günü kutlandı, antrenör Roland Koch doğum günü için hazırlanan sembolik kupayı Deivid'e verdi. Antrenman öncesi antrenör Roland Koch, futbolculara "Biz şimdi ne durumdayız?" dedi, futbolcular da toplu olarak "Lideriz" ifadesini kullandı.

Antrenmana sakatlıkları bulunan Semih ile dünkü maçta sol ayağına darbe alan Kazım katılmadı, Semih'in MR, Kazım'ın ise hastanede röntgen çektirdiği bildirildi. Sakatlığının tedavisi süren Deivid ise bireysel oyuncu antrenörü Dolu Arslan eşliğinde takımdan ayrı çalıştı. Sakatlıkları geçen Alex ve Güiza ise takımla birlikte çalışmalara katılırken, bu futbolcuların ezeli derbide oynayabileceği belirtildi.

Bu arada antrenman sırasında Almanya'nın ARD kanalı teknik direktör Christoph Daum ile röportaj yaptı. Alman teknik adam, bu röportajı sırasında Türk basınıyla aralarında çok iyi bir ilişkilerinin olduğunu, herhangi bir sıkıntı yaşamadığını belirtti. Fenerbahçe'nin büyük bir kulüp olduğunu, yaşanan sorunları çözmek için daha fazla çalışmak gerektiğini kaydeden Daum, "Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşmem var. Ancak ben bana ihtiyaçları olduğu müddetçe Fenerbahçe'de kalmak istiyorum. Fenerbahçe'ye yardım edebildiğim müddetçe kalmak isterim" ifadelerini kullandı.

Daum, Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos'la ilgili bir soruya ise "Carlos çok büyük kariyeri ve tecrübesi olan bir futbolcu. O'nun tecrübelerinden sadece futbolcular değil ben de faydalanıyorum" dedi.

Öte yandan Christoph Daum'un gribal enfeksiyon geçirdiği, Alman çalıştırıcıya kulüp doktorları tarafından vitaminlerle ve ilaçlarla tedavi uygulandığı ifade edildi.

Antrenmanda dünkü maçta forma giyen futbolcular yenileme çalışması yaparken, diğer futbolcular düz koşu, ısınma haretleri ve koordinasyon çalışmasının ardından çift kale maç yaptı.

lol sizi yenmemiz için alexe guizaya ihtiyacımız yok her türlü mağlupsunuz kabullenin bunu artık :twisted: 8)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Arcadia demiş ki:
lol sizi yenmemiz için alexe guizaya ihtiyacımız yok her türlü mağlupsunuz kabullenin bunu artık :twisted: 8)

en son ne zaman yenmişsiniz bizi :?:

RiqueLme

Bilgiliyim
Galatasarayın fenerbahceyi en son yendigi mac benim ilk derbi izledigim mactı xD
o zamanlar 9-10 yaşlarındaydım :D şimdi askere gidicez xD
Hiç unutmam babamla eve geldik babam anneme "hanım bu oğlan cok cenabet ilk defa mac izletmeye götürdüm yenildik demişti xD

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Francesco demiş ki:
Galatasarayın fenerbahceyi en son yendigi mac benim ilk derbi izledigim mactı xD
o zamanlar 9-10 yaşlarındaydım :D şimdi askere gidicez xD
Hiç unutmam babamla eve geldik babam anneme "hanım bu oğlan cok cenabet ilk defa mac izletmeye götürdüm yenildik demişti xD

ehehehe peder makara adammış ellerinden öperim mucX :kalp:

bir replik aklıma geldi ; dünya kupası finali brasil finalde kaybediyor bir baba hüngür hüngür ağlıyor küçük oğlu yanına geliyor ve diyor ki baba neden ağlıyorsun baba diyor ki oğlum bu ülkede futbol çok önemlidir biz bugün dünya kupasını kaybettik ondan ağlıyorum diyor çocuk duruyor baba sen ağlama ben sana alırım diyor, ve o çocuğun adı PELE.

PS : pele dünya kupasını alıyor ve babasına armağan ediyor :cry: 8)

RiqueLme

Bilgiliyim
extraloob demiş ki:
ehehehe peder makara adammış ellerinden öperim mucX :kalp:

bir replik aklıma geldi ; dünya kupası finali brasil finalde kaybediyor bir baba hüngür hüngür ağlıyor küçük oğlu yanına geliyor ve diyor ki baba neden ağlıyorsun baba diyor ki oğlum bu ülkede futbol çok önemlidir biz bugün dünya kupasını kaybettik ondan ağlıyorum diyor çocuk duruyor baba sen ağlama ben sana alırım diyor, ve o çocuğun adı PELE.

PS : pele dünya kupasını alıyor ve babasına armağan ediyor :cry: 8)
way bunu bilmiordum bilgi icin tskrLer. :muck: :beer:

Yukarı Alt