TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
''Biz şampiyon olamıyorsak kim olursa olsun ama Fenerbahçe olmasın."

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Arda Turan ligde önde olan takımın şampiyonluk için daha şanslı olduğunu söyledi, “Biz şampiyon olamıyorsak kim olursa olsun ama Fenerbahçe olmasın. Zaten Fenerbahçeliler de böyle der” dedi.

Galatasaray kaptanı Arda Turan, Avrupa’ya açılma hayallerinden, ligdeki şampiyonluk yarışına, Başkan Adnan Polat’tan, en beğendiği oyunculara kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.
NTV Spor’da yayınlanan Futbol Aktüel Programı’na konuk olan ve Rıdvan Dilmen ile Güntekin Onay’ın sorularını yanıtlayan yıldız futbolcunun, A’dan Z’ye yaptığı açıklamalar:
- Galatasaray’dan kaçmak istediğim yok. Hayallerim var, bunları gerçekleştirmek için bazı şeyler yapmam gerekiyor. İki kulüp anlaşırsa Atletico Madrid’e giderim.
- Galatasaray’a yakışamayacak şekilde top oynadık ama davranış olarak bozuk olacak bir şey yapmadık. Kaptanlık çocuk bakıcılığı gibi değil.
- Hangi kulübe gidersem gideyim Galatasaray forması kadar hiçbir formayı sevemem. Hayalim Galatasaray formasıyla futbolu bırakmam. O görüntülerde küfür ettim ama hiç rahatsız olmadım.
- Emre ağabeyle oynamak isterim. Beni çok iyi yönlendiriyor. En iyi yerli oyuncu Selçuk İnan, yabancı ise Alex. Hamit Altıntop Türkiye’yi değil Almanya’yı seçseydi Real Madrid’teydi.
- 4-4-2 sisteminde oynamamız gerekiyordu. Büyük takımların iki forvet oyuncusu ile oynaması gerekiyor. Barcelona tek forvetle oynuyor ama orada Messi var.
- Fatih Terim, Türk futbol tarihinin en büyük hocasıdır. Türkiye’de Semih Şentürk ile beraber oynamak isterim.
- Adnan Polat son yaşananları hak etmedi. Bu kulüp için elinden geleni yaptı. Onun düştüğü durumun en büyük sebebi biziz, sportif başarısızlık. Kol kırıldı, herkes televizyonlara koştu.
- Aziz Yıldırım sevdiğim ve saygı duyduğum bir kişi. O Fenerbahçe Başkanlığı’na yakışıyor. Beşiktaş ise rüya takım oldu.
- Önde olan şampiyonluk yolunda daha şanslı. Yani biz şampiyon olamıyorsak kim olursa olsun ama Fenerbahçe olmasın. Fenerbahçeliler de böyle der.

Yukarı Alt