Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
lastturk_ demiş ki:
Hakkaten yuh dün bıraktım 9 sayfaydı 20 sayfa konu olmuş
Sırayla cevap verelim o zaman
Türban ve başörtüsü aynıdır diyen arkadaşlar var;
Türbanı şeriatçiler takar Allah yolundayız derler ama alakası yoktur bunlar altına bir örtü daha bağlarlar örneğin fettuhlahçılar yeşil renk takıyor
Başörtüsü ise ibadet ederken takılır bu 2si farklı şeylerdir.

Siz hangi gelişmiş ülkede Türban gördünüz
Müslüman ülkelerde afganistan falan mesela Türbanla kapanııyolar hangisi gelişebildi
Üniversiteye sok türbanı sağ sol çatşması gibi olsun.Hakkaten yazık bzı arkadaşlar hala bağnaz ve yobaz

Başımızdaki adamlar dini kullanıp oy aldıkça gelde ONLARIN Allah'ına inan
Müslümanlık,Kuran neden vardır?Allahın yasakların yapmamızı istediklerimizi öğrenmek için neresinde türban var?Neresinde hile ve baskı ile rekaber yapmayı onaylama var?

Bizim halkımız cahil,yobaz...Anlayan anlamıştır dediklerimi yazık hala türban takılır Müslüman'lık için diyenlere
Hıh Alın bakalım hemen etiket hazır. çok okumuş çok bilmiş AYDIN apaydın arkadaşlarımızdan.
Hocam sen anlamadın galiba.
biz türban takmayana karşı değiliz.
türban takana karşı çıkana karşıyız.
başını örtene saygı duymak yobazlıksa sonuna kadar yobazım. insanların inancına saygı duymak bağnazlıksa aynen öyleyim.
sen kendi halkını beğenmiyor cahil yobaz diyorsun senin sülalen ithal mi?
sen zembillemi indin ?

_AvRiL_ demiş ki:
lastturk_ demiş ki:
Türbanı şeriatçiler takar Allah yolundayız derler ama alakası yoktur bunlar altına bir örtü daha bağlarlar örneğin fettuhlahçılar yeşil renk takıyor

Müslüman ülkelerde afganistan falan mesela Türbanla kapanııyolar hangisi gelişebildi
Üniversiteye sok türbanı sağ sol çatşması gibi olsun.Hakkaten yazık bzı arkadaşlar hala bağnaz ve yobaz

Müslümanlık,Kuran neden vardır?Allahın yasakların yapmamızı istediklerimizi öğrenmek için neresinde türban var?Neresinde hile ve baskı ile rekaber yapmayı onaylama var?

Bizim halkımız cahil,yobaz...Anlayan anlamıştır dediklerimi yazık hala türban takılır Müslüman'lık için diyenlere
sen bana gelişmiş ulkeleri say bakalım amerika mı? aile kulturu sıfır eroinmanların kol dolaştıgı haayllerin dunyasını mı?
avrupa mı laikliği bize yedirmeye calısan ama kendileri vatikanın emirlerinden cıkmayan hristiyan toplulugu mu?
sen bir de kalkmıs onları ornek al diyorsun hangi gelişmiş toplumda turban var diyorsun? onlar takmaz takamaz onların kulturunde dininde olan birşey yok biz muslumanız kapanacagız tabi isteyen istedigini yapar ozguruz sonucta
Bilim olarak gelişmiş diyorum.. İranda var bunların içinde neden örnek alalım diince kötü yönlerini ortaya çkarıyosunki...

O Kadar İyi Telkinde Bulunmuşlarki Bu Türbanın Dini Bir Gererlilik Oldugundan Arkadas Hala Biz Müslümanız Ve Örtünücez Dİor Anlayamıyorum

sLaYeR_ demiş ki:
Delideve demiş ki:
şunlara bak ya çocuk gibi aynı şeyi tekrar edip duruyolar.
sanane kardeşim adam türbanla girecek ne karışıyosun.sanane o adam ahirete inanıyor orda kendisine hesap sorulacağına inanıyor başı açık gezerse neden başını açtın diyeceklerine inanıyor ? senin için inancındanmı vazgeçsin ? sen ömrünü 70 senelik dünya hayatına adamışsın o adam ahiretine adamış sanane bundan. dininin emrettiği şekilde ilim öğrenmeye gidiyor üniversiteye inancı gereği başını örtüyor sanane bundan. ben insanların birbirlerinin inancını değiştirmeye çalışmasına karşıyım. insanları oldugu gibi kabul edin. başı açığı açık kapalıyı kapalı. eğer o insan gelip sana zorla başını kapat derse çıkın bağırın hemde avazınız çıktıgı kadar. ama başını kapatana karışmayın. fevri davranışlar olacaktır. mini etek giydi diye bacaklarına kezzap dökmüşler. ne biliyosun kim tarafından yapıldıgını ? hangi amaçla yapıldıgını ? ordamıydın ? kezzap atanlarla konuştun mu? vazgeçin karşı çıkmaktan. karşı çıktıgınız şey kimin emri ona bakın bi? kim ört diyor başını bi sorun bakalım kendi kendinize? ondan sonra karşı çıkabiliyorsanız çıkın ilahi emre.
ne biz cehennememi gitcez bisim annelerimis cehennememi gitcez cahilce konusma allaşkına tamam git sen mangyang kes 3k dilen hadi extraokk şuna bak ya Evil or Very Mad
kaç yaşındasın sen ? 3 mü?

A

Anonymous

Guest
haaa ayrıca Niye taktınız bı BAŞÖRTÜSÜ olayına anlayamadım. Laiklik Demokrasi Cumhuriyet. alın size Deokrosi Alın size cumhuriyet istediği istediği gibi giyinir kardeşim. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz

FearLess017 demiş ki:
haaa ayrıca Niye taktınız bı BAŞÖRTÜSÜ olayına anlayamadım. Laiklik Demokrasi Cumhuriyet. alın size Deokrosi Alın size cumhuriyet istediği istediği gibi giyinir kardeşim. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz
Bravo extraokk anlatmaya çalıştıgımızda bu.

Delideve demiş ki:
lastturk_ demiş ki:

Hıh Alın bakalım hemen etiket hazır. çok okumuş çok bilmiş AYDIN apaydın arkadaşlarımızdan.
Hocam sen anlamadın galiba.
biz türban takmayana karşı değiliz.
türban takana karşı çıkana karşıyız.
başını örtene saygı duymak yobazlıksa sonuna kadar yobazım. insanların inancına saygı duymak bağnazlıksa aynen öyleyim.
sen kendi halkını beğenmiyor cahil yobaz diyorsun senin sülalen ithal mi?
sen zembillemi indin ?
Başörtüsü ve türban ayrıdır benden aydn olan arkadaşım benim nenelerimde başı kapalı ama türban değil anladınmı?Başını Allah içinmi örtüyo başı türbanlı yolda sevgilisiyle öpüşen kızlar?
İnsan inancı diyosun hangi kitapta yazıyo türban bunu söylesene
Bizim halkımız cahil,yobaz Etiket hazır git bakalım doğuya neden akpye oy veriyosun diye sor başbakanımz öyle istedi veriyorz derler yada kapıdan yiyecek verip oy isterler
Bende başını örtmeye karşı değilim Türban takanlara karşıyım

basortusu takıntısı var arkadasların madem demokrasiden bahsediyorsun kimin ne yaptıgına ne karısıyorsun bırak isteyen istedigini yapsın kanunu var yasası var kardeşim turkiyenin supermeni kesildiler basımıza yahu

A

Anonymous

Guest
bu BAŞÖRTÜSÜ takanlara hani böle aşağılayıcı gözle bakıyosunuz ya. bende size acıyorum. bir gün anlıcaksınız ama iş işten geçmiş olacak. kahvekeyfi

sLaYeR_ demiş ki:
ne biz cehennememi gitcez bisim annelerimis cehennememi gitcez cahilce konusma allaşkına tamam git sen mangyang kes 3k dilen hadi extraokk şuna bak ya Evil or Very Mad
kim cenete kim cehenneme gider orası buradan görünmez ama biraz inancın olsa yada mantığın olsa böyle yazmazdın....evet senin bedenin gelişmiş olabilir ama sen çan eğrisinde hangi noktadasın....

A

Anonymous

Guest
alpay29 demiş ki:
sLaYeR_ demiş ki:
kim cenete kim cehenneme gider orası buradan görünmez ama biraz inancın olsa yada mantığın olsa böyle yazmazdın....evet senin bedenin gelişmiş olabilir ama sen çan eğrisinde hangi noktadasın....
+1905

Kanunsa Kanun Cıkartırız. Babamızın Malı Balgibide Satarız. Bravo Laiklik Anlayısı Budur İste Tebrikler extraokk Allah Akıl Fikir Versin

Tamam ben uzatmıcam siz haklısınz türban başörtüsü aynı şeydir.
Ben topicten uzar bazılarına laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor

ToToT demiş ki:
Kanunsa Kanun Cıkartırız. Babamızın Malı Balgibide Satarız. Bravo Laiklik Anlayısı Budur İste Tebrikler extraokk Allah Akıl Fikir Versin
bu laf kime acaba onu da soylersen cok mutlu olacagım

yeter bu kadar ipsiz sapsız adamlar gelip sabote etmeye calısıyorlar bilgisiz insanlarla konuyu tartısmaya degmez

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt