Fatih Tekke: Milli Takım'ın işi çok zor
Zenit ile UEFA Kupası şampiyonluğu yaşayan Fatih Tekke, Euro 2008'de mücadele edecek A Milli Takım'ın, tecrübesiz oyunculardan kurulu olduğunu belirterek, "Şampiyonaya tecrübesiz genç futbolcularla katılan milli takımın işi çok zor" dedi.

Rusya'nın Zenit takımında top koşturan Fatih Tekke, A Milli Takım'ın 2008 Avrupa Şampiyonası'ndaki şansını değerlendirdi.
Milli takıma çağırılmadığı için kimseye kırgın olmadığını belirten Tekke, "Milli takımı genç kadrodan oluşturdular. Ancak genç arkadaşlarımızın fazla uluslararası tecrübesi yok. Bu nedenle sıkıntı yaşanabilir'' dedi.
Tekke, "Milli takımın hazırlık maçlarını çok izlemiyorum. Ancak gördüğüm kadarıyla böyle bir şampiyona için milli takımı çok genç kadrodan oluşturdular. Bir iki tecrübeli futbolcu dışında kimse yok. Bu nedenle şampiyonaya tecrübesiz genç futbolcularla katılan milli takımın işi çok zor. Ancak yine de başarılar diliyorum'' dedi.

''2010'A KADAR ZENİT'TEYİM''

Hakkında Zenit’ten ayrılacağı yönünde haberler yapılan Tekke, 2010 yılına kadar kulübünde Rus ekibinde forma giyeceğini söyledi.
Tekke, yaşadığı sakatlık nedeniyle, ligin geçen 6 haftasında Zenit Saint Petersburg takımında forma bulmakta güçlük çektiğini anlatırken, "Teknik direktörümün benim yerime sahaya sürdüğü arkadaşım çok başarılı oldu. Formu da çok yüksekti. Bir süre takımda yer bulmakta güçlük çeksem de teknik direktörümün ve kulüp başkanımın ısrarları doğrultusunda takımdan ayrılmama kararı aldım. Yani transfer konusunu kesinlikle düşünmüyorum. 2010 yılına kadar Zenit'teyim. Hem Zenit'te hem de A Milli Takım'da yeniden forma giyebilecek duruma geleceğim. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın'' diye konuştu.

"CARLOS ÇOK ŞEY KATTI"

Fenerbahçe'nin şampiyonluğu Galatasaray'a kaptırmasındaki önemli etkenlerden birinin Roberto Carlos'un sakatlığı olduğunu ileri süren Tekke, "Roberto Carlos sadece oynadığı futbol ile değil, kişiliği, dürüstlüğü, genç futbolculara örnek davranışları ile herkesin gönlünü kazandı. İyi futbolcu olmak isteyen Carlos'u mutlaka izlemelidir. Roberto Carlos sadece geldiği Fenerbahçe'ye değil diğer takımlardaki futbolculara da çok şey kazandırdı" dedi.
Ligde iyi bir ekip kuran Galatasaray’ın şampiyonluğu hak ettiğini ifade eden tecrübeli golcü, ''Beşiktaş'tan daha iyi bir sonuç bekliyordum. Beşiktaş hak ettiği yerde ligi bitiremedi'' dedi.

Haklı bu sene cok kötü kadro kurdu Terim forvet adamı yok nerdeyse orta saha oyuncuları gol atıyor :P

Yukarı Alt