1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Fan Temizligi

1. F34RL3SS

F34RL3SS Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yardim eden (edecek olan) herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
    Ben pc yi ortalama 2 yildir kullaniyorum. İşlemci haric hiçbir fan şimdiye kadar temizlenmedi.
    Bilgisayar hala garanti süresinde. Benim power supply yi açıp fan i temizlemem, yada ekran kartını çıkarıp temizlemem garanti süresini iptal eder mi ? Birde bu fan temizligi nasil yapilir bilgisi olan yazarsa sewinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

2. JouRNaL

JouRNaL Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kasayı Açtığın anda Garantin biter Ark. artık

Fanı temizlemek kolay bir iştir. Ayrıca kasadan cıkarmayıp kasayla birlikte temizliyceksen Elektirikli süpürge yardımıyla üzerindeki tozu vesayre ufak cisimleri alırsın..

3. F34RL3SS

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sistemim toplama bir sistem. O yüzden açtiğim zaman garantisi sona erecegini düşünmüyorum.

4. Lenneth

Lenneth   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekstil
    Hiç Elleme Bence :D

5. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    garanti diye takılmayın diyeceğim de bütçenizide düşünmek gerekli önce garanti şartlarınızı okuyunuz

fan temizlemek ise kolay iştir çekinmeyin kasayı açın her donanımı bence bir güzel sökün sonrasında bir oto tamircisine götürün kompresör ile güzelce temizleyin göreceksiniz 0 gibi duracaklar ardından bunları eve gelip tekrardan kasaya takın sistem ç.ok daha sağlıklı çalışacaktır.

Ps : işlemci fanını çıkaracaksanız termal macun sürmelisiniz işlemci soğutucusunun altına.

6. Jigsaw

Jigsaw Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    PC'ye elektrik süpürgesi ile yaklaşmayın bile. Kömüre mi çevirmek istiyorsunuz, extraloob'un dediği gibi kompresör ile tozları almanız veya bir pipet ile kasaya didik didik her yerine hava üfleyebilirsiniz. (Tükürük saçmadan... :P)

Bir de kasa kapağında bir etiket yoksa vidaları sakince yavaş yavaş sök, temizliğini yap ve aynı şekilde hiç bir çizik çentik bırakmayacak şekilde kapa. Vidaların durduğu açıya dikkat et, nasıl anlıyorlar bilmiyorum sadece vidadaki çizgilerin açıları sökmeden önceki halinde olsun.

Bir de toplama PCnin garantisi mi var? :?

7. F34RL3SS

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aldigim yer öyle söyledi. Yani bütün donanimlarin min. 2 yil HDD nin 5 yazicinin 3 ekranin 4 yil garantisi war(mis). Alirken de sordum, kasayi açarsam bir sorun olur mu diye, sen açma buraya getir biz yapariz dediler. (biraz çakal bi herif para kazanmak istiyor gibiydi :mrgreen: )

8. HastaInsan

HastaInsan Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Elektrikli süpürge olayını deneme bile.Kasa temizlemek için hava üflemen gerekiyor.Kompressor satın alabilirsin yada basif bir fön makinasını soğuk hava üfleme modunda kullanabilirsin. :wink1:

9. F34RL3SS

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Jason cum buqün ne kadar aktifsiniz :) maaşallah açılan her topic de, yazilan her mesajda isminiz var :)
    Bu popülerligimizi neye borçluyuz acaba? :))

10. ozan160

ozan160 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir fanı temizmelek sanattır neyse konuya gelelim:)
    fanı kasanın içindeyken temizlemeye kalkma
    önce çıkar sonra temizle nasıl temizlicem diosan onuda göstermek lazım söylemekle olmuo :D
    ama süpürgeyle felan olur ıslak bi bezlew temizleme iice kirlenir tozlar yapışır ok xD

11. MassiveAttack

MassiveAttack Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yukarda arkadaşın dediği gibi hiç bişey bilmiyorsan elektrik süpürgesiyle görünen tozları alabilirsin.
    Biri toplamanın garantisi varmı demiş: 8 senedir bu işi yapıyorum her parçanın en az 2 sene garantisi vardır..

Bilen birine yaptırmak (kompresörle yapılacaksa) ve garantisi devam ediyorsa götürüp teslim etmek en doğrusudur..

12. ozan160

ozan160 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o garanti bitme olayı casper vb bilgisayarlar içindir arkadaş toplama aldıysa açabilir bi sorun yok