Az önce fanLarı temziLemek için söktüm yağLadım ... Yan kapaktaki fanı taktğımında çaLışmadı neden biLemiyorum kapak açık duruyor şu an bir sorun oLur mu fanda ne oLabiLir ? :roll:

kabLoLarda kopukLuk var mı diye bakmamı istediysen ben öyLe anLadım öyLe bir şey yok şuanda başka bir şey anLatmak istediysende tekrar söyLer misin anLamadım ? :8

fanın çalışmamasının birçok nedeni olabilir. Yağlarken motora zarar vermiş olabilirsin (fan motorları çok dandik şeyler, düşürsen kırılıyorlar bazıları) Veya titus abinin dediği gibi kabloyu yanlış yere bağlamış olabilirsin.

ayrıca bios ısıyı düzgün okuyamıyor olabilir. Bu yüzdende çalıştırmıyor olabilir.

Ekran kartının ve işlemcinin fanları çalışıyorsa kasayı açık bırak pasif soğutma olsun. Aynı etkiyi görürsün.

O zaman motorunu bozduk aLetin :D ... Yeni fan aLana kadar kapak açık oynayacağız ne yapaLım :)

Ben şimdi bu şekiL sroya girsem ısınıpta bir sorun çıkarma oLayı oLmaz dimi ? yanma faLan ?

bir sorun olmaz. Bak ben kapağı açık olsun + iyi hava alabilecek biryer olsun demek istedim. Kapağı açıp kutuya saklarsan işini görmez. Bol hava alan biryere koy kasayı. Yoksa anakartı bile yakabilir veya restart sorunları yaşayabilirsin.

bu fan yerine başka bi icat olamazmı yha :evil: bnm fanın sesinin yanında asfalt makinasının sesi halt etmiş sanki dersin elektrik süpürgesi çalışıo

Aynnnn waLLa ya ne bu böyLe çaLışırken ayrı ses yapıyodu şimdi ses yok ama fan aLırsam sessiz aLacam geceLeri açamıyorum pcyi miLLet uyanıyor :S

beytobond4 demiş ki:
bu fan yerine başka bi icat olamazmı yha :evil: bnm fanın sesinin yanında asfalt makinasının sesi halt etmiş sanki dersin elektrik süpürgesi çalışıo
pasif fanlar var.

DİKKAT: Pasif fanlar işlemci, veya diğer parçalarla bağıntılıdır. Parçalar ısınmaya başladığı zaman performansı otomatik olarak düşürür.

BeyLer ben böyLece fansız 1 hafta boyunca günde aşırı uzun süre sro oynadım ... (: Ve bugünden itibaren sroda hotana geLdiğimde reset atıyor .... Yada ????? veriyor .... Bu fan yok aşırı sıcakLıyor ondan doLayı mı acaba yoksa anakartın üzerinde bir şey yanmış oLabiLir mi :S =??

Yaz aylarında pasif soğutma tavsiye etmiyorum..
Son dönemde pc kitlenme ve istemdışı restart artışı var.
Makinalarınızın kapağını açık bırakın ve fan durumunu önce gözle kontrol edin, sonra SpeedFan programıyla sistem sıcaklığını görünüz.

Fanlarınızın ters yönlü hareketi manyetik motoru bozabileceği için elektrik süpürgesiyle toz alma işlemini yapıyorsanız eğer fanınızın dönmemesini sağlayın.

Yukarı Alt