TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Facebook'u hiç sevmeyen ve onu piyasadan silmeyi planlayan "sosyal devrim" sitesi, resmen açıldı.

Facebook karışıtı sosyal ağ "Unthink" açıldı.

Kendini "anti-Facebook" olarak tanıtan yeni sosyal ağ Unthink.com, dünyaya kapılarını açtı. DouglasBay Capital'den 2.5 milyon fon desteğini arkasına alan şirket, sosyal ağları kullanıcıların kendi verilerine sahip olduğu daha açık, daha "dürüst" hale getireceğine inanıyor.

Reklam kampanyalarında Facebook'u yerinden etme amacını ön planda tutan Unthink, yeni bir sosyal ağ değil, sosyal bir devrim olduğu mesajını iletiyor. Kontrol sahibinin ise Unthink değil siz olduğunuz vurgulanıyor. Şirket, bununla ilgili bir manifesto bile sunuyor. Unthink CEO'su Natasha Dedis, "özgür olmak istiyorsak, kendi iletişimimizi kontrol altında tutmalıyız... bu gücü geri almalıyız" diyor.

Dedis, Unthink fikrinin çocuğu Facebook'a kaydolmak istediğinde hizmet şartlarını okuduğunda söylüyor. Dedis, şartların herhangi bir zamanda değişebilmesi nedeniyle onları kabul etmek istememiş. Ancak çocuğunun Facebook'ta olması gerekiyormuş. Dedis, hangi kararı verirse versin, kötü bir anne olacağını farketmiş.

Unthink'te kullanıcı verileri markalara satılmıyor. Bunun yerine kullanıcı, sayfasına sponsor olacak markayı seçiyor. Herhangi bir marka seçmek istemeyen kullanıcılar, yılda 2 dolar ödeme seçeneğini tercih edebiliyor. (http://www.unthink.com)

Hayırlı olsun. :nod:

TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
rahat olun arkadaşlar her krallığın bir sonu vardır :)

tabii bu site o site mi olur bilinmez.

anti-facebook culardan biriyim:P ama ben bu tür ağların hepsine karşıyım:) hala msn kullanyrum:) insanların herşeyinin paylaşmaları bence uygun değil:) + bordo klavyeli tipler çok sinirimi bozuyo.
Faceini dondurmuş kızlarda acayip hoşuma gidiyor nedenini bilmiyorum:D

HaMulo demiş ki:
anti-facebook culardan biriyim:P ama ben bu tür ağların hepsine karşıyım:) hala msn kullanyrum:) insanların herşeyinin paylaşmaları bence uygun değil:) + bordo klavyeli tipler çok sinirimi bozuyo.
Faceini dondurmuş kızlarda acayip hoşuma gidiyor nedenini bilmiyorum:D
+100

:thumbsup:

Yukarı Alt