1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Facebook Gizlilik Haklarını İhlal Ediyor

1. ReAcTiVe

ReAcTiVe Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Facebook, kullanıcılarının diğer sitelerdeki faaliyetlerini takip edip profillerine yansıtan “Beacon” adlı programı gizlilik haklarını ihlal ettiği için kapattı.

Popüler internet sitesi Facebook, 55 milyon kullanıcısının gizlilik haklarını tehlikeye atan “Beacon” programını kapatacak. Facebook üyelerin internet üzerinden yaptıkları alışverişleri ve ziyaret ettiği siteleri takip ederek, Facebook profillerinde yayınlayan Beacon programına, hem kullanıcılardan, hem de dijital haklar aktivistlerinden büyük tepki geldi.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, “Beacon’u programlamakla hata yaptık. Fakat krizi yönetirken daha büyük hatalar yaptık. Özür dilerim” dedi.

ABD’nin MoveOn.org adlı sivil toplum kuruluşu, programın kapatılması için 70 bin imza topladı. MoveOn.org sözcüsü Adam Green, “Beacon’un kapatılması doğru yönde atılmış önemli bir adım” açıklamasını yaptı.

Center for Digital Democracy (Dijital Demokrasi Merkezi) adlı kuruluş da, Avrupa ve ABD’deki yetkili makamları, Facebook’u, gizlilik hakları ihlalleri konusunda uyarmaya çağırdı.

Facebook geçtiğimiz yıl kullanıcıların profillerinde yaptıkları değişiklikleri yayınlayan “news feed” uygulamasıyla da gizlilik haklarını çiğnediği gerekçesiyle tepki çekmişti.

(NtvMsnbc)

2. |O²|

|O²| Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Henüz Yok
    Satmadımı bu adam Microsoft a bu siteyi - gerisini microsoft düşünsün :lol: 120milyon$ küsür Shocked

3. Dampyre

Dampyre Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Microsoft'a %1,5 ini sattı :lol:

4. 4Ever2Gether

4Ever2Gether Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Student
    55.000.000 User Cool :lolmuch:

5. |O²|

|O²| Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Henüz Yok
    Microsoft Sahip ligini üstlendigini acıkladı ama Confused face book 999 milyon üye de olsa %1 ine 120 milyon$ küsür para verecegini sanmıyorum.

6. The_DifferenT

The_DifferenT Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fucker LoL
    55m in 1
    o benim zuhahaha
    Valla ciddi amaçla girenler için iyi olmuş ben sadece uye oldum siteye girerken adını ark. soruyom