İnternetten tanıştığı garson tarafından aşkına karşılık alamadığı gerekçesi ile üniversite kampusunde bıçaklanan öğretim üyesi, rektörlük kararı ile üniversitedeki işinden kovuldu.

DHA'nın haberine göre; İzmir'de garsonluk yapan C.T., 6 ay önce Facebook'ta Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksekokulu öğretim görevlisi Ç.A. ile tanıştı.

Bir süre sonra 32 yaşındaki Ç.A.'ya duygusal olarak bağlanan C.T., genç kadının yaşadığı Tekirdağ'a gitti.

C.T., kampus kapısındaki güvenlik görevlilerine öğretim görevlisi Ç.A. ile görüşeceğini söyledi.

Kendisini "subay" olarak tanıtan C.T.'nin garson olduğunu öğrenen Ç.A., konuşmak istemediğini söyleyince aralarında tartışma çıktı.

Genç kadının sözlerine tepki gösteren garson, cebinden çıkardığı bıçağı Ç.A.'nın sol bacağına sapladı.

Ç.A. 1 hafta kaldığı hastanede tedavi olduktan sonra taburcu edildi. C.T. ise çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olay üzerine üniversite yönetimi idari soruşturma başlattı.

Üniversitede 1 yıldan bu yana sözleşmeli olarak çalışan Ç.A.'ın ifadesini alan üniversite senatosu, genç kadının sözleşmesinin fesh edilmesine karar verdi.

Karar tebliğ edilen Ç.A., üniversite ile ilişiğini kesti.

summer4: summer4:

Yukarı Alt