F1'de ortalık karıştı
Almanya Grand Prix'sinde Massa'nın birinci sırayı takım arkadaşı Alonso'ya 'hediye etmesi' gündem yarattı. FIA, Ferrari takımına 100 bin Dolar ceza kesti, İtalyan ekibinin rakipleri isyan etti.

Formula 1’de sezonun sonu yaklaştıkça tansiyon yükseliyor... Her yarışın ardından pilotlar ve takımlar arasındaki tartışmalar büyürken, son olarak da önceki gün koşulan Almanya Grand Prix’sinde yaşananlar gündeme damgasını vurdu. Hockenheim Pisti’ndeki yarışta bitime 18 tur kala ilk sıradaki Massa, pilotlar klasmanında daha iddialı bir durumda bulunan takım arkadaşı Alonso’ya zorluk çıkarmadan geçilmişti. Bu durum tam anlamıyla ortalığı karıştırdı. FIA, Ferrari takımına 100 bin Dolarlık bir ceza kesti, ancak yarışın sonucunu onadı.

Massa da çok rahatsız

Ferrari’nin takım emri kavramıyla, Formula’nın ruhuna zarar verdiğini savunan McLaren ve Redbull takımları itiraz etmeye hazırlanıyor. Ayrıca İtalyan ekibinde Massa’nın da huzursuz olduğu ve Ferrari’den ayrılmayı düşündüğü öne sürüldü.​

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
94'ten beri aktif bir formula1 izleyicisiyim her yıl böyle bir geçiş üstünlüğü olur ve hiçbir sorun çıkmaz sonuçta bu bir yarış ve dileyen dilediğini yapar lakin şuna bayıldım massa giderken anons geliyor alonso senden daha hızlı bu mesajı anladın değil mi diyorlar ahahaha tospa da anladım diyor :P ilk virajda massa ayağını gazdan çekiyor ve öyle bir sistem var ki her işlemi report ediyor incelemeler sonucunda o virajdan 100 kere geçtiyse massa sadece o telsiz konuşmasından sonraki geçişinde erkenden ayağını gaz pedalından çekmiş :P adama dolarlar kardeşim bilmiyor musunuz bunu diyeceğim de tabiki biliyorlar bu bağlamda sorun değil işte onu anlatmaya çalışıyorum.

extraloob demiş ki:
94'ten beri aktif bir formula1 izleyicisiyim her yıl böyle bir geçiş üstünlüğü olur ve hiçbir sorun çıkmaz sonuçta bu bir yarış ve dileyen dilediğini yapar lakin şuna bayıldım massa giderken anons geliyor alonso senden daha hızlı bu mesajı anladın değil mi diyorlar ahahaha tospa da anladım diyor :P ilk virajda massa ayağını gazdan çekiyor ve öyle bir sistem var ki her işlemi report ediyor incelemeler sonucunda o virajdan 100 kere geçtiyse massa sadece o telsiz konuşmasından sonraki geçişinde erkenden ayağını gaz pedalından çekmiş :P adama dolarlar kardeşim bilmiyor musunuz bunu diyeceğim de tabiki biliyorlar bu bağlamda sorun değil işte onu anlatmaya çalışıyorum.
Takım emri yassak kardeşim yassaaakkk bi fener bi ferrari alayı 3kağıtcı abicim :P makara:

Ps. İkisini de sevmem zatı :lol:

Yukarı Alt