.F.Bahçe'nin adı hırs olsun! Fenerbahçe'nin yeni transferi Kaya Peker, ''Bu sene Fenerbahçe Ülker dendiğinde herkesin aklına ilk olarak hırs ve mücadele kelimeleri gelsin isterim'' dedi.31/07/10 16:46
Sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe dergisinin Ağustos sayısında röportajı yayımlanan Kaya Peker, Fenerbahçeli olduğunu vurgulayarak, ''Fenerbahçeliyim. Futbola ilgim eskiden daha fazlaydı, sonradan azaldı. Ancak, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın boş hali bile insanı heyecanlandırıyor. Sezon başladığında gidip maç izlemek için sabırsızlanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Efes Pilsen'den Fenerbahçe Ülker'e transfer olan Kaya, ''Arkadaşlarımın ve çevremin çoğu Fenerbahçeliydi. Sokakta karşılaştığım insanlar bile çok olumlu tepkiler veriyor. Bu durum beni çok mutlu ediyor ve beni daha da çok motive ediyor'' şeklinde görüş belirtti.

Avrupa Ligi'nde iyi gruba düştüklerini belirten Kaya, ''Çünkü çok daha güçlü takımlar vardı ve bunlar dışarıda kalmış oldu. Ben sorunsuz bir şekilde 2. olacağımıza inanıyorum ve bence grup Barcelona'da oynanacak olan maçlara kalacak gibi görünüyor. Bu sene Avrupa'da çok başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Öncelikli hedefimiz ise ilk 8'e girmek'' şeklinde görüşlerini aktardı.

Kaya, ''Taraftar takımın normal gücünü 2-3 katına çıkarabilecek kapasitede bir taraftar. Bu nedenle de maçlara gelip takıma destek vermeleri çok önemli'' değerlendirmesinde bulundu

Yukarı Alt