Takımı
Seçiniz...
O buzdolabını gördük ama bizimde araba var onlarda araba var işte sürekli yemek getiririz muhabeti döndü yok sığmaz falan getirdiklerimiz öle dediler halbuki bizimkiler çalışıyor arkadaşın babası da emekli subay güveniyor yani bize çocuk mu bunlar yapar eder falan o kafada yani bir tek arkadaşın annesi çok üstümüze düşüyor evin küçüğüymüş Kağan ondan heyecanlı o dolap bize yeter gibiydi ama oda 300 lira falandı çok yani. :D

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj Kemalist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Kemalist demiş ki:
A101'de buzdolabı var , tezgah boy bir incele istiyorsan. Buzdolabını sakın büyük alma , küçük ofis buzdolabı gayet ideal , ben evde onlardan kullanıyorum.
Superonline'ın öğrenciler için 1 yıllık paketi var ama onlarda superonline var mı bilmiyorum.

Hayırlı olsun bu arada :)
Teşekkür ederim bu arada. :muck: :mrgreen:

Bu mesaj Rookie rumuzlu uyeden alinti yapildi
Rookie demiş ki:
Superonline'ın üniversite öğrencilerine özel 1 yıllık taahhütlü kampanyası var ondan bağlatabilirsin
yaklaşık 10 dakikadır imzanı izliyorum böyle muazzam birşey görmedim :beer:

Bu mesaj Pikachu rumuzlu uyeden alinti yapildi
Pikachu demiş ki:
Bu mesaj Rookie rumuzlu uyeden alinti yapildi
Rookie demiş ki:
Superonline'ın üniversite öğrencilerine özel 1 yıllık taahhütlü kampanyası var ondan bağlatabilirsin
yaklaşık 10 dakikadır imzanı izliyorum böyle muazzam birşey görmedim :beer:
:mrgreen: :mrgreen:

Şu başlığı değiştir kardeşim ya senden ricam olsun :D

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bu mesaj Slim Shady rumuzlu uyeden alinti yapildi
Slim Shady demiş ki:
O buzdolabını gördük ama bizimde araba var onlarda araba var işte sürekli yemek getiririz muhabeti döndü yok sığmaz falan getirdiklerimiz öle dediler halbuki bizimkiler çalışıyor arkadaşın babası da emekli subay güveniyor yani bize çocuk mu bunlar yapar eder falan o kafada yani bir tek arkadaşın annesi çok üstümüze düşüyor evin küçüğüymüş Kağan ondan heyecanlı o dolap bize yeter gibiydi ama oda 300 lira falandı çok yani. :D
Ben eve çıkarken benim ev arkadaşımın annesi biz her hafta sonu buradayız...
Her hafta sonu geleceğiz , evi temizleyeceğiz yemeğinizi biz yapacağız...

Diye söylenip durdular , bir kere geldiler sadece , tam 2 yıl boyunca. Tabi herkes aynı değil ama yol uzun olunca genelde söylenenler palavra oluyor.

Bizde ilk büyük buzdolabı aldık ve birisi bana ofis buzdolabı önerseydi manyak mısın birader derdim kime yetecek derdim ama şimdi ilk baştan ofis tipi almadığım için çok pişmanım. Buzdolabı parasını bırak , giden servis parası elektrik parası canıma okudu en sonunda da eskiciye sattım.

Büyük buzdolabına 3 kişi 300 liralık alışveriş yapıp koyduk %10'u dolmadı , dolması için yemek yapılıp tencelerle koyulması gerekiyor öğrenci evinde de böyle bir alışkanlık yok. Olacak diyene inanma yok , imkansız.

Ama sen tabii benim önerilerimi dinleme çünkü direk küçük buzdolabı alırsan ilk sığdıramadığın şeyde bana saydırırsın şimdi , ilk önce büyük buzdolabı al 5-6 ay kullan ondan sonra demişlerdi yav dersin :lolmuch:

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj Kemalist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Kemalist demiş ki:
Slim Shady demiş ki:
Ben eve çıkarken benim ev arkadaşımın annesi biz her hafta sonu buradayız...
Her hafta sonu geleceğiz , evi temizleyeceğiz yemeğinizi biz yapacağız...

Diye söylenip durdular , bir kere geldiler sadece , tam 2 yıl boyunca. Tabi herkes aynı değil ama yol uzun olunca genelde söylenenler palavra oluyor.

Bizde ilk büyük buzdolabı aldık ve birisi bana ofis buzdolabı önerseydi manyak mısın birader derdim kime yetecek derdim ama şimdi ilk baştan ofis tipi almadığım için çok pişmanım. Buzdolabı parasını bırak , giden servis parası elektrik parası canıma okudu en sonunda da eskiciye sattım.

Büyük buzdolabına 3 kişi 300 liralık alışveriş yapıp koyduk %10'u dolmadı , dolması için yemek yapılıp tencelerle koyulması gerekiyor öğrenci evinde de böyle bir alışkanlık yok. Olacak diyene inanma yok , imkansız.

Ama sen tabii benim önerilerimi dinleme çünkü direk küçük buzdolabı alırsan ilk sığdıramadığın şeyde bana saydırırsın şimdi , ilk önce büyük buzdolabı al 5-6 ay kullan ondan sonra demişlerdi yav dersin :lolmuch:
Abi bende senin gibi düşünüyorum zaten hani bu ailelerin yemek muhabetini geçtim benim peder bile küçük dolap isteyince yok sığmazsınız falan dedi halbuki benim annem çalıştığı için evde hafta sonu hariç doğru düzgün yemek pişmez. Bir de ev arkadaşımın ailesi 90 km mesafede hani her hafta geleceklerini bende sanmıyorum.

Takımı
Seçiniz...
Bir şey dikkatimi çekti ev arkadaşımın cuma günü boş benim de öleydi ama değişti gerçi, neyse. Hani her hafta sonu eve kopup gidecek gibi bir his var içimde çoğunlukla hafta sonları evde tek başıma olacağım gibi hissediyorum sizce iyi bir şey mi bu? Ben bi ilk 3 ay falan fazla sıkmam gerekecek kendimi düze çıkmamız için hani 30 lira(eve git gel yol parası) çok para değil falan ama hani sırf gezmek olsun diye eve gitmeyi düşünmüyorum haftada bir falan.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Öğrenci evinin esprisi zaten hayata hazırlıktır , bazılarına komik gelecek ama büyük bir tecrübedir. Faturalarını gidip kendi elinle ödemek bile hayatın çok pahalı olduğunu gösterip , güzel bir ders verecek sana.
Dediğim gibi zamanla edinirsin bu tecrübeleri yap bir hata çok problem değil.

Yalnız benim kadar büyük bir hata yapma diye şunu söyleyeyim , ikinci el beyaz eşya alacaksan tertemiz eşya bakmaya çalışma. Tertemiz bulduğunda şüpheye düş çünkü neden tertemiz bir buzdolabını adamlar kaldırıp büyük bir zararla satsın ?

Ben bunu düşünemedim eşyalarımı alırken ve mükemmel temizlikte bir buzdolabı ve çamaşır makinesi aldım. ( ki bunları bulabilmek için baya araştırdım)

Buzdolabı 3 ay çalıştı sonra soğutma ünitesi arızalandı , servisi çağırdım benden 100 lira aldı , yaptı. 6 ay sonra tekrar bozuldu , anladık ki kronik bir sorun.
Buzdolabının bozulması da sandığından çok dert bir olay çünkü elinde olan tüm malzemeler anında çöplük oluyor.

Çamaşır makinesi aldım yine müthiş temizlikte, ön paneli dokunmatik ve dokunmatik panel sorunluymuş. Biz alırken şans eseri adam bastı çalıştı eve geldik evde de 1 kere falan kullandık iki üç kere basınca çalıştı bizde bir şey demedik bizim hatamızdır diye. Devamında 50 kere basıp çalıştırmaya uğraştığımı bilirim.

Servisi çağırdım 475 TL civarı bir şey istedi :)

Özet olarak alabiliyorsan ağır eşyaları ikinci el alma , alamıyorsan da çok dikkatli ol...

Takımı
Seçiniz...
Şuan herşey çok iyi gidiyor fakat bizim evin su saati yok sanırım girişte su saati var binada 9 daire var hayırlısı

Takımı
Seçiniz...
Bi video çektim perşembe internet gelince yüklerim artık internete imza attık biraz kazık oldu 12 ay aylık 80 lira adam yalın daha pahalı falan fişman derken kitledi (modemsiz bu arada.) :( ilk kazığı ttnetden yedik :O

Slim Shady demiş ki:
Bi video çektim perşembe internet gelince yüklerim artık internete imza attık biraz kazık oldu 12 ay aylık 80 lira adam yalın daha pahalı falan fişman derken kitledi (modemsiz bu arada.) :( ilk kazığı ttnetden yedik :O
Süperonline yalın adsl 50gb akk 50 , 75gb 69 , 100gb 74 lira 1 yl taahütlü neden ttnetten aldınız?

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj Collapse rumuzlu uyeden alinti yapildi
Collapse demiş ki:
Slim Shady demiş ki:
Süperonline yalın adsl 50gb akk 50 , 75gb 69 , 100gb 74 lira 1 yl taahütlü neden ttnetten aldınız?
Abi valla aklıma geldi ama imza atıldıktan sonra. :(

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Superonline'a geçebilirsin , taahhüt cezasını ödüyorlar...

Yukarı Alt