1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Esrarengiz yeni yıl bildirileri.


 1. XER0

  XER0   rank8

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  10.644
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Bolu'da, yılbaşının kutlanmaması için posta kutularına bildiri bırakıldı.

  [​IMG]

  Kim tarafından yazıldığı belli olmayan bildirilerde, yılbaşı gecesinde genç kızların namus ve iffetlerini kaybettikleri, "kafirlere" benzememek için yılbaşı gecesi eve sakız dahi götürülmemesi gerektiği belirtilerek, şarkılı türkülü eğlence programların izlenmemesi istendi.

  Kentte önceki akşam apartman ve iş hanlarında bulunan posta kutularına, "Yılbaşı toplumsal bir isyandır, kimi takip ediyoruz" başlıklı ve kim tarafından yazıldığı belirtilmeyen bildiri bırakıldı. İçerisinde Kuran-ı Kerim'den surelerin de bulunduğu bildiri de, yılbaşı gecesinin kutlanılmaması istenerek, şöyle denildi:

  “Noel ve yılbaşı gecesinde kadın-erkek açık kıyafetleriyle dans etmek dinimizin ahlâk ve haya esaslarına aykırı olup haramdır. Ayrıca, bu gece eğlenmek adına yüzlerce genç kızımız namus ve iffetini kaybediyor ve bunun dayanılmaz sonucu olarak bu gecede insanlar içki, fuhuş, kumar gibi şeylerle kendilerini ve toplumu sonu felaketlerle bitecek acı sona getiriyorlar. Türkiye, yüzde 98'i Müslüman olan bir İslam ülkesidir. Bu millete İslam dışı yaşantılar yaraşmaz. Bir Hıristiyan adetinin ihya edilmesi her Müslüman için manevi tehlikelerin ve inanca dayalı tahribatın en büyüklerinden ve en korkunç olanlarından sayılır.


  KURAN OKUYUN, NAMAZ KILIN

  Bu gece tam anlamıyla bizi yaradan rabbimize isyan etmektir. Bu geceye meyil etmeyelim. Güya bu gece İsa'nın doğduğu geceymiş. Peki hiçbir peygamberin doğduğu günde içki içilir mi? Kumar oynanır mı? Kötü programlar seyredilir mi? Şarkı- türkü dinlenir mi? Bu gece İsa Aleyhisselam'ın doğduğu gece ise bu geceyi Kuran okuyarak, namaz kılarak, kısacası ibadetle geçirmek lazımdır. Bu gece kafirlere benzememek için bu gecede sakız dahi eve götürmemeliyiz. Şarkılı türkülü eğlenceli programları seyretmemeliz.”

  Şaka gibi :lol:

  *
   
 2. Buzzz

  Buzzz Aileden rank8

  Kayıt:
  27 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5.658
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Londra


  +99999​
   
 3. Prada

  Prada   rank8

  Kayıt:
  31 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.564
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Playboy
  Şehir:
  St Etienne
  2010 turkiyesindeki manzaralara bak..
   
 4. Presence

  Presence Bilgiliyim rank8

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.586
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  İstanbul
  Hadi söylediklerin doğru diyelim kafir olursun bunu olursun filan ama sanane kafir olucak o senmi olucaksın istemiyorsan kutlama
   
 5. bahrey

  bahrey   rank8

  Kayıt:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.006
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İzmir
  Yorum bile yapmak istemiyorum...