1. Reklam

1. joysro
      ledas
      ix2
      leon
      kingsofsro
      aelyria

Espio @ Cedar Point

1. Espio

Espio Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Daha once sozlukte anlatmistim gitmeden once cedar pointi ama onu yasamak anlatilamaz bir duygu,
    Cedar point dunyanin en cok roller coastirina sahip Amusement-Theme Parki olarak geciyor , 17 tane roller coaster var ve Top Thrill Dragster adli Coaster i dunyanin en hizli ve en yuksek ikinci Roller Coaster i.
    Parkin Havadan Gorunusu :

Parktaki Coasterlar :

Top Thrill Dragster:
    http://www.cedarpoint.com/_includes/flash/media_player_popup.cfm?videoID=13414&videoWidth=320

Videoda gorunen canavar 120 mil hiza 4 saniyeden kisa surede cikiyor ( coasterin tepesine varmasi 6sn aliyor.) ve ayni surede geri iniyor.
    Baslangicindan bitimine 20 snden az sure geciyor. Yuksekligi 420 Fit ( 128 metre)

Bu alete 3 defa bindim ( her binis icin yaklasik 1 saat sira bekliyorsun) her defasinda ayni his , binerken titriyorsun icine once ondeki tren gidiyor cikardigi ses sagir edecek tipten ve sen geri ilk sirada bekleme konumuna geciyorsun ; Ve ses gelıyor
    Keeps Arm Down , Head back , and Hold on
    (Kollarini indir , kafani geriye yasla ve bekle) bundan sonra 4 sn icinde 120mil hiza cikiyorsun ( ilk seferde en one oturduk , norvecli bi arkadasla , gozunu acamiyorsun o hizda) bi anda tepedesin ve geri assagi inis cidden tarif edilemez.

Millenium Force:
    http://www.cedarpoint.com/_includes/flash/media_player_popup.cfm?videoID=13412&videoWidth=320

Bu canavar 2000 yilinda acilmis ve acildigi yil 10 tane rekor kirmis. toplam suresi 2 bucuk dakika ve bittiginde agzindan woaaw sesi tabi sesin kisilmadiysa bagirmaktan cikarabiliyosun video her seyi anlatiyor zaten.

Diger bindigim aletlerin sadece videolarini koyacagim yeterli sanirim

Gemini:
    http://www.cedarpoint.com/_includes/flash/media_player_popup.cfm?videoID=9272&videoWidth=320

bu aletin kemiklerinizi takirdattigini hissediyorsunuz.

Magnum Xl 200 :
    http://www.cedarpoint.com/_includes/flash/media_player_popup.cfm?videoID=13408&videoWidth=320

Parkin buyuk aletlerinden birisi tek diyebilecegim , aletten indigimde migdemin saglam olmasina sukrettigim :mrgreen:

Mantis:
    http://www.cedarpoint.com/_includes/flash/media_player_popup.cfm?videoID=9275&videoWidth=320

G kuvvetidir diger fiziksel kuvvetlerdir hepsine saygi duymayi ogretiyor insana , bu aletin ozelligi oturmuyorsun ayakta biniyorsun her bir siraya 4 kisi binebiliyor ben en sagdaydim ve o kuvvetleri yasadiktan sonra 20 dk oturmam gerekti , ve cidden fizige saygi duydum yok boyle birsey.

Raptor:
    http://www.cedarpoint.com/_includes/flash/media_player_popup.cfm?videoID=13413&videoWidth=320

Bunada hanging Coaster deniliyor , ozelligi ayaklarini sarkitiyorsun o donuslerde ayaklarin acisi inanilmaz bir sey .

Wicked Twisters:
    http://www.cedarpoint.com/_includes/flash/media_player_popup.cfm?videoID=13415&videoWidth=320

Bu alete gece 10 da bindik o manzara ve agirliksizlik hissi cidden harikaydi.

Parkta bindigim aletler bunlardi , siralardan oturu hepsine binme sansiniz olmuyor parkta , sabah 8 de yola ciktik 11 de parka vardik ve gece 1:20 de geri donduk simdilik sadece videolari sitesinden koyabildim.
    Parka 22 kisi 19 foto makinesiyle gitmisiz , coasterlara binerken sorun olmamasi icin 3 unu yanimiza aldik o yuzden resimler elime gecer gecmez burayada ekleyecegim.

2. Xenas

Xenas   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    uwww süpermiş gerçekten resimlere bakarken bile o heyecanı hissettim^^

3. Intensify

Intensify   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    süper bizim burda çoğu kişi küçük trene binemiyor senin yaptıklarına bak :P güzel bir eğlence olmuş senin için

4. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    241
    Ödül Puanları:
    63
    ohannesss abicim hep istediğim park bu işte of offf ağlayasım geldi yaaa bakarmısın adrenaline aman diyorum kalp krizine girer insan yanına 16 yaşında bir çıtır alacaksın uf ufff çığlık çığlığaaa trenlere bineceksin final destination 3 geldi aklıma ahahah lunaparkta geçiyordu :P

5. 'Saw IV

'Saw IV Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Abi valla yerinde olmak isterdim tam bir adrenalin bagımlısıyım Güzel ülkemizde bi bunlar eksik :lol:

:kalp: Cedar Point

6. V.I.P

V.I.P Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Harika adrenalin türkiyede lunaparklarda bile adamın midesi bulanıyor artık burayı yaşayan bilir diyorum

7. Unforgiven

Unforgiven Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. BaSoryong

BaSoryong Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrençi :)
    Super :) bu yıl muğla il Sınırları Dışına Çıkamadım :D Ne güzel bol bol geziyorsun

9. Espio

Espio Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla bro adrenalin vs hos ama yakindan gorunce aletleri oldursen binmem diyecegin tipten seyler fakat yaninda 10 tane kiz olunca isin sekli degisiyor :D parkta cektigim videolardan birisi yeni gecti elime
    http://img190.imageshack.us/i/film0001t.mp4/
    bu videoyu sesi sonuna kadar acip izleyin tren yanindan gecerken ruzgari insani itmeye yetiyor :P

Ps: ilk biniste komedi yasandi kizlardan birisi inmek istedi ve inerken ayni anda butun sira dalga gecip yuhalamaya basladi komediydi ve bendeki kacma isteginide bitirdi :D

10. Weird Thoughts

Weird Thoughts Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    abi hiç unutmam bi keresinde gondol'a binmiştim (aşk gemisi :P) Aman Bidaha töcbe ettim böyle aletlere oyuncak olmamaya ya bi bindim çok pis bişey ölüme gidip geliyosun insanın ruhunu alıp paris sokaklarına atıyorcasına :P

11. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    241
    Ödül Puanları:
    63

ohanness hacım yaa bu nasıl birşeydir bir tren gibi tek vagon son hızla yükseliyor 90 derece mi çıkıyor nedir o öyle 8O

12. Weird Thoughts

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    bu filmi izledim ya laf analtılamaz çılgınlık buuu buna binmek biraz cesaret ister :lol:

13. Espio

Espio Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet hacim aynen oyle bildigin tek kisilik dragster yaris arabalarinin modelini almislar ama nasil yaptilarsa 18 kisilik bir alete donusturmusler 90 derece cikis acisi var ve donuslerde 270 derece donuyor , fren icin elektrimanyetik bir sistem kullanmislar ve her aracin cikisindan once raylara ozel bir sprey sikiliyor otomatik olarak Toplam maliyeti 25 milyon dolar olmus bu aracin adamlara ama cikariyolar parayi hakkiyla ^^

14. SatanicTurtle

SatanicTurtle Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aman Tanrımmmmmm 8O Umarım görmek nasip olur burayı :dance: :lol:

15. RiodeJaneiro

RiodeJaneiro Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    müthiş hacım ohanness inş. fakat bunlara binmek biraz sıkıyor ben istanbulda cevahirde köpek balığına zor bindim :mrgreen:

16. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    241
    Ödül Puanları:
    63
    biz halen dönme dolaplara biniyoruz şaka gibi neyi ne zaman üreteceğiz biz aklım almıyor 500 yıl var daha wahhhh.

Ps : hacım birazda hatunların etekaltı fotolarını görsek :P

17. Weird Thoughts

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    okan abi çok fenasın :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

18. Velocia

Velocia Öğretiyorum rank8