Denizlispor, Eskişehirspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Haluk Ulusoy Tesisleri'nde, teknik direktör Ümit Kayıhan yönetimindeki idmanda yeşil-siyahlılar, taktik ve kondisyon ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi.

Bursaspor maçında attığı 2 golle takımın galibiyetinde önemli pay sahibi Ivan Lietava, antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, oyundan alınışına ilişkin tartışmalarla ilgili konuştu.

Lietava, bir atak sırasında rakip savunma oyuncusunun darbesiyle yerde kaldığını belirterek, ''Ağır sakatlık olmaması için kulübedeki teknik heyeti uyararak, oyundan çıkmak istediğimi söyledim. Çıkma nedenim tamamen darbe ve hissettiğim acı. Takım içindeki uyum sorununu aştım. Her geçen hafta daha iyi olacağına inanıyorum. Kocaeli'den sonra Bursa'yı yenmemiz gerekiyordu. Galibiyet aldığımız için sevinçliyim. Şimdi Eskişehir'i yenmemiz gerek'' diye konuştu.

Denizlispor'un bu sezon kadrosuna katılan Roberts de ''Biz iyi takımız. Kimin golü attığı değil, takımın kazanıp. kazanmadığı önemli. Sonuçta futbol takım oyunu. Denizli'deki hedefim başarı ve sonrasında Avrupa'ya açılmak. Transferimi sağlayanları utandırmayacağım'' dedi.​

Yukarı Alt