Hatipoğlu, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasında düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un ligde üçüncü sırada yer almasının sevindirici olduğunu, takımın daha iyi yerlerde bulunmasını arzu ettiklerini kaydetti.

Es-Es'in başarısının devam etmesini istediklerini anlatan Hatipoğlu, şöyle konuştu:
''Umarım Eskişehirspor sezonu ilk 5 takım arasında tamamlar. Eskişehirspor'da sadece sportif başarı peşinde koşuluyor. Kalıcı gelir kaynakları yaratacak, Eskişehirspor'un önünü açacak altyapı yatırımları yapılamıyor. Yönetimi de bu konuda hoş görmek lazım. Bunlar için ekip lazım. Yönetimde bu kaynakları oluşturacak bir ekip yok. Şehirden destek bekleniyor. Şehirden de beklenen destek yeterince bulunmuyor. Bugün gazetelere verilen ilanda Eskişehirspor'un otobüse ihtiyacı olduğunu gördüm. Benim dönemimde takıma alınan otobüs ihtiyaçları karşılamıyor. Mevcut Otobüs A2 ligi ihtilaçlarını karşılar. Eskişehirspor, maçlarının tamımına yakınına otobüsle gidiyor. Ticaret Odasından, Sanayi Odasından otobüs istendi. Otobüs alınmamasına ciddi anlamda üzüldüm.''

-OTOBÜS YAKLAŞIK 230 BİN AVRO-

Hatipoğlu, Süper Lig takımı Eskişehirspor'da kalıcı gelir kaynakları yaratılamadığını belirterek, belediyelerin diğer kulüpler gibi takıma sahip çıkmadığını bildirdi.

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın takıma maddi ve manevi çok ciddi desteği olduğunu anlatan Hatipoğlu, şöyle devam etti:
''Bu kanattaki tüm destekler kesildi. Eskişehirspor'un her zaman yanındayım. Eskişehir'e örnek olması için otobüs almak istiyorum. Yapılacak protokolle otobüsü takımın kullanıma sunmak istiyorum. Yönetici arkadaşlar benimle temasa geçsin. Nasıl bir otobüs istiyorlarsa öyle bir otobüs alacağım. Otobüsün değerinin yaklaşık 230 bin Avro civarında olacağını tahmin ediyorum. Yönetim bu tür şeylere para bulamıyor, artık bunları biz yapacağız. Bu takım için bugün otobüs, yarın ne gerekiyorsa onu yapacağız. Eskişehirspor'a bir çivi çakan bizim için en önemli insandır.''

-''TAKIMA DESTEKLERİM SÜRECEK''-
Yönetimin kalıcı yatırımlar için kaynak bulması gerektiğini söyleyen Hatipoğlu, şöyle devam etti:
''Açık tribünün üstünün kapatılması lazım. Sezon başında yönetime (paranız yoksa açık tribünün üstünü kapatayım) dedim. Proje hazırlatmıştım. Yönetime projenin hazır olduğunu söyledim. Yönetimden beni arayan olmadı. Basın Sözcüsü Rıza Zeydan'ı 3-5 kez aradım. Takımın maddi ve manevi her zaman yanındayız. Tüm ihtiyaçlarını karşılayalım. Yönetimin bizim gibi Eskişehirspor'un gerçek sahiplerini küstürmemesi lazım. Geçen yıl para ile aldığım 50 kombine bilet yönetim tarafından verilmedi. Yönetimler geçici, Es-Es kalıcıdır. Takıma desteklerim sürecek. Bizim takıma hizmet yapmamızı istemiyorlar.''

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, yaklaşık 3 ay önce bir törende yaptığı konuşmada, mevcut otobüsün takımın ihtiyaçlarını karşılayamadığından yeni bir otobüs alımının gündeme geldiğini, bunun için destek beklediklerini açıklamış, ardından da kampanya başlatmıştı. Söz konusu kampanyaya, belediyeler, meslek odaları, sanayici ve işadamlarından istenilen düzeyde destek gelmemişti.​

Yukarı Alt