Tekirdağ Vergi Dairesi müdürlerinden Mehmet E.(42), girdiği kıskançlık krizi sonrası memur eşi Serap E.'yi döverek hastanelik etti. Yüz kemiklerinde ve kafatasında kırıklar oluşan Serap E.’nin sağlık durumu ciddiyetini korurken, Mehmet E. tutuklandı.

Mehmet E. ile Tekirdağ Defterdarlığı’nda memur olarak çalışan Serap E. 1 yıl önce evlendi. Dün akşam saatlerinde evde çift arasında, Serap E.'nin ‘çok gezmesi’ nedeniyle tartışma çıktı.

Tartışma kavgaya dönüşünce iddiaya göre Mehmet E. eşini yumruklamaya başladı. Aldığı darbeler sonrası evin dış kapısını açarak kaçmaya çalışan Serap E. çığlıklarını duyan komşuları tarafından kurtarıldı. Olaydan sonra Mehmet E. koşarak kaçarken, baygın haldeki Serap E. çağırılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

DURUMU AĞIR

Beyin Cerrahi Servisi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınan Serap E.'nin travma geçirdiği, yüz kemiklerinde ve kafatasında kırıkların olduğu tespit edildi. Durumu ciddiyetini koruyan kadının ameliyata alınacağı bildirildi.

Olaydan sonra kaçan Mehmet E. ise gece saatlerinde avukatı ile birlikte polis merkezine giderek teslim oldu. Kıskançlık sonucu kavga çıktığını ve kendisini tutamayarak eşine birkaç defa vurduğunu söyleyen Mehmet E., sevk edildiği mahkemece ‘Aile fertlerine kötü muamele ve darp’ suçundan tutuklandı. Çıkışta gazetecilerin, ‘Eşinizi niçin dövdünüz, pişman mısınız?’ sorusuna, “Ben kimseyi dövmedim. Öyle bir olay yok. Niye pişman olacağım. Bir şey yapmadım” diye cevap veren Mehmet E. Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Yukarı Alt