Silkroad da hata alıyorum error send dio. sro ya giriyorum chara giriyorum oyundan atıyor hemen. ama sadece hotan ve semerkanda atıyor constantinapole de atmıyor böyle saçma bişi olaibilir mi? nasıl düzelir bilen var mı oyunu sildim yükledim. 4gb ram 512 ekran kartı var bugün olmaya başladı sorun da

Bu konuda sana yardımcı olabilirim. Aynı sorunu ben de yaşadım. Öncelikle denemeni ve yüklemeni tavsiye ettiğim bi kaç şey var. Eğer hallolmazsa en son yazacağım şeyi uygularsın. Öncelikle ekran kartı driverını ve chipsetini en son verisyonuna güncelle. Daha sonra direct x i yükle. .NETFRAMEWORK 4 ü yükle eğer mümkümse .NETFRAMEWORK 3.5 i de yükle. Oyuna girdiğinde seçenekler diye bir kısım var ordan grafik ayarlarınla oynayabiliyosun çözünürlük v.s. Oraya gel ve ordan grafik kalitesini düşük yap. Ve son olarak sana tavisyem kaspersky gibi güvenilir bir anti-virüsle bilgisayarını baştan aşağı tara. Eğer bunlar işe yaramazsa şimdi gelelim asıl çözümümüze. Bunlar işe yaramadıysa eğer bence siz oyunu ya patchlerle yarım yamalak yüklediniz ya da mediapk2 kullandınız. Eğer böyle bişey yaptıysanız hata ettiniz. Şimdi sizin yapmanız gereken silkroadun sitesinden veya tuqcan arkadaşımızın viewtopic.php?f=280&t=252523 bu konusundan silkroadun v1.309 full clientini indirmektir. Setupı indirdikten sonra yüklü olan sroyu tamamen silin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın sonra indirdiğiniz setupı yükleyin. Oyuna girdiğinizde ise grafik kalitesini tekrar düşük yapın. Dediklerimi yaptıktan sonra artık böyle bir hatayla karşılaşmayacaksınız. Gönül rahatlığıyla oyununuzu oynayabilirsiniz.

NOT:Bazı forumlarda silkroad klasöründeki error senderı silin v.s gibi çözümler görmüş olabilirsiniz ama bunun size hiçbir yararı olmayacaktır. Sorununuzu çözmeyecektir. Böyle bişeyi yapmamanız sizin için iyi olacaktır.

Yukarı Alt