1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

[Error::mGXD.Init(3)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası


 1. Pro

  Pro Bilgiliyim rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.629
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ogrenci
  Şehir:
  Ankara/Okul
  [Eror::mGXD.Init(3)] ve [Eror::ApplicationInit()] hatası ekran kartından kaynaklanıyor. Ekran kartı driverinizin son güncelleştirmelerini yapmanız gerekiyor.
  Güncelleştirmeden sonra rahatlıkla oyuna girebilirsiniz.

  NVIDIA Ekran kartı kullananlar için gereken resimler ve açıklamalar aşağıdadır:
  [​IMG]
  İkinci etap : Ekran kartınızın modelini, İşletim sisteminizi ve yükleme dilini seçin. Lütfen bu adımda dikkatli seçim yapın ve " Search " butonuna tıklayın. Ayrıca resimin altında bulunan " Graphics Drivers " butonuna tıklayıp ekran kartı modelinizi ve işletim sisteminizi otomatik taramasını sağlayabilirsiniz ancak bu özelliği şahsen tavsiye etmiyorum.
  [​IMG]
  Üçüncü etap : Kullanıcı sözleşmesini kabul edip " Download Now " butonuna tıklıyoruz.
  [​IMG]
  Dördüncü etap : Önümüze yeni bir download penceresi açılıyor ve dosyayı nereye kayıt edeceğimizi soruyor, eğer download linki açılmaz ise resmin üst kısmında bulunan " Click here " kısmına tıklayıp dosyayı kayıt edebilirsiniz.
  [​IMG]
  Beşinci ve son etap : İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınıza sıradan bir oyun kurar gibi kurun. Bu işlemde sonucunda eğer yanlış sürücüyü indirdiyseniz ufak bir uyarı mesajı alacaksınız ve kurulum işlemine devam edemeyeceksiniz. Eğer bu hatayı aldıysanız lütfen ekran kartı modelini veya işletim sistemini doğru girdiğinizden emin olun.


  ATI Ekran kartı kullananlar için gereken resimler ve açıklamalar aşağıdadır.

  Birinci etap : support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx adresine girin ve işletim sisteminizi, ekran kartı modelini dikkatli bir şekilde seçip ardından " GO! " butonuna basın.

  [​IMG]
  İkinci etap : İşaretli olan yerdeki " Download " linkine tıklamanız yeterli olacaktır.
  [​IMG]
  Üçüncü ve son etap : İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınıza sıradan bir oyun kurar gibi kurun. Bu işlemde sonucunda eğer yanlış sürücüyü indirdiyseniz ufak bir uyarı mesajı alacaksınız ve kurulum işlemine devam edemeyeceksiniz. Eğer bu hatayı aldıysanız lütfen ekran kartı modelini veya işletim sistemini doğru girdiğinizden emin olun


  *