Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “öğrencilerin kılık kıyafetinde serbest uygulamalara gidilebileceğinin” sinyalini verdi

Dinçer, özetle şunları kaydetti:
“Önümüzdeki yıl okul açılışından itibaren hiçbir çocuğumuzu kılık kıyafeti sebebiyle aşağılamayınız. Onları geri göndermeyiniz. Saçı uzun diye hiçbir çocuğu okuldan uzaklaştırmayınız. Öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yanında onların saçını keserek rencide etmeyiniz. İçinde bulunduğumuz toplum anlayışı ve yaşadığımız iklim sebebiyle hiç de doğru olmadığını görmelisiniz. Yeni iklim yaratmaya, çocuklarımıza da saygı göstermeye ihtiyacımız var. Onlar da biraz kendilerini gerçekleştirsinler. Bırakın saçlarını uzatsınlar, bazen farklı bir şey giysinler. Belki gerekirse özel gün olarak yapabilirsiniz. Haftanın bir günü serbest kıyafet uygulayarak durumu gözleyebilir, yeni hava yaratabilirsiniz. Çocuklarımızın okula aidiyetlerini artıracağını düşünüyorum. Genel anlamıyla kılık kıyafet yönetmeliğine uymayı size tavsiye ediyorken, özel anlamıyla aslında çocuklarımızın yaptığı ufak tefek kaçamaklara ve benzeri husulara göz yummanızın aslında siz büyükler için daha iyi bir durum olduğunu ifade etmek istiyorum.”

Kayıt parası alandan hesap soracağım
Okullarda bağış alınmasını yasaklamadığını dile getiren Dinçer, zaman zaman eğitim yöneticilerine sert mesajlar da verdi. Dinçer, “Kayıt zamanı bağış alınmasını yasakladım. Kayıt zamanı bağış alan hem okul aile birliği yöneticileri hem de okul yöneticilerinden hesap soracağımı bilmenizi istiyorum. Kayıttan sonra ilerleyen zaman içinde velileri toplayıp okulunuzun derdini anlatıp bağış alabilirsiniz. Kayıt zamanı usulsüz şekilde makama dayalı gücünüzü kullanarak hiç kimseden para alamazsınız. Kapıcı ailelerden 500-1000 lira alındığını görüyorum ve soruşturma açıyorum. Bunu sizler değil okul aile birliği alacak. Kayıt zamanı bağış parası alan okul sayısı 3 bin civarında. 42 bin 500 okulumuz var. 39-40 bin okulda kayıt zamanı bağış alınmıyorken, 3 bin okulda kayıt parası alınmasının eğitim sistemini geliştirmeye ne katkısı olacak? Okul müdürleri tüccar, müteahhit veya servis sağlayıcısı değildir.

beyazgazete.com

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Besiktas
Evet bunu duymuştum ama ne kadar uygulanır müdür ve müdür yardımcıları tarafından malum

Duygusuzz demiş ki:
Evet bunu duymuştum ama ne kadar uygulanır müdür ve müdür yardımcıları tarafından malum
video`yu indirdim flash belleğe atıp ilk gün müdüre izletcem :mrgreen:

Takımı
Besiktas
Ufck demiş ki:
Duygusuzz demiş ki:
video`yu indirdim flash belleğe atıp ilk gün müdüre izletcem :mrgreen:
Vaybe sen okuyodun dimi benim başlıcağım okul yok bu sene daral:

Takımı
Besiktas
İyi oldu aslındada yine kestiricem yanlar arka kısa üst aramakas ^^

neden hep 94'luler herşeyin sonu oluyor çözemedim. Herşey hep bizim alehimize oluyor. Okul bitti çıkan karara bak. Ben 2haftada bir 2gün devamsızlığımı bölüm dersine uzun saçla girmemek için harcıyodum. Şimdi ne güzel saç serbest summer2:

arveleson demiş ki:
neden hep 94'luler herşeyin sonu oluyor çözemedim. Herşey hep bizim alehimize oluyor. Okul bitti çıkan karara bak. Ben 2haftada bir 2gün devamsızlığımı bölüm dersine uzun saçla girmemek için harcıyodum. Şimdi ne güzel saç serbest summer2:
alkis:

Uzun saçı pek sevmiyorum zaten ama müdür yardımcısının sürekli kes uyarılardan kurtulduğuma sevindim.

Autumn demiş ki:
ŞİMDİ BU HABER GERÇEK Mİ????????
Bakan açıkladı ama yönetmelikte düzenleme yok.

Madde 12 - Lise ve dengi okullarda (1)

b. Erkek öğrenciler:

Okul içinde baş açık, saçlar kısa ve temiz olur. Ense düz ve açık olup favori, sakal ve bıyık bırakılmaz. Zincir, kolye, yüzük vb. ziynet eşyası takılmaz.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/52.html

mrfluu demiş ki:
Autumn demiş ki:

b. Erkek öğrenciler:

Okul içinde baş açık, saçlar kısa ve temiz olur. Ense düz ve açık olup favori, sakal ve bıyık bırakılmaz. Zincir, kolye, yüzük vb. ziynet eşyası takılmaz.

6 Nisan'dan beri kestirmiyorum saçlarımı kestirmek zorunda olacağım için depresyona giriyorum ufaktan...

Autumn demiş ki:
mrfluu demiş ki:
Autumn demiş ki:

b. Erkek öğrenciler:

6 Nisan'dan beri kestirmiyorum saçlarımı kestirmek zorunda olacağım için depresyona giriyorum ufaktan...
Aynen panpa ya ben nasıl kıyıcam saçlarıma eekd1

saçların çok uzun olmadığu sürece sana kestir demez artık :D cebinde herhangi bi tehlikeye karşı bu video`yu taşı :D

Yukarı Alt