1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Erdoğan'dan TT Arena protestosuna yanıt!

1. LoveForLife

LoveForLife Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Türk Telekom Arena Stadyumu'nun açılışında ıslıklı protestoya maruz kalan ve protestolar üzerine stadı terkeden Başbakan Erdoğan bugün yaşananlara yanıt verdi. Erdoğan tepkisini 'Seyrantepe Stadı'nın A-Z'ye yapımında Galatasaray Kulübü'nün 1 Allah kuruşu yatırımı yoktur' diye dile getirdi.

Ben burada yuhlama olacağına inanmıyorum çünkü sizin ferasetinize inanıyorum. Ama bir gerçeğinde bilinmesini istiyorum. Biz hiçbir zaman ülkemizde ayrımcılıktan yana olmadık olmayacağız.

Biz Galatasaray gibi güzide bir kulübümüzün, adeta belli bir yere sıkışmış olan, muhteşem bir tesise kavuşmasını gelen talep üzerine yerine getirdik. Merhum Özhan Canaydın bana bu talebi getirdiği zaman olumlu karşıladım.

İhaleyi ilk alan firma bu işi götüremedi. Biz ne olursa olsun TOKİ olarak bitireceğiz dedik.

Birileri çıkıyor Seyrantepe Stadı'nda, burada şunun şunun emeği var diyor. Seyrantepe Stadı'nın A'dan Z'ye yatırımında, Galatasaray Kulübü'nün bir Allah kuruşu yoktur. Tamamıyla bu tesis TOKİ tarafından yapılmıştır ve Galatasaray Kulübümüzün de kullanma hakkı olarak kendisine tahsis edilmiştir.

Şimdi burada ben farklı bir kulübe, devlet bakanım farklı bir kulübe gönül vermiş olabilir. Ama bunların hepsini biz bir kenara koyduk. Niye? Çünkü Galatasaray bizim beynelminel bir kulübümüz ve ülkemizi uluslar arası futbolda tanıtmış bir kulübümüz. Buna böyle bir yer yakışır dedik.

Dün akşam resmi açılışı yapacağız. Tüm oradaki olumsuzluklar sahiplerinindir. Galatasaray camiamızı tenzih ediyorum. Onlarda rahatsız olmuştur. Bizim de üzüntümüz budur. Sadece 310 trilyonluk yatırımla kalmadık, bunun yanında gerek metre gerekse oradaki kavşak düzenlemesiyle birlikte, oradaki yatırımın toplam bedeli 600 trilyonu bulmuştur. Herhalde böyle bir yatırımın karşılığı bu olmamalıydı diye düşünüyorum. Ama biz ne diyoruz. At denize balık bilmezse halik bilir.

Taksim'den çıkıp 10 dakikada stada ulaşım. Tünel bağlantısı hepsi var. Burada acaba kaç dakikada giderim yok. Taksim'den ben metroya bindiğim zaman ben Seyrantepe Arena'dayım diyorsun. Marmaray bittiği zaman, Anadolu Yakası'ndan gelirken zamanı istediğin gibi kullanacaksın.

2. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    Bizim vergilerle yapılmadı mı bu stad ? Nasıl hiç bir galatasaraylının katkısı yok.Recep 600 trilyonu kendi cebinden mi verdi , yoksa devletin kasasından mı verdi ?

3. Addicted

Addicted Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :buddha: :buddha:

4. sovalye

sovalye Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Galatasaraylıların vergisiylemi yapıldı sadece ona bakarsan fenerbahcelinin besiktaslınında katkısı var sallayın ya agzı olan konusur bitmez bu tartısmalar

5. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    Bizim derken , galatasaray taraftarlarını değil türk vatandaşlarını kastettim.

Recep resmen cebinden hiç para çıkartmadan bizim vergilerimizle seçimlere yatırım yapıyor , bütün millette bu herifi savunuyor :)

6. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İşte budur. :buddha:

7. Dark Zone

Dark Zone Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sonrada gelmiş açıklamada dırdır yapıyor .

8. B7B

B7B Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okul Kitap Ders
    :buddha:

9. Xanthos

Xanthos Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zir.Müh.
    Bizim verdiğimiz vergileri de bu tür işlerde kullanmak bir beceridir. Daha aldığı maaş ile 1 ayı çıkartamayanlar,sağa sola savuranları göz önüne alırsak devlet ekonomisini idare etmek çocuk oyuncağı değil. Çocukların da yorum yapması abes kaçar böyle konularda.

"Ağzı olan konuşuyor" lafı burada güzel oturmuş.

10. LoveForLife

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yuh diyorum.Erdoğan sempatizmanı değilim ama ancak bu kadar saçma ve bu kadar insafsız bir yorum yapılabilir.Devlet vergiyle değilde neyle yatırım yapacak?Adam niye cebinden para çıkarıp stat yapacak.Tabi son günlerde ''kaynak Kemal''ler türeyince böyle yorumlarda çıkabiliyor ortaya.Bu yorumları görünce Erdoğan'a da hak vermeye başlıyorum.Türkiye tarihinde hiç bir hükümete bu kadar acımasız eleştri yapılmamıştır heralde.Biraz mantıklı olun lütfen.

11. _By_DaDaSsS_

_By_DaDaSsS_ Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Al işte yorum bu hacım :buddha:

12. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    Bu devlet kendi şahsiyetlerine bir dönüşü olmayacak projelere girmiyor maalesef.Yani bizim verdiğimiz vergileri yararlı işlere kullanıyorlar diyip , hükümeti becerekli diye yorumlamak yanlış.Şahsiyetlerine bir dönüşü olmayacak olsaydı , 30 milyon kişiye seçim yatırımı yapılmayacak olsaydı vergilerimizde böyle bir işde kullanılmazdı sanıyorum...Bu zamana kadar görüyorduk zaten yatırımları , her gün aynı kaldırımları yenilemekten bir hal oldular.

Yani burada recep'i göklere çıkarmaya gerek yok , herif ne cebinden bir şey çıkartıpta vermiş nede bunu karşılıksız olarak yapmış...Zaten tüm kabinesiyle oraya gelmeside ayrı bir görgüsüzlük - reklam örneğiydi.

Buradaki konuyu anlamamışsın ki sen , buradaki olay devletin neyle yada nasıl yatırım yaptığı değil.Bu yatırımları kendisine yontması , sanki para cebinden çıkmış gibi havalara girmesi ve bu parada vatandaşın 1 kuruş hakkının bulunmadığının söylenmesi.

Hem bir yatırım vergilerle yapılacak hemde adam çıkacak burada galatasaraylıların 1 kuruşu yoktur diyecek.Var mı böyle bir mantık ?

13. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buyrun size Toki başkanının yaptığı konuşma.Çıkmış oraya Galatasaray yönetimini kötülüyor.

http://www.youtube.com/watch?v=0GouLrkjYV8

ps: O Toki başkanına forumda olmasak çok güzel şeyler söyleyeceğim ama. :rolleyes1:

Kendi cebinden çıkmadı ama sanki kendi parasıyla yaptırmış,kendi malıymış gibi tehditler savuruyor.Galatasaray taraftarı satılık olmadığını gösterdi bence Helal olsun :kalp:

O adnan polat'da protesto eden Galatasaraylılara "takıma zarar veriyorlar" dedi.Emin olsun takıma onun kadar zarar veren olmadı şu sıralar. summer2:

14. LoveForLife

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Adam vatandaşın 1 kuruş hakkı yoktur demedi ki.''Galatasaray Kulübünün'' 1 kuruşu yoktur dedi ve eğer siz bunu ''vatandaşın'' ya da ''Galatasaraylıların'' diye algılıyorsanız sabaha kadar tartışsak boş.Sende bir Galatasaraylı olarak iyi bilirsin ki Galatasaray Kulübü son zamanlarda Ali Samiyen Stadının bakım ve onarımını bile yaptıramıyordu.Böyle bir durumda nasıl yeni stada yatırım yapsın?

15. RiqueLme

RiqueLme Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben olsam fazla acıklama yapmazdım 2 kelime yeterdi.

"Teşekkür Ediyorum."
    dese yeterdi bence.not akplee değilim tayyeap ıda sevmem ama ne de olsa
    bu ülkenin başkanıdır kendisi.

16. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    Kelimeleri cımbızla çekip yorum yapıyorsun resmen.Galatasaray Kulubü sadece yönetimden ibaret değildir , hizmetlilerinden tut yönetimiyle , taraftarıyla ve oyuncularıyla bir bütündür.

17. Rede

Rede Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Katılıyorum ve sadece Galatasaray için geçerli değil bütün takımlar için geçerlidir.

Ps: bu konuyu bilenlerin tartışması daha iyi olur aksi taktirde ağız dalaşına dönüşecektir.

18. Uprising

Uprising   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam kendi cebinden çıkmadı ama bugüne kadar hangi başbakan galatasaraya bizi zamanında uluslararası alanda temsil ettiği vb. sebeple stad yaptırdı devlet bütçesi ile.Tamam katılıyorum bazı konulara örneğin tokileri filan oy alabilmek için yaptı.Çünkü başbakan değişirse tokilere ödedikleri taksit artar veya başka bir sorun çıkar diye çoğu kişi tayyibe oy verecek.Sonuçta bugün bu haber tek türkiyede yayınlanmadı dış ülkelerde de yayınladı bunu herkes bizim gibi anlamayacaktır.Düşünsenize yabancı bir adamın yerine kendinizi koyup; başbakan açılışa gelmiş koca stad protesto ediyor, sonra başbakan kalkıp gidiyor ...... sabaha kadar sürer bu tartışma ama bazı konularda da öyle veya böyle bu ülkenin başbakanı olduğu için uygun davranılması lazım.Çünkü Türkiye öyle böyle bir ülke değil. :oldie:

19. Maynard

Maynard Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Adamda hala
    '' At denize balık bilmezse halik bilir. ''
    At korkusu geçmemiş :mrgreen:

20. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar: