TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Muş'taki mitinginde halka seslendi.

Başbakan Erdoğan Muş'ta BDP'ye yüklendi: "Sizin namazla falan ne alakanız var. Apo'yu peygamber ilan edenlerle bizim işimiz olamaz."

Konuşmasında BDP'ye yüklenen Erdoğan, "Bu ülkede kardeşi kardeşe düşürenlerle biz bir yerlere varamayız. Bu ülkeyi bölmeye çalışanlarla biz bir yerlere varamayız. Bu ülkede bölücü terör örgütü ile biz bu ülkeyi ayağa kaldıramayız. Benim halkımın, benim milletimin demokratik iradesine hükmetmek isteyenlerle hiçbir yere varamayız. Niye dayatıyorsunuz, niye tehdit ediyorsunuz? Bırakın benim vatandaşım kendi irasiyle kullansın' dedi.

BDPlilerin 'Devletin imamının arkasında namaz kılmayın' çağrısını eleştiren Erdoğan, "Sizin namazla falan ne alakanız var. Apo'yu peygamber ilan edenlerle bizim işimiz olamaz. Bizi aldatanlara karşı hep beraber olacağız. Bu oyuna gelmeyeceğiz" diye konuştu.

Erdoğan konuşurken bir kadın kürsüye yakaşarak bir şeyler söyledi. Erdoğan, "Sevgili anacığım sizi aldatanlara kanmayın. ABD'de bugün yüzde 9 işsizlik var. Biz göreve geldiğimizde işsizlik neyse şu anda da o" dedi.

Yukarı Alt