Web tarayıcılar güvenlik testinde!

Hangi web tarayıcı, antivirüs olmadan, en “çıplak” haliyle daha sağlam? Cevap içeride…

Bağımsız virüs laboratuvarı AV-Comparatives, önde gelen 5 web tarayıcısının ne kadar güvenli olduğunu sınadı. Teste katılan tarayıcılar tahmin edebileceğiniz gibi Chrome, Firefox, Opera, Safari ve Internet Explorer.

Web tarayıcılarının ne kadar güvenilir olduğunu sınayan AV-Comparatives, onları kişisel bilgi çalabilen 294 etkin web sitesiyle sınadı. Testte tarayıcıların kendi olta saldırısı engelleme yöntemleri ve URL engelleme yöntemleri sınandığından, herhangi bir eklenti veya virüs tarayıcısından faydalanılmadı.

AV-Comparatives’in testine göre Opera 12.11, olta saldırısı sitelerinin yüzde 94.2′sini engelleyerek bu alanda en başarılı web tarayıcısı oldu. Internet Explorer 9, yüzde 82.0 ile ikinci sırada yer alırken Chrome, zararlı sitelerin yüzde 72.4′ünü engelleyebildi.

AV-Comparatives, olta saldırıları URL listesini 11 ile 19 Aralık 2012 tarihleri arasında toplamış. Test sırasında tüm sitelerin etkin/çevrim içi olduğu ve kişisel bilgilerinize saldırdığı vurgulanıyor.

AV-Comparatives’in kullandığı test sistemi ise Windows 7 SP1 64-bit. Tüm web tarayıcıları, varsayılan ayarlarla, aynı URL’lerle test edilmiş.

“Yanlış alarm” testi

Normal web sitelerinin zararlı olarak algılanması da önemli bir sorun. Bu durumu test etmek üzere 100 popüler banka web sitesini test eden AV-Comparatives, bunlardan herhangi birinin yanlış algılanmasına şahit olmamış.

Test edilen web tarayıcıları, sürümleri ve puanları:

1. Opera 12.11.1661: Yüzde 94.2

2. Internet Explorer 9.0.9112.1642: Yüzde 82.0

3. Google Chrome 23.0.1271.97 m: Yüzde 72.4

4. Apple Safari 5.1.7.7534.57.2: Yüzde 65. 6

5. Mozilla Firefox 17.0.1: Yüzde 54.8

Bana çok ilginç geldiği için açtım aslında konuyu,bana göre Google Chrome 1. gelmesi gerekir çünkü bi sitenin logosunda bile virüs olsa yakalıyor veya virüslü bir siteyse seni o siteye yönlendirmiyor.Internet Explorer nasıl 2. oldu anlamıyorum test ederken siteler açmıyor zaten tamam bu güvenli mi dediler naptılarsa..​

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Google chrome'un bu tür işlerde başarılı olmaması normal.Çünkü chrome virüsü farketse bile , çok kullanılan bir tarayıcı olduğu için ona özel farklı yollar geliştiriliyor.Bunun yanı sıra Opera fazla kullanılmadığı için ona virüs bile yazılmaya tenezzül edilmiyor diyebilirim. Tabii bu özelliği operayı güzel bir tarayıcı yapmıyor , chrome çıkmadan önce onu kullanıyordum ama sistemi kasması , flashlarda donması , kapanması , facebook ile olan garip garip hataları yüzünden chrome'a geçtim.12 gb rami , i7 işlemcisi olan bir bilgisayarda bile yeri geliyor can çekişiyor browser :curtain:

Wax Whine demiş ki:
Yandex hepsini gececek. Cok hizli ve kolay arayuzu var basit kullanimi falan
Chrome copy+paste. eekd1

@WW
Bende Yandexi kullandım ilk çıktığında facebooka 15sn.de girdim direk kaldırdım :lol:

çok hızlı bir tarayıcı istiyorsanız internet explorer 10 windows 8 metro. Ön belleği bu kadar çabuk açan başka bir tarayıcı görmedim ama kalite ise chromedan yanayım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
Bu mesaj Hermaphros rumuzlu uyeden alinti yapildi
Hermaphros demiş ki:
Web tarayıcılar güvenlik testinde!

[i
Bana çok ilginç geldiği için açtım aslında konuyu,bana göre Google Chrome 1. gelmesi gerekir çünkü bi sitenin logosunda bile virüs olsa yakalıyor veya virüslü bir siteyse seni o siteye yönlendirmiyor.Internet Explorer nasıl 2. oldu anlamıyorum test ederken siteler açmıyor zaten tamam bu güvenli mi dediler naptılarsa..​
Hahahahha :beer: :beer: :beer:

Yukarı Alt