1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

En Fazla 15DK Oyunda Kalabiliyorum Yardım!!

1. Ottoman

Ottoman Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm arkadaslar sro ile ilgili bi sorunum var oyuna girdiğimde en fazla 15dk oynayabiliorum sora birden hersey donuo mouse bile resete basmadan pcyi eski haline getirmenin imkanı olmuo ne yapmam lazım bilen varmı?

2. _AvRiL_

_AvRiL_   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    amele ogrenci
    ram ekran kartını bir soyle ona gore bir cozum bulmaya calışalım

3. Ottoman

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ad: NVİDİA GeForce FX 5200
    yonga türü : GeForce FX 5200DAC türü : integrated RAMDAC
    Yaklasık top bellek: 128 mb Neutral
    gecerli görüntü modu : 1024x768 (32 bit ) and 70 herz

Yeter galiba? :lol:

4. LorD_LeGoLaS

LorD_LeGoLaS Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise/öğrenci
    görüntüyü 800x600 yap bence daha iyi performans sağlarsın..

5. _AvRiL_

_AvRiL_   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    amele ogrenci
    ram ne kadar?

6. Ottoman

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ram 512

7. dragon king

dragon king Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oyunu bırak:s extrabeer extrabeer extrabeer extrabeer headbang2ft9 kahvekeyfi Arrow :?!!!

8. Ottoman

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ooo cok saol cok saol tmm oyunu bırakıom hiç düşünemedim nerden de aklıma gelmedi saol saol saol :lolmuch: :lolmuch: :lolmuch: :lolmuch:

9. _AvRiL_

_AvRiL_   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    amele ogrenci
    son haliyle oyun tek basına 490mgb yiyor ramden o yuzden en az 1gb ram sart ki pc patlamasın bi 512 lik daha cakıver pc ye rahatlar ekran kartı sorun değil yani
    ben soyleyim kendiminki
    gForce 7600 gs 8x ekran kartı 512 mb ddr2
    2 gb ram (512-512-1024)
    seklinde gayet rahat bir de lag olmasa tabi Mad

10. Ottoman

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    taktırayım bari bi 512lik daha o zaman, saol :lol:

11. spl

spl Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilgisayarı tamirciye götür bi guzel temizlesin içini

12. aboo

aboo Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben su an 10 yasındakı bılgısayarla oynuorum mıllete kulak asma sen ram alıosan al ama donmasının ne ramle ne ekran kartı ıle alakası yok.
    oncelıkle sunu kavrayın egerkı RAM doldugu ıcın donuorsakı bu muhtemel bile deil bence ram bir iki dakika icinde kendını yawas yawas toplayarak ısın ıcınden cıkar yanı tek cozum reset olmaz. aksını ıddıa edenler sıkıosa sonsuz bır dongu yazsın C++ da veya herhangı bır derleyıcıde ve onu calıstırsın o zaman gorursunuz ram dolunca noluor. ekran kartı yetmıor olsa oyundan atar hata verır en fazla mavı ekran verır. oyun 1024*768 de ozellıkler kısıldıgı zaman 215 mb yıyor. 490 gıbı bir rakamı ben 1280*1024 max kalıtede bıle gormedım.
    senın sıtemın mın sısteem gıbı gozukuor. ama muhtemelen bilgisayarında ASIRI ısınmadan kaynaklanan bir sorun var makınayı kasacak ıslerde yanı makınaya yuk bındıgınde daha fazla Voltaj harcadıgından daha fazla ısınıor ve kendını kıtlıordur. oncelıkle CPU kontrolu yap CPU fanını saga sola hafıfce ıttırmeyı dene bakalım kıprasıomu kıprasmıosa sorun orda deıldır muhtemelen daha da zorlamadan Kasa ici fanlarını kontrol et bakalım ters takılmıs olabılır yada pıslıkten ıslevını yerıne getıremıor olabılır. tabı bunları yapmadan once benım tavsıyem once bıosaa girip Power kontrol bolumunden veya voltage control bolumunden ( markaya gore deısıor) ASIRI ISINMA VE VOLTAJ FARKLARINDA makınanın korumasını kapatman. bu korumayı kapatıp oyuna gir bakalım nolacak 15 dakka sonra
    hala zırt dıe donuosa kı eger ısı kaynaklıysa donar. sonra makına CPU ısı korumasını bıostan 65 dereceye ayarla tekrar oyuna gır bu durumda ısı kaynaklıysa dırek makınayı kapatacaktır. buda artık ne yapacagımızı kesın kez belırledıgımız son adım oluor.
    1 oncelıkle CPU fanını Sök temizle pasif sogutucuyu YIKA !!! ( ıyıce kurumadan takma :) )
    2 power suupply ı sok ıcını ac fanı temızle.
    3 kasa fanlarını sok eline bi nemli pamuk al narince temızle.

bunları yaptıktan sonra CPU lar ıcın satılan fıyatı max 0,25 0,5 kurus olan Jelimsi yanmaz macunu Cpu nun ustune sür ve fanı tam oturacak sekılde tak öleki zorlayınca bıle kıprasmasın fan. sonra buyuk ıhtımal sorunun cozulur ama benım tavsıyem adam akıllı ( asus unkılre olabılır) bı kasa fanı alman 10 12 ytl cıvarına saglam bı se alabılırsın.

tum bunları yaptım ama sorun dvm edıor dıorsan aklıma gelen ve olabılecek tek bır secenek kalıor kı umarım bu olmaz :) Ram de ki pinlerden birisi zamanla ve kullanılmayla sıyrılmıs aşınmış olabilir. bunu test edebilecegin programlar mevcut Inndır.com gıbı sıtelerden bulabılırsın. eger sorun buysa zaten dırek yenı bır ram alacaksın cunkı sonradan tamır edılenler pek verım vermıor.

ekran kartından pek supphelenmıorum cunkı ekrn kartı eger asırı ısınırsa ekranı dondurmaz makınayı o sekılde kıtlemez ekrana salak sulak sacma sapan renkler verır. ( asus eax600 xt ile 110 dereceyi gordum ordan bılıyorum saolsun asus anında deıstırdı kartı)

bayada uzun olmus :)

13. _AvRiL_

_AvRiL_   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    amele ogrenci
    peki o zaman sana 256 mgb lık bi ram vereyim oyna onunla sroyu su haliyle :lol:

14. Ottoman

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sen galiba bu islerden baya alnıosun dediklerinin cogunu yaptım ama jel felan oralara inemedim :) pc yi bikez calısırken bilgisayar masasında kasayı kodugumuz yer varya oraya koymustum kapagını da kapatıp unutmusum acaip ısınmıstı artık dısarı cıkarıorum oyle oynuorum icini iyice temizledim cok saol fanda bise yok iyi calısıo ekran kartının son yüklemesini yaptım suan tek ve son sorunum ise pc birden islem yapmaya baslıo ???? hatası cıkıo bazende iyice renkler karısıo escye basıp optionsa girip 800*600 yapıp tekrar 1024*768 yapıorum anca ole düzelio tek sorunum bu can you help me? :)

15. Ottoman

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ha bu arada artık donmuyo onu sülemeyi unutmusum cok saol ama su ???? hatayada bisi bulabilirmisin?

16. aboo

aboo Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

p4 1,6
    256 ddr 266 mhz ram
    160 gb sabit disk
    ati radeon 9600 se ekran kartı..

bunla lagsız kasmadan oynuyordum..Razz ama 512 mb ram takviyesi yaptım malum c++ da zorlanıordu makına hem multı acıp hemde C ++ da derleme yapamıyordum sımdı hem multı acıp hemde c++ da derleme yapıorum...kullandıgım ısletım sıstemı XP sence mumkunmu bu ? .... :lol:

eklemeyı unuttum 512 takvıyesını 1 hafta falan once yaptım oncesınde zaten 256 ıle oynuordum Razz

17. aboo

aboo Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    viewtopic.php?f=82&t=12512

bak anlatmıslar burada