1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

En Az TÜRKLER Uyum Sağlıyor


 1. Achilles

  Achilles Bilgiliyim rank8

  Kayıt:
  21 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Alman toplumuna en az uyumu Türklerin gösterdiği öne sürüldü. Berlin Nüfus ve Gelişme Enstitüsü raporu, Türkiye'den gelen göçmenlerin yüzde 30'unun liseyi bitirmediklerini ve sadece yüzde 14'ünün "Abitur" olarak adlandırılan lise bitirme sınavını başardıklarını gösterdi.
  Alman yayın kurumu Deutsche Welle tarafından yansıtılan bilgilere göre, Berlin Nüfus ve Gelişme Enstitüsü tarafından hazırlanan son raporda, Almanya'ya en az uyum sağlayan göçmen grubunu Türkiye'den gelenler oluşturduğu kaydediliyor.

  Buna karşın, Alman toplumuna en iyi uyum, Avrupa Birliği üyesi ülkelerle Uzakdoğu'dan gelen göçmenlerin sağladığı belirtiliyor.

  Rapor, Türkiye'den gelen göçmenlerin yüzde 30'unun liseyi bitirmediklerini ve sadece yüzde 14'ünün "Abitur" olarak adlandırılan lise bitirme sınavını başardıklarını ortaya koyuyor.

  Türkiye'den gelen göçmenlerin mesleki açıdan da başarısız oldukları ileri sürülen raporda ayrıca, ev kadınlarıyla sosyal yardımlara muhtaç olanların oranlarının da yüksek olduğuna dikkat çekiliyor.


  *