1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Emre Belözoğlu'ndan İlginç Çıkış!

1. Hayta35

Hayta35 Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emre Belözoğlu, "Sadece Trabzonsporlu futbolcuları tebrik ediyorum" diyerek ilginç bir çıkış yaptı.
    Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 sezonunun şampiyonu olan Fenerbahçe'de, futbolculardan Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin Türkiye'deki bütün kulüplerin üzerinde bir camia olduğunu iddia etti.

Sivasspor'u 4-3 yenerek şampiyon oldukları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yapan Emre, sezonun ilk bölümünde gerek Avrupa kupaları gerekse Türkiye Kupası'ndan elenmelerinin, kendilerine hedef olarak sadece lig şampiyonluğunu bıraktığını anlatarak, ''İkinci yarı hazırlık kampında bu şampiyonluğun tohumlarını attık, iyi bir başlangıç yaptık ve akabinde şampiyonluk geldi. Fenerbahçe çok büyük bir camia. Gerçeği konuşmak gerekirse Türkiye'deki bütün kulüplerin üzerinde bir camia. İnanıyorum ki, önümüzdeki dönemde Avrupa'daki başarılar da gelmeli. Bu güç varken, Fenerbahçe'de önümüzdeki dönemlerde Avrupa'da büyük başarılar alabilir'' ifadelerini kullandı.
    ''Bütün kulüplerin üzerinde bir camia'' sözlerindeki mesajının ne olduğu sorulan sarı-lacivertli futbolcu, ''Takım anlamında da Türkiye liginin üzerinde bir kadromuz var. Fenerbahçe uzun senelerdir iyi yönetiliyor. O yüzden bunu söylemek istedim. Artık bazılarının bayrağı eline alıp Avrupa' da başarılı olması gerekiyor. Bu Türk futbolunun önünü açacaktır. Önümüzdeki yıllarda bu bayrağı eline alacak bir takım varsa bu Fenerbahçedir. Kendi görüşüm, bu yüzden söylemek istedim'' şeklinde konuştu.
    Ligin çok uzun bir maraton olduğunu ifade eden Emre, şampiyonluğun son maçta gelmesinin kendilerini çok yorduğunu belirterek, ''Trabzonspor'da sadece futbolcu arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. Saha içinde yaptıkları mücadele nedeniyle. Dışarıda oynanan Oyunlara alet olmadılar'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray forması giydiği yıllarda 4 şampiyonluk yaşadığını, ancak Fenerbahçe'nin çocukluğundan beri tuttuğu takım olduğunu kaydeden Emre, ''Bu şampiyonluk benim için çok özel. İki ay önce çocuğum oldu, takımımıza uğur getirdi. Bu şampiyonluğun benim için ayrı bir yeri var'' dedi.

Volkan Demirel: ''YARIN RESMİ TATİL OLSUN''
    Kaleci Volkan Demirel ise kazandıkları şampiyonluğun büyük bir birliktelikle geldiğini ifade etti.

Volkan şunları kaydetti:

''Kötü duruma düşen de bizdik, oradan çıkan da. Şampiyonluğun büyüklüğü gururu daha da büyükleşti, o kötü günlerden çıkıp buralara geldiğimiz için. İstanbul'da bizi bekleyen taraftarlarımızla kucaklaşacağız. Yarın bence resmi tatil olması lazım. Çünkü Fenerbahçe'nin büyüklüğü her yeri kitleyecek.''

Emre Belözoğlu maç sonrası, "Çok mutluyuz. Fenerbahçe'de bana bugüne kadar destek olan herkese, başkanımıza, Ali Yıldırım'a özellikle teşekkür ediyorum.
    Geçen sene çok kötü bir sezon geçirmemize karşın, bu sezon ikinci yarı gösterdiğimiz performansla bu şampiyonluğu hakettiğimizi düşünüyorum. Çok mutluyum. Üstüne basa basa söylüyorum, Trabzonspor'lu sadece ve sadece futbolcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Büyüklerin sözlerine alet olmadılar" dedi.

"Kim şampiyon olsa hakedecekti" diye devam eden Emre, "Gönlümden geçen bizim şampiyonluğumuzdu ve bunu yaşadık. Boğazımızdan tek bir haram lokma geçmediği gibi tek bir haram puan kazanmadık." şeklinde konuştu.

Yapılan spekülasyonlar konuşulanlar bizi ne kadar çok yoruyorsa ailemizi de yoruyor. "Şimdi bunların sonu gelecek. Bir gerçek var ki Türkiye'nin Avrupa'da başarılı olması için İstanbul'dan takımların şampiyon olması gerek. Seneye de çok iyi bir takım kurarak ülkemizi Avrupa'da en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

GÖKHAN GÖNÜL
    İlk devre sayılmaz ama 2. yarı her şeyimizi verdik. İnandık hepimiz. Bunun geleceğini biliyorduk. Tek bir üzüntüm var. Bugün gerçekten sahada olmak isterdim. Türkiye'nin 4'te 1'ine bu şampiyonluk hediye olsun.

ALİ KOÇ
    Zafer sarhoşuyum. İnşallah basketbolda da şampiyon olup sezonu 5. şampiyonlukla tamamlayacağız.

YOBO
    Ligin 2. yarısında takımın gösterdiği performans inanılmaz. Burada attığım golle birlikte şampiyonlukta pay sahibi oldum. Büyük bir mutluluk yaşıyorum.

ALEX DE SOUZA
    Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex de Souza, şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiklerini söyledi.

Alex, Sivasspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, ligin ikinci yarısında çıkışa geçerek çok önemli bir seri yakaladıklarını ve şampiyonluğu sonuna kadar hak eden bir takım olduklarını söyledi.

''Benim için, takım için zor bir sezon geçirdik'' diyen Alex, sezon başında büyük sıkıntılar yaşadığını kaydederek, ''Bireysel olarak tartışıldım ama birkaç ay analiz yaptıktan sonra 'En iyi cevabı saha içerisinde verebilirim' diye düşündüm. Çalışmama devam ettim ve kendimi kanıtladım. Takımla birlikte çıkışa geçerek şampiyonluğa ulaştık'' diye konuştu.

Şampiyonluk sevinci ile ilgili soru üzerine Alex, ''Şu anki sakin görüntümün altında fırtınalar kopuyor. Kafamdan bin bir film geçiyor. Sıkıntılı zamanlar yaşadığımda yanımda olanlar bilir yine sakindim. O zamanlar eşim yanımda olmasa burada olmayabilirdim. Bazı şeyleri kanıtlamam gerekiyordu. Sakin gözüksem de içimde büyük sevinç yaşıyorum'' ifadelerini kullandı.

Alex, Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarısındaki gösterdiği performans için de, ''İkinci yarı namağlup takım var. Bursa maçında tartışılan penaltı pozisyonu vardı. O verilse 18'de 18 yapan bir takımdan bahsedecektik. 17 yıllık futbol hayatımda bu kadar yıpranılan bir sezon hatırlamıyorum. 9 puan geriden geldik. İkinci yarıda nağmağlup bir takım ve şampiyonluğu sonuna kadar hak eden bir takım'' yorumunda bulundu.

CİHAN KAMER
    Tüm taraftarların şampiyonluğu coşkuyla ve hassas bir şekilde kutlamalarını isterken, "Trabzonspor'u da kutluyorum. Herkesin centilmenlik içerisinde bu coşkuyu, kimseye zarar vermeden kutlamalarını istiyorum. Bu bir eğlencedir. Tüm Türkiye'ye hayırlı olsun" dedi.

BİZ BİZE YETERİZ; ÇÜNKÜ FENERBAHÇELİYİZ
    Fenerbahçeli futbolcular sahadaki kutlamaların ardından soyunma odasına gitti. Sarı-Lacivertliler daha sonra sahaya "Biz Bize yeteriz, Çünkü Fenerbahçeliyiz" tişörtleriyle çıktılar.