Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Emre ve Arif yasta
Güngören'de dün meydana gelen patlamada Bağcılar Galatasaray Futbol Okulu A ve Genç Takım Antrenörü Hayrettin Güler'in vefat etmesi, futbolcularını yasa boğdu. Fenerbahçe'nin futbolcusu Emre Belözoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor yardımcı antrenörü Arif Erdem'in Zeytinburnuspor döneminde de hocalığını yapan Güler'in hayatını kaybetmesi nedeniyle, eşi ve futbolcuları bugün Bağcılar Galatasaray Futbol Okulu'nda toplandı. Çok üzgün oldukları gözlenen futbolcular, Hayrettin Güler'i hocaları olarak değil babaları olarak gördüklerini belirterek, acılarının büyük olduğunu dile getirdiler.

Bağcılar Galatasaray Futbol Okulu'nda minik ve miniminik takımlarının sorumlusu Fatma Gültekin ise, Güler'in kendilerine ağabey gibi davranan bir insan olduğunu belirterek, "2 senedir beraber çalışıyoruz. Gerçekten nasıl anlatacağımı bilmiyorum ve çok üzgünüm. Genç takım, A Takım ve alt yapıdaki tüm oyuncuların hepsi onu bir baba gibi, bir ağabey gibi görüyordu. Hepsi hocalarını çok seviyordu" dedi.

Bağcılar Galatasaray Futbol Okulu antrenörlerinden Ömer Özyurt ise, hocalarını kaybettikleri için çok üzgün olduklarını ifade ederek, "Hocamız çok iyi bir insandı. Öğrencilerine arkadaş ve baba gibi davranırdı. Bilgisi ve tecrübesi çok iyi bir hocaydı. Kendisinden daha da fazla yararlanmayı çok isterdik, ama ne yazık ki bu kötü olay gerçekleşti. Biz eğitimciyiz ve umarım bu tip olaylar eğitimle birlikte bir daha gerçekleşmez. Biz yeterli eğitimi verdiğimiz sürece bu tip olaylarla rastlaşacağımızı sanmıyorum. Bu tip olayların hepsi eğitimsizlikten kaynaklanıyor" diye konuştu.

Bu arada Hayrettin Güler'in eşi Bengü Güler'in ise güçlükle ayakta durduğu görüldü

Yukarı Alt