İşte Link
http://www.emoturkey.com/emolari-sevmemelerinin-nedeni-ne-olabilir-t21352.html (wTnin izniyle)

Bir SRO forumunda , emoların olduğu bir forumdaki bu yazılmaları gördüm ve çok güldüm okurken :mrgreen: Konuyu ve bazı emoların eklediği bu yorumları buraya koymak istedim :mrgreen: . Buraya ekleme sebebim "Güleceksek hep birlikte gülelim." mantığıdır :mrgreen: . :mrgreen:

Ben bir emo sitesine üye oldum(adını vermeyeceğim).Konulara falan bakıyorum.Hep Türkçe bozulmuş bir durumda.Örnek;
En shefduuns renqley ^^ <==Konu başlığı

Efd ark.lar en shefduuns renqley yhanu quafed vs. he bıjı ıjn qhejylu <==Açıklama

Yorumlar

phen héérehnq sééfherrum , ammna tapheke én jock phémnpé vé mafiiii xD

phembeee,siah,turquas!!!

mmm ph3ndh sanrm hr reqü sefiom

en joNq siaH mafi !!! ajCukda beasLa pemßisH =)
Yazık Türkçe'mizi katlediyorlar. :oldie:
yh soNucda herqes ßizi sewmq zorNda deqiL !! ama ßazıLarı war qi oLayı aßarta aßarta coq büüq bi soruN haLine qetrioLAr. özeLLiqLe erqeq emoLara tepqi coq büüq. meseLa esqi$ehirde 1 - 2 meqan dı$ında erqeq emo doLa$maz . istese de doLa$amaz cnqü oLaya we onLara baqı$ acıLarı o qadar aßartıLı qi.. ßi coq arqada$ımı tanıorm " mutant , uzayLı , insan deqiL Lan bu " qißi LafLarından doLayı uzatmaq için ayLarca uqrastıqı sacLarını qestiren emoLar biLiorm . ßazıLArı taqmaz söyLeniLenLeri ama ßazıLarı da qerceqten incitici LafLAr söyLüoLar ..
güzelim ne dediğini bide türkçe yazarmısın
YaYıq bi DiLDe qonuşuoRs..TürKÇeYi bozuoRs..die dışLıoLaR biDe saTanisT sanıoLaR..

emolar yayık bir dilde konşumaz.
TÜRKÇEyi bozmaz
sadece insanlar öyle düşünüyor.
ama alakası bile yok.
farkettiysen bu sitenin adı EMOTURKEY ve forum kurallarının en başındada türkche değiL TÜRKÇE konuşulucak yazıyo
Evet bu yazışmaları okuyunca (Biliyordur herkez) Emoların Türkçe'mizi ne kadar bozduğunu birdaha anladık :curtain:
Benim Emoları sevmeme sebebim Türkçe'mizi katletmeleri ve Kendilerinin acı çektiklerini sanmalarıdır ..
Bakınız :dance:

yhaa onLar hayatn renkLi trafında kaLmsLar bism çektiimiz acılarn hiçbiri hkknda hiçbi fikirleri yhok.phen acıLarımı bööle dşa vuruorm,onLar ise acının noolduunu ble bilmedkleri içn dşa vurush shekLimisii,gösteRis fln sanıolR ama umRumda diiLLer phu bnm hayatm sonuçta kimsei ilkilndirmess
phen phenim ve bu sdece pheni iLgiLendririr!
Bütün gün pc başında Türkçe'mizi katletmekten başka bir işi olmayan bir çocuk ne acı çekebilir beyler ?? :dance:
Sizdende Emoları neden sevip sevmediğinizi yazmanızı istiyorum renkli ve eğlenceli bir topic olur :beer:

Not:Alıntı içine aldığım yerler alıntıdır

girip bi sövsek acaba nasıl bi tepki verirler? :D
Tabi sövdüğümüzü anlamazlar onlar bizim yazdıklarımızı okuyamıyolar :D
Yeni bi ırk doğucak bu gidişle bi bayrakları bide marşları eksik :D

ganigani demiş ki:
girip bi sövsek acaba nasıl bi tepki verirler? :D
Tabi sövdüğümüzü anlamazlar onlar bizim yazdıklarımızı okuyamıyolar :D
Yeni bi ırk doğucak bu gidişle bi bayrakları bide marşları eksik :D
Aslında onu yapmak lazım bunlara ama çocukla çocuk olmamak da lazım :mrgreen: Bir Emonun örümcekleşmiş bir insan topluluğunda yaşıyoruz demesi beni gerçekten sinirlendirdi .Üye olup "Git Amerika'da yaşa özenti" diye yorum yapıcaktım ama üşendim :mrgreen:

bi ülkenin içten çökmesindeki en büyük etken dilinin kaybolmasıdır.Dil kaybolursa iletişim bozulur ve ülke parçalanma yoluna girmiş olur.marım herkes geçte olsa akıllanır :(

Nefret ediyorum çünkü ; Kendileri dışındaki [Emo olmayan] insanlara bakış açıları çok farklı.. Buda bi sebeptir sanırım , kendilerini yukarıdada belirttiğin gibi kendilerinin acı çektiğini sanmaları :D millet aç geziyor , dükkanlar batıyor .. bunlar sevgilileri terk etti diye konuşma stilini değiştiriyor :D ... Geniş aile mürsel taklidiyle devam etmek istiyorum :D

ganigani demiş ki:
bi ülkenin içten çökmesindeki en büyük etken dilinin kaybolmasıdır.Dil kaybolursa iletişim bozulur ve ülke parçalanma yoluna girmiş olur.marım herkes geçte olsa akıllanır :(
Evet +1000000.
Bir kitapta Amerika'nın önce ülkelerin kültür ve diline saldırıp ülke içinde karışıklık yaratıp sonra o ülkeye saldırdıklarını okumuştum (Kitapta olabilir internette bir yazıda olabilir hatırlamıyorum :mrgreen: ).

Gaara Of Sand demiş ki:
Nefret ediyorum çünkü ; Kendileri dışındaki [Emo olmayan] insanlara bakış açıları çok farklı.. Buda bi sebeptir sanırım , kendilerini yukarıdada belirttiğin gibi kendilerinin acı çektiğini sanmaları :D millet aç geziyor , dükkanlar batıyor .. bunlar sevgilileri terk etti diye konuşma stilini değiştiriyor :D ... Geniş aile mürsel taklidiyle devam etmek istiyorum :D

Doğru dostum millet aç geziyor bunların annesi babası veriyor parayı , El bebek -Gül bebek bir çocukluk ardından en ufak acıda ay acı çekiyorum ay şu ay bu ... :dance:

En büyük sorunları kız/erkek arkadaşından ayrılmak olan insan topluluğu lol.

ilk olarak tr de emo style cok yanlis algilanmis her zaman oldugu sekilci millet oldugumuz icin sadece sekline bakiyoruz olayin ama yurtdisinda inanilmaz populerler daha dun yanimda oturan bir emoya ayni gun icinde 2 kiz cikma teklif etti (Hos Alabamali bir emo cidden degisik bir kombinasyon oldugu icinde olabilir ama ) bunun disinda emoluk cidden ise yariyor

Espio demiş ki:
ilk olarak tr de emo style cok yanlis algilanmis her zaman oldugu sekilci millet oldugumuz icin sadece sekline bakiyoruz olayin ama yurtdisinda inanilmaz populerler daha dun yanimda oturan bir emoya ayni gun icinde 2 kiz cikma teklif etti (Hos Alabamali bir emo cidden degisik bir kombinasyon oldugu icinde olabilir ama ) bunun disinda emoluk cidden ise yariyor
Bence yanlış algılayan Emolar. Yabancı emolar dilini bozuyormu konuşurken ? Bozan görmedim hiç . (Çok yabancı emo görmüş olmasamda :mrgreen: )

Vermillion demiş ki:
Espio demiş ki:
Bence yanlış algılayan Emolar. Yabancı emolar dilini bozuyormu konuşurken ? Bozan görmedim hiç . (Çok yabancı emo görmüş olmasamda :mrgreen: )
Demek istedigimde bu turk emosu emologu yanlis algiliyor , turk insanida onu gorup emoyu yanlis yargiliyor sorun bundan ibaret.

Size zararları ne ki neden sevmiyorsunuz ? Belki de dedikleri doğru aşırı acı çektiler ve acılarını bu şekilde dindiriyorlar bunu biz bilemeyiz. Kendilerinden değil ama yazış tarzlarını bende doğru bulmuyorum, görüşünede karışamayız sonuçta o bi insan belirli özgürlükleri var..

Windy

nasilki ben yeri geldiginde kisaltmalar yapabiliyorsam ki bu benim Turkce budur diyerek yapmadigim birseyse,onlarin yazdigi sekilede karismak bana dusmez kii onlar bunu Turkce basligi altinda yapmiyorlarsa,hic dusmez. yani kimseye Turkce budur diyen varmi? yok. Turkce 29 harfden olusur, gerisi Turkceyi ne sarsar nede alakadar eder.

gelelim aci cekmelerini oyle yansitma olayina, her yeni bir akim bu tarz seyler cikartiyor. buda onlarin kendilerini anlatma bicimleri diyelim,

ki ben merak ediyorum hanginiz 18 yasinda sarisin saclarini kabartmis gozlerine far vs cekmis,giydigi elbise cekici bir kiz gecerken arkanizi donup gıdeceksiniz? hicbiriniz. sadece elestiriyorsunuz ama elestirdiginiz seylerden hoslaniyormusunuz onu bile bilmiyorsunuz. verdigim ornek sayet siz kizsaniz erkek versiyonu olarak dusunulebilir.

yazdigin yazilarda gecen forum siteside gayet guzel Turkce ile tasarlanmis ve uyelerinde nickleri haric (3-5 kisi disinda) kimsenin -asqm pheenni seffhh yhaaaa- gibi bir konusmasi yok ve onlarin sizlerle yani kendini emo olarak hitap etmeyen herkesle bir alip veremedigi yok, girip forum oyunlarinda takiliyorlar sevdikleri muzikleri filmleri yaziyorlar, ne kadar begenmesekte varlar,olucaklar,olmalilar, farki gormek icin :wink1:

WindTalker demiş ki:
nasilki ben yeri geldiginde kisaltmalar yapabiliyorsam ki bu benim Turkce budur diyerek yapmadigim birseyse,onlarin yazdigi sekilede karismak bana dusmez kii onlar bunu Turkce basligi altinda yapmiyorlarsa,hic dusmez. yani kimseye Turkce budur diyen varmi? yok. Turkce 29 harfden olusur, gerisi Turkceyi ne sarsar nede alakadar eder.

gelelim aci cekmelerini oyle yansitma olayina, her yeni bir akim bu tarz seyler cikartiyor. buda onlarin kendilerini anlatma bicimleri diyelim,

ki ben merak ediyorum hanginiz 18 yasinda sarisin saclarini kabartmis gozlerine far vs cekmis,giydigi elbise cekici bir kiz gecerken arkanizi donup gıdeceksiniz? hicbiriniz. sadece elestiriyorsunuz ama elestirdiginiz seylerden hoslaniyormusunuz onu bile bilmiyorsunuz. verdigim ornek sayet siz kizsaniz erkek versiyonu olarak dusunulebilir.

yazdigin yazilarda gecen forum siteside gayet guzel Turkce ile tasarlanmis ve uyelerinde nickleri haric (3-5 kisi disinda) kimsenin -asqm pheenni seffhh yhaaaa- gibi bir konusmasi yok ve onlarin sizlerle yani kendini emo olarak hitap etmeyen herkesle bir alip veremedigi yok, girip forum oyunlarinda takiliyorlar sevdikleri muzikleri filmleri yaziyorlar, ne kadar begenmesekte varlar,olucaklar,olmalilar, farki gormek icin :wink1:
sende emolara benziyosun tipin öyle gösteryior yani bromance :P

Yukarı Alt