1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Email Koruması olan Char alırken Dikkat.

1. SouLsTeaR

SouLsTeaR Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    D.Mod
    Bildigimiz gibi joymax krakter satışlarının ve hack olaylarının bir nebzede olsa önüne geçebilmek için email verification yani (mail koruması) dedigimiz sistemi uzun zman önce getirdi.

Karakterini satmayı düşünmeyen yada çalınmasından korkan kişiler için email koruması sistemi çok güzel bir sistem.

Neden güzel bir sistem oldugunu bir kaç madde halinde açıklayayım öncelikle.

-mail koruması olan bir charda şifrenizi bilselerde charınızı çalamazlar
    -mail koruması olan bir charda gizli sorusunuzu bilselerde charınızı çalamazlar
    -mail koruması olan bir charda ID nizi bilselerde charınızı çalamazlar.

Yani mail şifrenizi bilmedigi sürece charınız hakkında herşeyi biseler bile charınızı kimse çalamaz. Burada dikkat etmeniz gereken charınızı kimse ÇALAMAZ diyorum SOYAMAZ demiyorum.

tabikide charı girip soyabilir ama en azından karakteriniz elinizden gitmemiş olur.

Şimdi Geçelim asıl konuya .

Bir çok kendini uyanık zanneden insan insanları dolandırmak için bu korunma için seçilmiş yöntemi dolandıcılık sistemi haline getirmiş durumda.

Peki nasıl yapıyorlar?

Bunun bir kaç yöntemi var arkadaşlar.

Yöntem 1 = Öncelikle googlenin email hizmeti olan gmailden bir email olarak karaktere bu email ile koruma yapıyorlar.
    Daha sonra bir kurban bulup charı ucuz bir fiyat önererek cazip hale getiriyorlar.
    Alıcı bu levele bu char ne kadar ucuz hemen alıyorum diye tuzaga düşünce charı aracı vasıtası bile olsa satmaktan çekinmiyorlar
    charda email koruması oldugu için alıcıya her türlü yalan söyleniyor işte ben sana mailin de tüm bilgilerini verecegim merak etme deiştirirsin herşeyi hiçbişe olmaz gerekirse parayı sonra alırım falan gibi kelimeler ile ikna ediyorlar. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra Alıcının bilmedigi bir yöntem ile karakteri geri alıyorlar. Alıcının bilmedigi bir yöntem diyorum çünki adam bilse zaten almaz.
    Adam gmaile mailim çalındı diye mesaj çekiyor gmail yetkilileri peki mailin size ait oldugunu nereden bilecegiz bize bunu ispatlayın mailin açılış bilgileri nelerdir diye bir form doldurtuyorlar. Adam maili zaten kendisi açtıgı için tüm bilgileri giriyor ve mailin kendisine ait oldugunu ispatlıyor ve gmail adama mailini geri veriyor.

Mail alındıktan sonra zaten karakteri geri almak zor deil. Joymax.com dan şifremi unuttum yaparak gizli soru ve email adresini yazıp şifre deiştirme kodunu gene email adresine alarak charı geri almış oluyor.

Demekki Neymiş Gmail koruması olan bir char almayacakmışız.

Yöntem 2 = Dolandırıcılık yapmak isteyen satıcı yahoo dan bir email açıyor ve bu charı yukarda anlattıgımız şekilde charı satıyor daha . Yahoo email sistemindeki olayda şudur. Siz charı alıp emaile ait bilgileri ne kadar deiştirirseniz deiştirin yahoo nun eski gizli sorusları sistemde kayıtlı kalıyor ve adam istedigi zaman şifreyi yeniden deiştirip maili geri alabiliyor. e maili geri alınca charıda geri almış oluyor.

Demekki neymiş Yahoo korumalı charda almayacakmışız.

Yöntem 3 = Son zamanlarda insanların bir nebzede olsa bilinçlenmesi üstüne şu sıralar en çok başvurulan fakat bir o kadarda insanların bilmedigi ve gerçekten şeytanlık gerektiren bir dolandırma yöntemidir.

ÖZELLİKLE BURADA YAZACAKLARIMI DİKKATLİCE OKUYUN

En güvenilir olarak düşündügümüz HOTMAİL korumalı yani sizlerin deyimi ile msn korumalı karakter sisteminde dolandırmak aslında diğer email sistemlerinden çok çok daha basittir.

Bunu sizlere neden şimdi anlatıyorum diye düşünebilirsiniz. Bu çok uzun zamandır olan ve uzun zaman önce de anlatılabilecek bir konu idi ancak anlatmamamın sebebi biliyorum ki bir çok şeref yoksunu insan bu konuyu kendini korumak deil başkalarının canını yakmak için bir döküman olacak kullanacak pek kişi tarafından bilinmedigi için bu dolandırıcılara yol göstermemek için şimdiye kadar bu bilgileri insanlar ile paylaşmak istemedim .çünki dedigim gibi bu konuyu kendini korumak için kullanacak kişiler olacagı kadar dolandırmak için kullanacak kişilerde olacaktır.

Lütfen dikkatli olalım

peki nasıl yapacagız da dolandırılmayacagız. ben size sistemi anlatayım.

karaklteri satacak kişi gene kişiyi önce ikna eder charı satmak için mailini felan herşeyini verecegim gerekirse aracı vasıtası ile yparız hiçbişe olmaz diye ikna ettikten sonra tüm bilgileri verir işlemler tamamlandıktan ve alıcı charın tamamen bilgilerini deiştirdikten sonra satıcı planını devreye sokar burada plan şudur..

Dolandırıcı charın satmadan önce bilgileri vermeden hemen önce hotmail.com adresine girerek şifremi unuttum kısmından emailinin şifresini sıfırlaması için alternatif email adresine bir şifre sıfırlama linki gönderir. bu link 2 saat geçerli kalacaktır siz charı alıp tüm bilgileri deiştirsenizde adam kendi mailine göndermiş oldugu şifre sıfırlama iletisi ile mailin şifresini sizin ruhunuz bile duymadan 2 saat içerisinde tekrar deiştirip karakterini geri almış olacaktır.

bunu nasıl önleriz maili aldıktan sonra aynı şekilde bizde kendimize bir şifremi unuttum kısmından parola sıfırlama iletisi göndeririz bizde kendimize bunu gönderdigimiz zaman eger adam kendine göndermiş ise onunki iptal olacaktır. son gönderilen şifre sıfırlama istegi linki yani sizdeki geçerli olarak kalacaktır.

bunu bilen insanlar için dolandırıcılar yeni bir sistem daha geliştirdi.

Adam size bilgileri deiştirmeniz için vermeden önce http://www.hotmail.com adresinden mailine giriş yapıp sayfayı kapatmadan bekliyor.

hotmaildeki sistem açıgı şudur siz maile girip tüm bilgileri deiştirseniz bile adam mailin içinde iken sayfayı kapatmadıgı için şifre deiştirme işlemi hariç herşeyi yapabilir. siz tüm bilgileri deiştirirsiniz sonra adam da alternatif email adresini deiştirip kendisine yeniden şifre sıfırlama istegi gönderir ve charı her halukarda geri alır

peki bunun çözümü varmı evet var önce charı alırsınız karşılıgını çok çok sonra gönderirsiniz adamın hotmail sayfasından çıktıgına emin olursunuz. yada tanıdıgınız kişilerden char alırsınız.

2. HosenberG

HosenberG Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    mail değiştirilebiliyor artık sorun yok