1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Elvan " Olumune Kos Dediler , Kostum "

1. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

"Ölümüne koş dediler, koştum"
    23.08.2008 10:12
    Türkiye, Olimpiyatlar'da 10 bin metreden sonra ikinci gümüş madalyasını da, Elvan ile bayanlar 5 bin metrede aldı. Elvan Abeylegesse, son iki turda atak yaparak altın madalyayı denediğini, ancak gümüş alabildiğini söyledi.

Yarışı ikinci olarak tamamlayan millî atlet, antrenörü Bychkov'un kendisinden 'ölümüne koşmasını' istediğini belirterek, "Ben de öyle yaptım." dedi. 26 yaşındaki Abeylegesse, oyunlar tarihinde Türkiye'ye bir olimpiyatta 2 madalya kazandıran ilk sporcu oldu. Yarış sonrası statta tur atmak için Türk bayrağı aradığını ancak bulamadığını belirten Elvan, "Bilemiyorum bilerek mi yapıyorlar, yoksa beklenti mi yoktu?" diyerek sitem etti.

Yine Byarak Krızı Yasandı

Elvan, yarış sonrası statta tur atmak için Türk bayrağı aradığını, fakat bulamadığını ifade etti. Abeylegesse, "Bilemiyorum bilerek mi yapıyorlar, yoksa beklenti mi yoktu?" diyerek sitem etti. Elvan'a statta tur atması için Türk bayrağı vermek isteyen Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Nihat Doker'in, stat görevlileriyle tartıştıktan sonra kısa bir süre gözaltına alındığı belirtildi. Elvan Abeylegesse'ye Türk bayrağını verebilmek için basın mensuplarının bulunduğu tribüne doğru yönelen ve bu sırada boynundaki akredite kartını düşüren Nihat Doker, görevlilerle yaşadığı tartışmadan sonra güvenlik güçleri tarafından tribün dışına çıkarıldı. Bir süre gözaltında tutulan Doker, madalya töreni öncesinde serbest bırakıldı.