Evet başlıktanda anlaşılacağı üzere kendimizi yerelim.
Ben başlayım.

Ben kimim, nasıl birisiyim, neden hiçbir kalıba oturtamıyorum kendimi. Beni böyle sıra dışı yapan akranlarımdan ve diğer insanlardan ayıran şey nedir. Tipimi, saçımı, dişlerimi, burnumu yoksa vücudumun tamamımı?
Hep bu soruları sorup durdum kendime, hep kendimi başkalarının girdiği o kalıplara sokmaya çalıştım ama nafile, ya o kalıplar bana büyük geldi yada ben o kalıplara sığamadım. Kimbilir beklide kendimi bir kalıba oturtmak yerine kendimin bir kalıbı olduğuna inansaydım şimdi her şey çok daha farklı olacaktı belki. Kendi stilim ile kendi tarzım ile yola devam etmenin en iyi fikir olduğunu ancak şimdi anlayabiliyorum. İnsana günaydın derler yaş gelmiş 28’e ve hala kendine özgü kişiliğini oturtamamışsın ya, adama gülerler. Eğer bu konuyu başkaları ile paylaşırsan sana münasip bir yerleri ile gülerler diyor içimden bir ses, haksızda değil.
Şimdi yavaş yavaş oturuyor bende yerine şekil; artık umursamıyorum başkalarının benim hakkımdaki düşüncelerini sadece kendi düşündüklerim ile meşgul ediyorum beynimi. Kendime has giyim tarzımı ve müzik tarzımı yaratıyorum yavaş yavaş eleştirilere kulak asmadan ve sanırım kendimce bir kalıp oluşturuyorum. Evet Evet bu benim tarzım, başkalarının hoşuna gitse de gitmese de bu benim. Kendimi seviyorum, yaşamayı seviyorum, işimi seviyorum ve inşallah ilerde eşimi ve çocuklarımı seveceğim. Bu zamana kadar kaybettiğim zamana yanmamam mümkün değil tabi ama elden bir şey gelmez. Elden gelecek tek şey, bu tecrübeyi başkaları ile paylaşarak, benim gibi nesillerin yetişmesinin önüne geçmek.

biraz uzun oldu ama kesinlikle alıntı değildir. hadi yazım gücünüzü kullanın.

Sana çok büyük bir örnek vereyim: Nacip Fazıl
Necip Fazlı'ın Çile şiirini ve bu kitaptaki şiirlerini okumanı şiddetle tavsiye ediyorum.
Yaşı senden daha büyük olmasına rağmen kişiliği sonradan yerine yerleşen bir kişi.Ayrıca Şairler Sultanı da seçilmiştir kendisi. :muck:

İlk olarak eleştiri olumlu-olumsuzdur bunu aklımızın bir köşesine yazalım ; eleştiri diyince akla hemen olumsuz yorum yapmak gelmesin!!!

Neyse şöyle aynada bi kendime bakıyorım.Vitiligo , Egzama ,Tiroid , Graves... hastalıklarını bulunduran zayıf bir vücut.Graves rahatsızlı nedeniyle neredeyse 1 ytl demir paranın 3te ikisi kadar bir boyuta ulaşmış gözler, titreyen eller , akabinde spor yapmama engel teşkil eden birtakım kalp rahatsızlıkları.Küçüklüğümden beri hayalini kurduğum Deniz Kuvvetleri Lisesi[Heybeliada]'da girmeme engel olan bu rahatsızlığın yanında panik atak.Yinede allaha şükrediyorum daha neler var insanlara.Yinede üslup bilirim.Öğrencilik hayatım[9. sınıfım] iyi gitmekte , iyi bir wow oyunucusuyum ve arkadaşlarım tarafından seviliyorum.Rahatsızlığım fark edilmeden önce 1', Türkiye çapında 2ncilik olmak üzre yüzmede 17 madalyam var.Yani iyisiyle kötüsüyle yuvarlanıp gidiyoruz...

Sniker demiş ki:
Sana çok büyük bir örnek vereyim: Nacip Fazıl
Necip Fazlı'ın Çile şiirini ve bu kitaptaki şiirlerini okumanı şiddetle tavsiye ediyorum.
Yaşı senden daha büyük olmasına rağmen kişiliği sonradan yerine yerleşen bir kişi.Ayrıca Şairler Sultanı da seçilmiştir kendisi. :muck:
Çile şiirini ezberden okurum dostum sorun ben değilim. Sadece kendimce kendimi eleştirdim.

bu aralar çok asabiyim..önüme gelene çatıyorum.
bi kaç gündür baş dönmeleri etkisini fena arttırdı.
tahliller vs yapıldı ve yarın açıklanacak..
valide hanım şeker hastası oldugu için zaten gerginim..o kötü geni ben de almış olabilirim.
tiroid de olma olasılıgı var..napacagımı bilemiyorum..çok gerginim..

İnsanlara sölenmemesi gereken şeyleri içimde tutamadım ve söledim şimdi cok pişmanım

Aşk meşk konusunda yasak olan bi aşk yasadım keşke hiç yasamasaydım hala acısını cekiyorum

itiraf ediyorum ebn bir aptalım xD

Staj --> İzmir Enka Elektrik Üretim ve Dağıtım Lmt
Asabiyim :x
Utangaçım :oops:
Üşengeçim :sfff:
Tembelim ( ders çalışmam hiç bir zaman :) ama yuvarlanıp gidioruz işte üni 2. ye kadar geldik :P )
Kimseye hayır diyemiyorum ( belki de en kötü özelliğim kimseyi kıramıyorum )
Yeni tanıştığım kişilere karşı soğuğumdur ( bu yüzden Soğuk Nevale diorlar bana )
Sıkılganımdır ( herşeyden her an sıkılabilirim )
Oburumdur ( çook fena yerim ama kilo almam :D 178cm 62kg ım :) bi oturuşta 30luk hotwings in 20 tanesini yiyebilirim misal )

falan filan gün geçtikçe güncellerim burasını sevdim bu işi :) güzel bi topic..

Çabuk sinirlenirim ama çabuk sinirim geçer
Çok sıcak kanlıyımdır.
Yeni bi ortamda bile hemen kendimi öne çıkarabilirim
İnsan ilişkilerim çok iyidir
Çok inatçıyımdır
Bu zamana kadar hiç keşke diyeceğim bi olayla karşılaşmadım.
Hayatta hep güldüm,ağlamayı sevmem :)

Bunlarda beni ben yapan özellikler.Kendi eleştirilerim genellikle olumlu :)

güzel bi topic olmuş ama hayatınızdaki olayları değilde kişiliğinizi,sizi siz yapan özellikleri,ahmetten-mehmetten farklarınızı yazın o zaman çok daha güzel olur ve topic amacına ulaşır :)

_TheFireBender_ demiş ki:
İnsanlara sölenmemesi gereken şeyleri içimde tutamadım ve söledim şimdi cok pişmanım

Aşk meşk konusunda yasak olan bi aşk yasadım keşke hiç yasamasaydım hala acısını cekiyorum

ask yasadigin kisi, kiz kardesin, kuzenin ya da evli bir kadin olmadigi sürece askin yasak degildir :D

belgther demiş ki:

ask yasadigin kisi, kiz kardesin, kuzenin ya da evli bir kadin olmadigi sürece askin yasak degildir :D
emin ol yasak xD hemde haddinden fazla

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
aşırı cool yapım var kimseyi kaale almam tek ben varım gerisi yalan derim :P

ilk etapta çabuk parlarım yakar yıkarım hiç bakmadan sonrasında uzulurum :P

tangaya bayılırım g-stringe haksızlık ediyorum hatun tanga giymişse ölürüm.com :P

extraloob demiş ki:

tangaya bayılırım g-stringe haksızlık ediyorum hatun tanga giymişse ölürüm.com :P
sen sakın bizim memlekete gelme xD

Bnm bütün yengemler + 2tane teyzem xD tangalı bikiniyle havuza giriyo burda site içi normaldede eğildiklerinde felan belli oluyo :D

acayip sinir bi durum ama yapcak bişi yok large insanlar :evil:

Staj --> İzmir Enka Elektrik Üretim ve Dağıtım Lmt
extraloob demiş ki:

sen sakın bizim memlekete gelme xD

Bnm bütün yengemler + 2tane teyzem xD tangalı bikiniyle havuza giriyo burda site içi normaldede eğildiklerinde felan belli oluyo :D

acayip sinir bi durum ama yapcak bişi yok large insanlar :evil:
alla allaa :think:

Yukarı Alt